Apsišaukėlis Navalno sąjungininkas bandė susitikti su Lietuvos politikais, prašė JAV politikų kontaktų Papildyta 17.38 val.

Latvijos žiniasklaida skelbia, kad Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno sąjungininku Leonidu Volkovu apsimetęs asmuo dalyvavo nuotoliniuose susitikimuose su parlamentarais iš Baltijos šalių ir Ukrainos. Jis bendravo ir su Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininku Žygimantu Pavilioniu, prašė iš jo JAV konkgresmenų kontaktų.

Kaip portalui tv3.lt pasakojo pats Ž. Pavilionis, Aleksejaus Navalno štabo vadovu L. Volkovu prisistatęs apsišaukėlis į jį kreipėsi kovo pabaigoje, prašydamas jį pasikviesti pokalbio į Užsienio reikalų komitetą.

„Kreipėsi netikru elektroniniu paštu. Po to išsiakinome, kad jis netikras. Jis susisiekė su manimi, prašė pokalbio su komitetu. Nenorėjau to daryti. Jis norėjo kalbėtis apie paramą demokratinei Rusijai, prisidengdamas Navalno laisvinimu. 

Pagrindinis jo pokalbio tikslas buvo, kad aš sujungčiau jį su JAV kongresmenais, kuriuos aš gerai pažįstu. Man tai pasirodė šiek tiek įtartina, nes vis tiek tuos kontaktus įgijau sunkiu darbu Vašingtone ir į kairę, dešinę jų nedalinu.

Tuomet paprašiau jo paaiškinti el. paštu, ko tu iš tikrųjų nori. Jis man parašė, kad nori daryti tam tikrus klausymus dėl Rusijos demokratijos Kongrese, bet aš to prašymo neįvykdžiau, nes, matyt, šeštas jausmas įsijungė, kad neturiu pasitikėjimo tuo žmogumi“, – tv3.lt pasakojo Ž. Pavilionis.

Maža to, apsišaukėlis kreipėsi ne tik į Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos, Ukrainos, Didžiosios Britanijos politikus, į Europos Tarybą, ESBO ir kt.

Galimai panaudojo „Deepfake“ technologiją

„Prankeriai“ iš Rusijos Leksusas ir Vovanas (siejami su Rusijos saugumu), daugelį metų apsimetinėjantys įvairių šalių politikais ir žymiais asmenimis, pateko į Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentų užsienio reikalų komitetų susirinkimus nuotoliniu būdu, o taip pat susisiekė su vienu britų deputatu, apsimetę Rusijos opozicijos atstovu Leonidu Volkovu.

Pokalbiai vyko „Zoom“ platformoje, o apsimesti rusų politiku, manoma, padėjo „Deepfake“ technologija, kuri dirbtinio intelekto pagalba leidžia keisti žmogaus išvaizdą realiuoju laiku.

REKLAMA

Padaugėjo provokacijų

Užsienio reikalų ministerija ketvirtadienio pavakare išplatintame pranešime tvirtino, kad pastaruoju metu „įvykdytos kelios informacinės provokacinės atakos prieš Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių politikus“.

„Koordinuotų atakų metu buvo siekiama manipuliuoti ir skleisti melagingą informaciją bei bandoma diskredituoti Rusijos opozicijos bei ją palaikančių Baltijos šalių atstovų santykius“, – teigia URM.

Nukentėjo ir Latvijos nacionalinė televizija

Latvijos televizijos naujienų tarnyba turėjo išplatinti trečiadienio vakarą paskelbtos informacijos, kurioje buvo skelbiama, kad Aleksejaus Navalno biuro vadovu tariamai taps žymus rusų tinklaraštininkas Jurijus Dudis, paneigimą. 

Televizijos atstovų teigimu, oficialus šios informacijos šaltinis buvo „suklaidintas“, kaip ir pati LTV, todėl buvo išplatinta dezinformacija. 

LTV teigimu, valstybės institucijų šaltinis informavo, kad, tikėtina, įvykdyta tikslinė dezinformacijos ataka prieš Latvijos valstybės institucijas ir žiniasklaidą. 

Latvijos žurnalistė Agnese Margevica, komentuodama šią situaciją, pažymėjo, kad šis incidentas yra itin pavojingas ir kreipėsi į NATO bei Stratcom atstovus Baltijos šalyse pagalbos.

„Labai įdomu ir rimta. Atrodo, kad Rusijos „prankerių“ aukomis tapo kažkuri Latvijos valstybės institucija (URM?), iš kurios toliau ši informacija buvo perduota visuomeninei televizijai, kaip išskirtinė naujiena. Tai jau daug rimčiau“, – rašė ji savo „Twitter“ paskyroje.


Rašyti komentarą...
K
KAUNAS
2021-04-22 18:14:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rūsų apsimeteliai ,vaidinantis demokratais,kelia sumaštį visur,Rusiška pavardė jau kelia visada itarimų tad neatsipalaiduokit.Kas vyksta dabar Lt ar tik nepapuolėm į rūsų surekstus spastus,ar tik netalkina ir lietuviai.Man tai seniai labai itartina.Ką daugumas veikia.
Atsakyti
-3

D
Deivis
2021-04-22 18:15:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir vėl gerb. Žygimantas Pavilionis, ir vėl skandalas - kiek tai gali tęstis?
Atstovavimas tarptautinėje konferencijoje "Parlamentiniu lygiu" su klounais, kurių net nesugebėjo pradžioje demaskuoti, o jau pradėjo diskutuoti su jais strategine tematika, atverdami visus savo kozerius.
Man atrodo, kad aplamai reiktų gerai pagalvoti dėl p. Žygimanto vietos užsienio reikalų komitete, kol dar pilnai nediskreditavo mūsų valstybės tokiais savo pasirodymais, skandalais ir apsijuokimais tarptautiniu mąstu.
Mažų mažiausia - elgsena neatsargi, nepatikrinta ir dar mažiau prognozuojama. Nežinau ką ir bepridurti...
Atsakyti
-7

D
Dd
2021-04-22 18:36:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sutinku!
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų