• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Briuselis – miestas, kurį dažnai girdime politinių naujienų kontekste, garsėjantis geriausiu pasaulio šokoladu ir alumi. Iš arčiau pažvelgus į šią senojo žemyno pažibą, nesunku išvysti neįtikėtinus kontrastus – nuo oficialumu dvelkiančių ES institucijų iki viduramžiškų senamiesčio fasadų. Šį miestą pamilęs garsus Lietuvos dizaineris Aleksandras Pogrebnojus siūlo ne tik aplankyti žymias miesto vietas, bet ir pažinti belgiškos virtuvės bei meno ypatumus.

REKLAMA
REKLAMA

„Pirmą kartą Briuselyje lankiausi prieš trejus metus. Į Belgijos sostinę atvykau darbo reikalais, bet tai nesutrukdė laisvu laiku drauge su žmona Monika linksmai leisti laiko mieste. Nuo to karto pamilau šį miestą – Briuselyje man patinka viskas: miesto dydis, kur senamiestyje visur gali nueiti pėsčiomis, puikus maistas ir draugiški žmonės. Atvykusiems į šį miestą galiu tik patarti atsipalaiduoti ir mėgautis kiekviena akimirka“, – sako Aleksandras Pogrebnojus.

REKLAMA

Bene didžiausią įspūdį dizaineriui paliko Belgijos virtuvė. Vyras neslepia, kad itin mėgsta nacionaliniu belgų patiekalu vadinamas midijas su bulvytėmis: „Ypač malonu tokį patiekalą valgyti vietoje, kuri dirba daugiau nei šimtą metų, tokiu atveju ir pats nesijauti toks senas“, – juokauja A. Pogrebnojus.

REKLAMA
REKLAMA

Gurmaniškas keliones mėgstantiems, dizaineris siūlo neaplenkti šių Briuselyje įsikūrusių barų ir restoranų:

„Goupil Le Fol“ – šis baras primena paslaptingą senovinę vietą, kurioje pasitinka jaukiai nuteikianti prieblanda, paveikslų rėmais numargintos sienos ir subtili kūrybinė netvarka. Ši ankšta, tačiau savo istoriją kurianti bei, atrodytų, grįžtančio šeimininko laukianti, vieta turi galybę paslapčių, o čia užklystantys lankytojai gali surasti ir šiltai įsikurti paslėptose baro kertelėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 „Café Belga“ – Flagey aikštės vaizdai, paįvairinti Art Deco stiliaus architektūra bei šalimais besidriekiantis ežeras – vietos, kurias galima matyti šalia „Café Belga“ restorano. Maloniai sutinka ir vietos vidus: tvarkingas ir net kiek asketiškas stilius, praturtintas šviesiu koloritu. Restoranas kosmopolitiškas ir atviras, kviečiantis visus išmėginti įvairių rūšių alaus ar tiesiog paskanauti mėtų arbatos.

REKLAMA

 „Café Kafka“ – suklysti neįmanoma, ši vieta tikrai susijusi su austrų literatūros genijumi Francu Kafka. Tradicinėje belgų aludėje galima paragauti geriausio pasaulio alaus ir įsijausti į atmosferą, kurioje gimsta muzika – tam skirta jauki scena atlikėjams ir pianinas, prie kurio nesidrovėdamas gali prisėsti kiekvienas lankytojas.

REKLAMA

„Restaurant Vincet“ – šio restorano pasididžiavimas – tai patirtis ir tradicijos, skaičiuojamos nuo 1905 m. Restoraną galima apibūdinti paprastai: vakarietiškas subtilumas ir lengva gracija, kurios apsuptyje ragaujami tradiciniai belgiškos ir prancūziškos virtuvės patiekalai.

Dizaineris išvyką į Briuselį taip pat siūlo praturtinti menu bei apsilankyti Belgijos karališkajame dailės muziejuje, kuriame publikuojama daugiau nei 20 tūkst. tapybos ir skulptūros darbų, kurių sąraše yra Bruegelio, Campino ar Jacobo Jordaenso šedevrai. A. Pogrebnojus pataria neaplenkti ir vieno garsiausių XX a. belgų siurrealisto Renė Magritte muziejaus. Norintiems pamatyti dar daugiau, tiesioginius skrydžius į Briuselį vykdanti oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ pataria aplankyti ir kitas įspūdingas šio miesto vietas: Briuselio širdyje įsikūrusią Didžiąją aikštę, turtingą istoriją menančią dar nuo XI a.; Brupark mini skulptūrų parką, kur galima atrasti visus gražiausius Europos kampelius; visame pasaulyje garsų Parlamento kvartalą, kuriame išskirtinai oficialią atmosferą kuria skubantys, ES institucijose dirbantys žmonės, valstybinėmis vėliavomis pasipuošę prabangūs automobiliai ir Europos politikos įžymybės; Penkiasdešimtmečio parką, kuriame vasaros dienomis vyksta kariniai paradai, o vakare po žvaigždėtu dangumi rodomi kino filmai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Pogrebnojus teigia, kad miestui pažinti pakanka ir kelių dienų: „Priklauso nuo to, kaip nori pažinti. Čia kaip su moterimis: su vienomis užtenka 2 dienų, o kitų nepažinsi ir visą gyvenimą“. Dizaineris neslepia savo susižavėjimo šiuo miestu ir yra įsitikinęs, kad bent kartą čia atkeliauti yra tikrai verta.

REKLAMA

Ketinantys apsilankyti Briuselyje, tai gali padaryti kelyje pirmyn-atgal sugaišę vos 3 val.: oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ nuo rugsėjo 1 d. į Belgijos sostinę Briuselį skrydžius vykdo beveik kiekvieną dieną, išskyrus šeštadieniais. Darbo dienomis lėktuvai iš Vilniaus oro uosto kyla 18 val., o sekmadienį – 17 val. Daugiau informacijos: www.airlituanica.com

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų