Tačiau būtina atminti, kad antroji vestuvių diena – tai pirmoji oficiali jaunavedžių, kaip šeimos gyvenimo diena. Būtent tą rytą jie pasirodo pasauliui kaip nauja šeima, kaip tvirta ir padori šeima turi jie ir atrodyti…
Tradiciškai antroji vestuvių diena visada vyksta toje pačioje vietoje kaip ir pirmoji, tačiau taip buvo ne visada. Senais laikais antroji diena prasidėdavo ir vykdavo toje vietoje, kurioje bent jau pirmam savo gyvenimo etapui apsistodavo jaunieji, kaip paprastai, tai būdavo kurio nors jų tėvų namai (jaunieji iš pradžių ten ir gyvendavo). Svečiai į tą vietą atvykdavo kas kada, pavargę, bet linksmi, ir istoriškai antroji diena buvo skirta pramogoms. Už stalo sėdėti nebuvo būtina, tačiau buvo būtina bendrauti.
Žinoma, svarbiausias brangakmenis, kaip ir kiekvienoje dorybingoje krikščioniškoje šeimoje yra jaunoji, tiksliau pasakius, žmona. Tačiau kas būtų ta žmona be šalia jos tvarkingai ir šauniai atrodančio vyro?
Atsižvelgiant į tai, kad antroji vestuvių diena yra skirta pramogoms ir bendravimui, jaunasis vyras ir privalo atrodyti laisvai, bet tuo pačiu ir išdidžiai. Be abejo, nei jaunoji, nei jaunasis nebevilki tų pačių drabužių, akip ir vestuvių dieną, tačiau jokiu būdu jie negali vilkėti ir džinsų su palaidais marškinėliais. Iškilmingumo aurą būtina išlaikyti, nes jaunieji vis tiek tetebūna dėmesio centre, ir bet kuriuo atveju privalo siųsti pasauliui signalą, kad tądien vis tiek vyksta jų šventė, ir jiems abiem priklauso visas pasaulis. Taip pat būtina neužmiršti, kad ir per antrąją vestuvių dieną yra gausiai fotografuojama, ir jaunojo vyro drabužiai yra ypačiai svarbūs – nes negali jie blogai atrodyti (apdribę, panešioti, netvarkingi) nei svečių akivaizdoje, nei nuotraukose.
VIETA IR LAIKAS
Renkantis aprangą antrajai dienai, svarbiausia atsižvelgti į laiką ir vietą, kurioje ta diena praeis. Jei tai vyksta žiemą ar tamsiaisiais metų laikais, žinoma, apragos spalvos turėtų būti dulksnesnės ir tamsesnės. Jei vasarą ir šviesiuoju paros metu – ryškesnės ir spalvingesnės. Universali taisyklė – kuo arčiau vandens, tuo ir apranga šviesesnė. Ir išvis, kuo labiau Jūsų apranga atitiks progą, klimatą bei metų laikus, tuo bus geriau tiek Jums, tiek svečiams.
Kadaise Vakarų Europoje tradicinis vyriškas antros dienos apdaras buvo jodinėjimui skirtas kostiumas, mat, jodinėjimas ir buvo pagrindinė svečių pramoga. Tai buvo pilkas ilgaskvernis švarkas, juoda liemenė, aptemptos pilkos kelnės, dažnai ir ilgaauliai batai. Ir, žinoma, pilkas cilindras. Tačiau arkliai ir cilindrai iš mūsų gyvenimo išnyko jau seniai, tačiau kaip gyventi be kitų tradicijų, kurios atkeliavo iš nesenų laikų karininkų vestuvių? Ten atsirado universaliausia jaunojo vyro apranga – laisva, bet iškilminga, paprasta, bet prašmatni. Tai tamsiai mėlynas bleizeris auksinėmis sagomis ir šviesios chaki arba pilkos kelnės (prie jų derinami juodi arba rudi batai). Balti arba žydri marškiniai, ryškus dryžuotas arba vienos pastelinės spalvos kaklaraištis, kuris, tiesą akant, net nėra būtinas. Mat, kaklaraištis visad dvelkia formalumu, o be jo žmogus atrodo laisvas ir atsipalaidavęs, ko, matyt, sieksite ir kiekvienas iš Jūsų, besistengdamas nuslėpti jaudulį dėl artėjančių tikrojo gyvenimo iššūkių, ar ne? Ir keletas saikingų aksesuarų – žinoma, laikrodis, rankogalių sąsagos, kuriomis, beje, ir yra lengviausia išreikšti ne tik savo individualumą, bet ir žaismingą charakterį. Krepšinio fanas? Sąsagos su mėgiamo krepšininko uniformos numeriu. „Formulės 1“ žiūrovas? Finišo vėliavėlės ornamentas. Prisiekęs žvejys? Sąsagos pagamintos iš blizgių. Nebūkite vien paprastas formalistas – antrąją vestuvių dieną daug kas leidžiama ir Jums…
Jei vis dėlto bijote atrodyti kaip pasiturintis amerikiečių verslininkas ir esate linkęs atrodyti kukliau, tiks ir kostiumas, tik šiukštu neaspirenkite pernelyg formaliai. Jokios juodos spalvos – ji skirta pirmajai dienai. Jokios mėlynos – ji skirta biurui. Pilka tiks, bet atminkite – tik šviesiai pilka, ir jokių juostelių, tai irgi pernelyg oficialu. Pilka, kaip sakoma, yra Paryžiaus spalva, elegantiška ir rami. Tik svarbu atminti dar keletą pagrindinių niuansų:
DRABUŽIS TURI JUMS TIKTI
Atminkite, Jums reikės daug judėti – šokti, glėbesčiuotis, spausti rankas, apkabinti. Todėl Jūsų drabužiai turi būti laisvi, tiek susagstyti, tiek atsagstyti. Nebūkite susivaržęs, beūkite aptemptas. Todėl patartina tokią aprangą išsirinkti ir pasiruošti kuo anksčiau.
DRABUŽĮ RINKITĖS PAGAL SAVO KŪNO TIPĄ
Juk norite, kad tetos apie Jus sakytų: „koks dailiai nuaugęs jaunuolis“ (kad ir kiek Jums metų bebūtų). Bet būtų labai negerai, jei jos savęs klausinėtų: „kas tas berniukas, paskendęs savo tėvelio drabužiuose?“. Rinkitės vienaeilį švarką, dvieilis tinka ne visiems ir ne visada.
Jei esate:
Aukštas ir lieknas – iš esmės gali vilkėti bet ką. Tokio sudėjimo vyrams bene vieninteliams tinka dvieilis švarkas, tiesą sakant, jie su juo atrodo netgi geriau nei vilkėdami vienaeilį.
Aukštas ir stambus – venkite didelių aksesuarų ir ieškokite kuo siauresnių atlapų. Jūsų tikslas – harmoninga išvaizda. Tam geriausiai tiks vienaeilis švarkas, idealiausia – net su viena saga, ir šiek tiek platesnės kelnės, ypač jei turite storas ir raumeningas kojas. Venkite peteliškių.
Žemas ir kresnas – tik vienaeilis švarkas, nes su juo Jūsų liemuo atrodys ilgesnis ir plonesnis. Mūvėkite kelnes su klostėmis, venkite ilgų apykalių ir mažų kaklaraiščių mazgų. Beje, tokio sudėjimo žmonėms visada tinka liemenės, į kurios kišenėlę dar galite sįsidėti ir senelio kišeninį laikrodį su grandinėle.
Žemas ir liesas – šiam tipui tinka tiek vienaeilis, tiek dvieilis švarkai, jie Jus tiesiog vizualiai paaukštins. Platesni atlapai vizualiai Jus dar ir šiek tiek paplatins.
JAUSKITĖS PATOGIAI
Geram vyrui nebūtina kentėti nuo pūslių ant padų, atsiradusių dėl naujų ankštų batų ar prakaituoti po sunkios vilnos kostiumu. Batai turi būti patogūs, o aprangos medžiaga – atitikti metų laiką bei klimatą. Dėl visa ko turėkite pasiruošęs ir antrus marškinius, ypač jei gausiai prakaituojate.
Giedrius Drukteinis