Lėtai virta sprandinė su daržovių koše ir sultinio padažu: vargą atpirks stulbinantis skonis

Praėjusį sekmadienį laidos „La maistas“ šefai Tomas Rimydis ir Vylius Blauzdavičius ne tik ruošė skanius patiekalus iš mėsos, bet ir pažėrė daugybę patarimų – kaip išsirinkti gerą mėsą, kaip paruošti ir t.t.

Lėtai virta sprandinė su daržovių koše ir sultinio padažu(nuotr. Dovilė Ramaškaitė, „Lamaistas.lt“)
7

Grilio ekspertas Vylius Blauzdavičius gamino jautienos didkepsnį (steiką) su karamelizuotomis morkytėmis.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Ekspertų patarimai: iš kokios mėsos gaminti karpačio, kiek laiko kepti steiką ir dar daugiau – laidoje „La maistas“

„Svarbiausia, prieš kepant bet kokią mėsą, ją išėmus iš šaldytuvo palaikyti kambario temperatūroje bent valandą. Jei labai labai norisi valgyt – pakišti po šiltu vandeniu. Ne karštu! Šiltu. Jei iš šaldytuvo iškart dėsite ant keptuvės, ji bus sausa ir kieta“, – sakė Vylius.

Kitas, būtinas atributas, pasak Vyliaus – termometras. „Steiką dėti kepti į grilių galima, kai mėsa yra sušilusi iki 20 laipsnių“, – rekomenduoja V. Blauzdavičius.

Kitas TV3 laidos „La maistas“ šefas, istorinės virtuvės žinovas Tomas Rimydis patiekė 48 val. virtą jaučio sprandinę su degintu mėlynuoju kopūstu, kaulų sultinio padažu ir šakninių daržovių koše. O laidos svečias – mėsos ekspertas Deividas Saldukas pademonstravo, kaip pasigaminti jautienos karpačio.

Lėtai virta sprandinė su daržovių koše ir sultinio padažu

 

Lėtai virta sprandinė su daržovių koše ir sultinio padažu (nuotr. Dovilė Ramaškaitė, „Lamaistas.lt“)

Šią virtą sprandinę labai tinka tiekti kaip šaltą užkandį, supjausčius plonomis riekelėmis. Bet labai tinka tiekti ir kaip karštą patiekalą su gardžia daržovių koše ir sultinio padažu. Reikia tik šiek tiek kantrybės iki kol sprandinė išvirs, o paties darbo nėra labai daug, bet rezultatas stulbinantis.

REKLAMA

Receptą pamatykite čia

Jautienos Carpaccio su balzaminiu padažu

 

Jautienos Carpaccio su balzaminiu padažu (nuotr. Dovilė Ramaškaitė, „Lamaistas.lt“)

Šį carpaccio laidoje gaminau iš jautienos išpjovos, tačiau galima ruošti ir iš kitų negyslotų, minkštesnių jautienos raumenų, pavyzdžiui nugarinė ir tam tikra kumpinė dalis, o štai mentės dalis jau netiktų.

Receptą pamatykite čia

Steikas su saldžiarūgščiai keptomis morkytėmis

 

Steikas su saldžiarūgščiai keptomis morkytėmis (nuotr. Dovilė Ramaškaitė, „Lamaistas.lt“)

Čia naudojamas T-bone steikas, kuris yra dalis išpjovos ir nugarinės. Patiekalą nesudėtinga paruošti, o kiekvienas kąsnelis labai gardus. Svarbus momentas yra pati gaminimo pradžia – nereikėtų skubėti dėti mėsos kepti ją vos ištraukus iš šaldytuvo. Turint laiko rekomenduoju ją atšildyti kambario temperatūroje arba perlieti šiltu vandeniu, kitu atveju mėsa bus kieta ir sausa bei šalta viduje.

Receptą pamatykite čia


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų