REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užsienio žiniasklaida pranešė, kada vyks karaliaus Karolio lll karūnavimo ceremonija. Teigiama, kad vyras bus karūnuotas kartu su savo žmona Camilla.

Užsienio žiniasklaida pranešė, kada vyks karaliaus Karolio lll karūnavimo ceremonija. Teigiama, kad vyras bus karūnuotas kartu su savo žmona Camilla.

REKLAMA

Didžiosios Britanijos karaliaus Karolio III karūnavimas numatytas 2023 metų birželio 3 dieną, Vestminsterio abatijoje.

Kaip pranešą „Bloomberg“, jis taps seniausiu monarchu Didžiosios Britanijos istorijoje, nes kitų metų birželį jam sukaks 74 metai.

Teigiama, kad karūnavimo ceremonija bus kuklesnė nei buvo jo motinos.

Primename, kad Karalius Karolis III ne tik paveldėjo didžiąją dalį karalienės Elžbietos II 500 milijonų dolerių vertės turto – jis taip pat gaus metinį atlyginimą, vadovaudamas Didžiosios Britanijos monarchijai.

Tuo metu, kai naujasis karalius teturėjo princo titulą, jis per metus iš Kornvalio nekilnojamojo turto tresto hercogystės gaudavo apie 27 mln. dolerių (maždaug 27,5 mln. eurų) per metus, rašo marketrealist.com.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar, kai jis tapo karaliumi, jo metinės pajamos bus gaunamos iš Lankasterio kunigaikštystės. Štai, kiek karalius Karolis III uždirbs kiekvienais metais, taip pat kiek lėšų jis gaus kaip Karūnos turto valdytojas.

REKLAMA

Gauna nemenkas sumas

Karalienė Elžbieta II metinį atlyginimą gaudavo iš Lankasterio kunigaikštystės, lygiai tas pats laukia ir karaliaus Karolio III.

Lankasterio kunigaikštystė yra privati nuosavybė, kuri priklausė karalienei Elžbietai II ir dabar patekusi į karaliaus rankas. Čia yra daugiau nei 45 tūkst. akrai žemės, kurioje yra komercinės, žemės ūkio ir gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto objektai tiek Anglijoje, tiek Velse. Kunigaikštystėje taip pat yra finansinių investicijų portfelis.

REKLAMA
REKLAMA

Nors dalis nekilnojamojo turto, priklausančio kunigaikštystei, yra Lankašyre, Jorkšyre ir Češyre, jo taip pat yra Stafordšyre ir Linkolnšyre. Tačiau didžiąją dalį kunigaikštystės nekilnojamojo turto objektų galima rasti Londone, Savojos apylinkėje, rašoma karališkosios šeimos svetainėje.

Atsižvelgiant į tai, kiek turto priklauso Lankasterio kunigaikštystei, nenuostabu, kad ji kasmet generuoja milijonus dolerių. 2021 metais kunigaikštystė karalienei Elžbietai II išmokėjo apie 21,98 mln. Didžiosios Britanijos svarų, t. y., apie 25 mln. dolerių (maždaug 25,5 mln. eurų). Manoma, kad panašią sumą gaus ir karalius Karolis III.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pinigai su karalienės atvaizdu (nuotr. 123rf.com)

Didžiąją dalį pinigų išleidžia karališkam gyvenimui

Karalius Karolis kasmet taip pat gauna 25 proc. „Crown Estate“ pelno. Teigiama, kad „Crown Estate“ vertė siekia apie 17,5 mlrd. dolerių (apytiksliai 17,8 mlrd. eurų) ir kasmet atneša apie 361 mln. dolerių (maždaug 367 mln. eurų) pelno, skelbia „Forbes“. Nors „Crown Estate“ techniškai priklauso karaliui Karoliui III, jis jo nevaldo. Jis tik prižiūri „Crown Estate“ veiklą, tai – jo, kaip karaliaus, pareiga.

REKLAMA

Nors Karolis III negali išparduoti „Crown Estate“ turto ar sau pasiimti visą pelną, jis kartu su kitais karališkosios šeimos nariais turi teisę gauti tam tikrą procentą nuo pelno pagal susitarimą, vadinamąją suvereno dotaciją.

Ši dotacija suteikia karališkajai šeimai teisę gauti 25 proc. „Crown Estate“ metinio pelno. Pasak „Forbes“, 10 proc. šios sumos skiriama Bakingamo rūmų išlaikymui. Likę 15 proc. naudojami padengti išlaidoms, susijusioms su oficialių renginių organizavimu, karališkosios šeimos kelionėms, darbo užmokesčiui ir namų priežiūrai.

REKLAMA

Pranešama, kad vos prieš kelis mėnesius princui Williamui ir jo žmonai Kate buvo išmokėti 260 tūkst. dolerių (264 tūkst. eurų), kad jie aplankytų Belizą, Jamaiką ir Bahamus. Taigi, nors karalius Karolis III kiekvienais metais gauna 25 proc. „Crown Estate“ pelno, pinigai panaudojami išlaidoms, kad būtų palaikomas jo karališkas gyvenimo būdas.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų