Askoto žirgų lenktynių mados: nuo elegantiškos karalienės iki ryškių lyg papūgos damų ir mini sijonų

Šią savaitę Askote, kaip ir kasmet, vyksta tradicinės žirgų lenktynės. Antradienį prasidėjęs ir penkias dienas truksiantis renginys, pirmą kartą surengtas 1711 metais, traukia ne tik žirgų sporto mėgėjus.

Į Askotą kasmet atvyksta Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II su karališkosios šeimos narių palyda, britų aukštuomenės atstovai, pramogų pasaulio įžymybės ir būriai stileivų, ypač moterų, trokštančių save parodyti ir į kitus pažiūrėti.

Aprangos kodas Askoto žirgų lenktynėse reikalauja, kad džentelmenai dėvėtų pilkos arba juodos spalvos dieninį kostiumą su liemene ir skrybėle, o damos vilkėtų formalią dieninę aprangą: sukneles ir sijonus vos aukščiau kelių arba ilgesnius, viršutinę dalį – su bent 2,5 cm pločio petnešėlėmis. Net jeigu vilkimas švarkelis, suknelės be petnešėlių, siauresnėmis nei 2,5 cm arba asimetriškai dengiančiomis tik vieną petį petnešėlėmis nėra leistinos. Taip pat drabužiai turėtų dengti pilvą, o galvą puošti mažiausiai 10 cm skersmens skrybėlaitė.

Protokolo pavyzdys, kaip visuomet, yra britų mylima karalienė. Pirmąją Askoto žirgų lenktynių dieną ji atvyko pasipuošusi švelniais rausvos spalvos, kelius dengiančiu vasariniu paltuku ir skrybėlaite bei baltomis pirštinėmis. Princą Charlesą atlydėjusi jo žmona Camilla vilkėjo baltos spalvos suknele ir švarku, plačiakrašte skrybėle ir pirštinaitėmis.

REKLAMA

Antrąją dieną ir Elizabeth II, ir Kornvalio kunigaikštienė Camilla pasirinko panašių atspalvių šviesiai žalsvos spalvos drabužius.

Žiūrovų minioje buvo galima išvysti visko – nuo subtilių ir elegantiškų derinių iki ryškių lyg papūgos damų su ekstravagantiškomis skrybėlėmis. Pro svečių aprangą kontroliuojančios „mados policijos“ akis praslydo ir ne vienas žymiai trumpesnis, nei reikalaujama, sijonas ar provokuojamai gili iškirptė.


Rašyti komentarą...
j
juta
2013-06-20 21:12:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
NA KAD SIEMET KARALIENE ASCOTO ZIRGU LENKTYNESE PASIRODE APSIRENGUSI VIOLETINES SPALVOS KOSRIUMU . is kokiu cia laiku ta nuotrauka
Atsakyti
0

K
Karaliene
2013-06-21 17:01:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
susitvarkykit nuotrauku perziuros sistema!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų