Ypatingas princesės Dianos ir Philipo ryšys: atsispindėjo ir laidotuvių ceremonijoje

Princesės Dianos tragiška mirtis prieš 27-erius metus sukrėtė visą pasaulį. Moteris žuvo automobilio avarijoje, nesulaukusi nei 37-erių.

14

Dianos laidotuvės iki pat šių dienų yra išlikę kaip daugiausiai televizijos žiūrovų pritraukęs reginys istorijoje. Vien Didžiojoje Britanijoje šią transliaciją stebėjo daugiau nei 31 milijonas žmonių, o visame pasaulyje – net 2 milijardai žiūrovų.

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Ypatingas princesės Dianos ir Philipo ryšys: atsispindėjo ir laidotuvių ceremonijoje

Šios karališkosios laidotuvės labai skyrėsi nuo šeštadienį įvykusių karalienės Elžbietos II vyro princo Philipo laidotuvių. Taigi, kokie tie pagrindiniai skirtumai ir panašumai?

Ko gero didžiausias princo Philipo ir princesės Dianos laidotuvių panašumas – jų tipas. Tiek Dianai, tiek Philipui buvo surengtos ceremoninės laidotuvės. Iš esmės jos nuo valstybinių laidotuvių skiriasi tik keliomis tradicijomis, tarkime karietą su karstu valstybinėse laidotuvėse traukia ne arkliai, o karališkojo laivyno kariai. Be to, valstybinėms laidotuvėms turi būti gautas Parlamento pritarimas.

Pandemijos sukelti skirtumai

Didžiausią skirtumą tarp šių karališkosios šeimos narių laidotuvių sukūrė pernai pasaulį sukausčiusi koronaviruso pandemija. Įprastai tokį reginį stebėti Londono gatvėse susirinktų dešimtys tūkstančių žmonių. Princo Philipo į paskutinę kelionę palydėti britai negalėjo, siekiant juos apsaugoti nuo užsikrėtimo galimybės.

Su princu Philipu atsisveikinti žmonės negalėjo ir asmeniškai – princo karstas nestovėjo pašarvotas. Princesė Diana iki laidotuvių penkias dienas buvo pašarvota Šv. Džeimso koplyčioje.

Koronaviruso pandemija turėjo įtakos ir svečių skaičiui ceremonijos metu, bei jos vietai – princo Philipo laidotuvėse Šv. Jurgio koplyčioje dalyvavo vos trisdešimt žmonių. Tuo tarpu princesė Diana amžino poilsio išlydėta Westminsterio abatijoje, kurioje vienu metu gali būti net du tūkstančiai žmonių.

Princai Williamas ir Haris

Kai žuvo jų motina, Didžiosios Britanijos sosto paveldėtojas princas Williamas buvo vos penkiolikos metų, o jo jaunesnis brolis Haris – dvylikametis. Tąkart princas Philipas įkalbėjo abu berniukus eiti paskui motinos karstą tik prižadėjęs, kad eis kartu. Philipas šį pažadą ištesėjo – dabar jau legendinėje nuotraukoje paskui Dianos karstą traukusią karietą eina trys karališkosios šeimos kartos.

REKLAMA

Ko gero, nėra ko stebėtis, kad šeštadienį vykusių Philipo laidotuvių metu paskui jo karstą einančių brolių vaizdas sujaudino milijonus – nuotrauka, kurioje šie už tėvo nugaros eina kartu su pusbroliu, primena juos, dar mažus berniukus, palydinčius mylimą motiną prieš beveik tris dešimtmečius.

Ypatingas ryšys

Princo Philipo laidotuvėse simboliškai pagerbta ir princesė Diana – jose buvo giedama ta pati giesmė kaip ir Velso princesės laidotuvėse 1997-aisiais. Vaughno Williamso „Rhosymedre“ apibūdinama kaip „itin emocionali ir jautri britų tradicinės dainos versija“.

Princesę Dianą ir princą Philipą siejo ypač glaudus ryšys. Kalbama, kad Edinburgo hercogas bandė padėti išsaugoti byrančią sūnaus Čarlzo santuoką su Diana. Philipas puikiai suprato, ką jaučia prie karališkosios šeimos nepritampanti Diana, kadangi pats į karališkąją šeimą atėjo iš nepasiturinčios šeimos, turėjusios daugybę sunkumų. Rašytoja Ingrid Seward, rašanti apie britų karališkosios šeimos gyvenimą, teigė, kad jau ištekėjusi Diana „niekada nesedėjo šalia vyro. Ji visada per vakarienes sedėjo šalia Philipo, ir jis ja rūpinosi.“

Princas rašydavo Dianai laiškus, juos meiliai pasirašydamas paprastu „Pa“, juose daug kalbėjo, kad „Čarlzas būtų kvailas, jei ją paliktų dėl Kamilos“. Kitame laiške Philipas rašė: „Jei pakviesi, darysiu viską, kad padėčiau jūsų su Čarlzu santuokai. Bet esu pasiruošęs pasitraukti, nes neturiu talento būti santuokos terapeutu“.

Jų ryšys nenutrūko net ir išėjus skandalingai princesės Dianos subyrėjusią santuoką aprašančiai Andrew Mortono knygai.

 


Rašyti komentarą...
J
JK
2021-04-21 09:35:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Diana mirė 1997 m. Tai praėjo 24 metai po mirties, o ne 27. Su matematika nedraugaujate, rašynėtojai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų