Žemaitė švenčia gimtadienį: sau linki tik vieno

Puikiai pažįstamai TV3 laidos „TV pagalba“ žvaigždei Gerdai Žemaitei gegužės 23-oji – ypatinga diena. Moteris švenčia 38-ąjį gimtadienį. Saulėtą ir šiltą pavasario rytą ji pasitiko su džiaugsmu.

Gerda Žemaitė (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)
31

Gerda šiuo metu gyvena pačiomis gražiausiomis akimirkomis. Garsi moteris neseniai antrą kartą tapo mama ir su vyru Andriumi sūpuoja naujagimį Nikolą.

(31 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Žemaitė švenčia 38-ąjį gimtadienį: pamatykite moters pokyčius

Gimtadienio puotos G. Žemaitė kelti nesiruošia, tačiau šeštadienį paminės artimųjų rate: „Šiandien laiką praleisiu ramiai, su vyru ir sūnumi eisime papietauti. Nieko ypatingo neplanuoju, gimtadienių nesureikšminu, tikrai ši diena nėra labai svarbi.“

Moteris pasakojo, kad nuo pačio ryto sulaukė šiltų sveikinimo skambučių ir žinučių. Gerdai ši diena skirta apmąstymams, moteris mėgsta prisiminti gražiausias gyvenimo akimirkas.

„Per gimtadienius mėgstu pagalvoti, ką nuveikiau gyvenime, tuo galbūt ši diena ir yra žavi. Viską prisimenu ir įvertinu, savo didžiausias gyvenimo dovanas aš jau gavusi, man nieko netrūksta“, – džiaugėsi Gerda.

Moteris prisipažino, kad per gimtadienius mėgsta nusistatyti metų tikslus: „Dabar mano tikslai labai žemiški, noriu grįžti į sporto salę. Po gimdymo jaučiuosi pametusi save fiziškai. Noriu jaustis geriau, nes vis kažką suskausta, reikia sutvirtėti.“

Gerda prabilo ir apie įspūdingiausia gimtadienio šventę: „Įsimintiniausias gimtadienis buvo mano 30-metis. Gimtadienio tema buvo lietuvybė, rengėmės trispalvės spalvomis, žaidimai buvo apie Lietuva. Dar iki šiol prisimenu šį gimtadienį ir jo akimirkas.“

REKLAMA

G. Žemaitė atviravo – jai svarbiausia sveikata: „Svarbiausia būti sveikam, tuomet gali džiaugtis gyvenimu ir jį gyventi pilnavertiškai.“

Antrasis nėštumas

Primename, kad žymi TV laidų vedėja bei „TV Pagalbos“ žvaigždė balandį susilaukė sūnaus, o jam davė tarptautinį vardą – būtent jis tiek jai, tiek jos vyrui Andriui įstrigo atmintyje, todėl dvejonių nebeliko.

„Sūnų pavadinome Nikolu. Mes dabar trumpinam – ir Nikas, ir Nikutis. Vadiname visaip. Bet man šis vardas labai įstrigo. Dar kai buvo tik pusė nėštumo praėję, man jis pasirodė labai stiprus, norėjosi, žinoma, pamatyti kūdikį, ar jam tinka, bet, mano galva, jam tikrai idealiai tinka šis vardas“, – džiaugėsi Gerda.

Tokiu vardu vaikų iki 2013-ųjų Lietuvoje yra vos kiek daugiau nei šimtas. Be to, garsi moteris prasitarė, kad su vyru sūnui svarstė duoti visai kitą vardą, tačiau lemtingam pasirinkimui žodį turėjo to vardo populiarumas.

„Vyrui vardas iš karto patiko, bet turėjome ir kitų variantų. Man labai patinka vardas Lukas, bet jų yra be proto daug ir tik dėl vardo populiarumo jo nenorėjome duoti, nors abiem tikrai labai patiko. Taip pat dar man patiko vardas Maiklas. Buvo įvairių pasvarstymų, bet nesutapdavo nuomonės, o kai šį vardą pasakiau, jis kažkaip abiem labai tiko ir patiko“, – šyptelėjo G. Žemaitė.

Tarptautinį vardą sūnui davusi pora taip pat sakė, kad pasidomėjo ir jo reikšme, tačiau pasirinkimu yra be galo patenkinti.

„Vardas tarptautinis, bet man gražus ir trumpinys, ir šiaip vardas. Jau matau, kai bus suaugęs, tvirtas vyras, jam tiks šitas vardas. Pasidomėjome ir, žinoma, ką jis reiškia, tai – žmonių pergalė. Ta reikšmė mums nebuvo labai svarbi, bet suprantu, kad tai yra stiprus vardas, kuris tikrai jam labai tinka“, – teigė moteris.

REKLAMA

Neatsidžiaugia ramiomis naktimis

Pirmosios savaitės, pasak Gerdos, praėjo tikrai labai sklandžiai ir su nemigo naktimis tėveliams nereikėjo susidurti. Priešingai, TV laidų vedėja neatsidžiaugė, kad sūnus Nikolas yra labai geras vaikas.

„Man net keista, baisu prisišnekėti, nes mano pirmagimis buvo nelabai geras, ar jam pienuko trūko, ar patirties tiek neturėjau, nes iš draugių buvau turbūt viena pirmųjų, kuri pasigimdžiau, neturėjau, su kuo pasitarti ar pasikonsultuoti. Šitas vaikas yra be galo ramus – tik valgo, miega ir sauskelnes reikia pakeisti. Vieną arba du kartus per naktį daugiausiai prabunda pavalgyti ir vėl miega“, – juokėsi ji.

Paskutinėmis akimirkomis pasikeitė planai

Tiesa, kiek anksčiau Gerda minėjo, kad antrasis nėštumas nebuvo toks lengvas, kaip pirmasis. Rizika prarasti vaikelį buvo labai didelė, todėl reikėjo laikytis ypatingo režimo. Iki paskutinių akimirkų ji manė, kad galės gimdyti pati, tačiau sūnus gimė po cezario pjūvio.

„Buvo baisu. Viskas atrodo visiškai kitaip, naujai, protas irgi kitaip veikia, jaučiasi branda, net kai gimė buvo kitoks jausmas. Aišku, pirmasis vaikas gimė cezario pagalba, tada aš ėmiau pilną narkozę, nes buvo tik atsidaręs epidūras, bijojau, kad nebūtų šalutinių poveikių, ar kojos neatitirps, todėl prašiau užmigdyti mane. Nebuvo pirmo susitikimo, odos kontakto, o tai tikrai labai daug reiškia. Šįkart visa tai buvo, bet gimdyti pati vis tiek negalėjau. Man neleido pernešioti nei vienos dienos dėl rizikos, todėl buvo nuspręsta daryti operaciją, kuri buvo kaip cezario gimdymas.

REKLAMA

Esu dėkinga gydytojai Eglei Machtejevienei ir neonatologei Aušrelei Kudrevičienei. Turėjau nerealią komandą, operacijoje dalyvavo ir mano vyras. Kai esi tame, kai uždeda ant krūtinės vaiką, tas pirmas kontaktas... Tikrai nėra būtina moteriai pačiai pagimdyti. Aš pati irgi norėjau gimdyti, bet gavosi taip, kaip gavosi. Akimirkos nepakartojamos“, – džiaugėsi Gerda.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų