Po Almos gimtadienio, Adamkai pasirodė viešumoje: neblėstanti elegancija

Šį trečiadienio vakarą sostinėje įsikūrusiame Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre pirmąkart nuskambėjo Sergejaus Prokofjevo opera „Lošėjas“. 

43

Į premjerinį spektaklį atvyko daugybė svečių, tarp kurių – ir Valdas Adamkus su žmona Alma Adamkiene.

(43 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Po Almos gimtadienio, Adamkai pasirodė viešumoje: neblėstanti elegancija

Šios savaitės pradžioje, vasario 10-ąją, Adamkai paminėjo svarbią progą – Alma atšventė 93-iąjį savo gimtadienį.

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su prezidentu, jis atskleidė daugiau detalių apie šventinę dieną. „Tai bus labai tylus ir ramus gimtadienis, sutinkamas dviejų žmonių.

Alma dar nėra pajėgi išeiti iš namų, tad mes būsime namie. Ta proga visus savo įsipareigojimus nutraukiau, kad galėčiau jai skirti visą dieną“, – tąkart atviravo prezidentas.

Neeilinėje premjeroje dainuoja seniai LNOBT spektakliuose matytos lietuvių operos žvaigždės – Asmik Grigorian, Vladimiras Prudnikovas, Ieva Prudnikovaitė, o taip pat svečias iš Sankt Peterburgo – tenoras Dmitrijus Golovninas. 

S. Prokofjevo operos „Lošėjas“ personažus iš rusų literatūros klasiko Fiodoro Dostojevskio išgalvoto Ruletenburgo kurorto režisierius Vasilijus  Barchatovas perkėlė į vakarietiško didmiesčio svečių namus, kuriuose glaudžiasi iš įvairių kraštų suvažiavę emigrantai. Totoriško kraujo turintis Aleksejus  (Dmitrijus Golovninas), apžavėtas ruletės manijos, galiausiai užmiršta apie savo meilę Polinai (Asmik Grigorian). Generolas (Vladimiras Prudnikovas) ima gerti, praradęs viltį sulaukti Bobulytės (Inesa Linaburgytė) palikimo. Jį apžavėjusi dailioji prancūzaitė Blanša (Ieva Prudnikovaitė), supratusi, kad iš tokios santuokos nebepasipelnys, trenkusi durimis išeina ieškoti turtingesnio sužadėtinio... 

Visa tai vyksta „Lošėjo“ scenografo, nuolat bendradarbiaujančio su režisieriumi V. Barchatovu, Zinovijaus Margolino scenoje „pastatytame“ name, kurį žiūrovai stebi viso spektaklio metu. Šiame name nuolat varstomos net 8 durys, jame sau vietos randa ir 6 skalbimo mašinos, 3 ruletės stalai, treniruoklis bei pilnas virtuvės baldų komplektas. Ant pastato sienų sutalpinta net 12 ekranų, į kuriuos vaizdą spektaklio metu pasikeisdamos gyvai transliuoja 9 vaizdo kameros.  

Pirmoji V. Barchatovo režisuoto „Lošėjo“ premjera 2018 m. išėjo Bazelio teatre Šveicarijoje. Joje pagrindines Polinos ir Aleksejaus partijas taipogi atliko A. Grigorian ir D. Golovninas, o pastatymo muzikos vadovu buvo tas pats dirigentas Modestas Pitrėnas.


Rašyti komentarą...
m
mikis
2020-02-13 07:36:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
tusti zmones
Atsakyti
0

J
Jurate
2020-02-12 22:14:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveikateles jum stiprybes.
Atsakyti
-1

b
betmanas
2020-02-13 16:24:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
vel jau reklamoj gana juokint
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų