Kas nutinka, kai žmogus miršta? Ilgus amžius žmoniją kamuoja šis klausimas. Ir neatrodo, kad greitai jis bus atsakytas. Skirtingos kultūros turi savus paaiškinimus, kur keliauja žmogaus siela, kai kūnas nustoja funkcionuoti, rašo listverse.com.
10. Masajos ugnikalnis Nikaragvoje
Dar XVI a tyrinėtojų iš Europos pradėtas vadinti Pragaro burna ugnikalnis tikrai nusipelno tokio vardo. Ir ne tik europiečiai taip jį vadino, bet ir vietiniai gyventojai tikėjo, kad jų ugnikalnis turi dieviškąją prigimtį, o jo aktyvumas praneša apie šio dievo rūstybę bei būtinybę paaukoti. Ir taip daugybė jaunų moterų ir net vaikų žuvo siekiant numalšinti šios Pragaro burnos apetitą.
9. Plutono vartai Turkijoje
Kaip pasakojama legendose, Plutono vartai yra įėjimas į senąjį graikų-romėnų pomirtinį pasaulį – Hadą. Dar ir dabar aplink olą neišsisklaido nuodingos anglies dioksido dujos, kurios pražudo kiekvieną per arti prieinantį. Nuodingų dūmų uždangą Plutono vartai turėjo ir senovėje – apie tai bylo prie įėjimo išraižytas įspėjimas.
8. Dvynių ola Izraelyje
Ola ilgai buvo siejama su įėjimu į pomirtinį pasaulį, kaip manoma, būtent per čia vedė kelias į Hadą, kur buvo įkalinta Persefonė, derliaus deivės Demetros dukra. Archeologiniai tyrinėjimai patvirtino, kad tai buvo daugybės pagoniškų ritualų vieta.
7. Heklos ugnikalnis Islandijoje Aktyvus Heklos ugnikalnis pradėtas laikyti vartais į pragarą dar 1104 m., kai prasidėjo stiprūs jo išsiveržimai, naikinę viską aplink, pražudę daugybę žmonių. Vulkano išspjauti ugnies kamuoliai ir lava susiliedavo su šaltu Islandijos oru sukurdami vaitojančių iš skausmo prakeiktųjų riksmų iliuziją. Tai buvo laikoma ir puikia raganų susibūrimų vieta.
6. Šv. Patriko skaistykla Airijoje
Vienoje iš versijų apie šv. Patriko skaistyklą pasakojama, kaip šv. Patrikas, atvykęs į Donegalo grafystę, bandė jos gyventojus į krikščionis atversti. Susidūręs su vietinių užsispyrimu, šv. Patrikas pradėjęs melsti apšviesti netikinčiuosius. Į jo maldas atsiliepęs Kristus atvėręs skaistyklos vartus ir kiekvienas žmogus turėjęs leistis į ilgą gilią olą, kur galėjęs pamatyti, kas laukia netikinčiųjų.
5. Houskos pilis Čekijoje
Kaip pasakoja legenda, Houskos pilis buvo pastatyta ant olos, vedusios į patį pragarą. Iš kartos į kartą tarp vietinių gyventojų sklido kalbos apie keistus skraidančius padarus ir ištisas virtines pasigailėjimo meldžiančių sielų. Kurį laiką nusikaltėliams buvo siūlomas pasigailėjimas mainais už nusileidimą į paslaptingąją olą ir atsakymą, kur ji veda. Net ir pastačius pilį ant olos, kalbos apie keistus šnibždesius, riksmus nesiliovė.
4. Lakus Kurtius Italijoje
Šiandien tik kelios šaligatvio plytelės belikusios iš kadaise legendomis apipintos garsios Lakus Kurtius bedugnės. Viena iš legendų byloja, kad orakului išpranašavus Romos nuopolį, atsivėrė Lakus Kurtius bedugnė, kurion romėnai turėję įmesti savo auką. Už savo šalį pasiaukojo vienas geriausių Romos karių Markas Kurtius, kurio vardu ir buvo pavadinta ši vieta.
3. Actun Tunichil Muknal olos Belize
Actun Tunichil Muknal olos buvo laikomos Chaak arba Lietaus dievo buveine, kur senovės Majai atlikdavo įvairias apeigas. Čia ir dabar dar išlikę paaukotų žmonių skeletai, kuriems jau bemaž 1200 metų. Giliau olose, kaip tikėjo majai, buvo Chibalba arba Baimės vieta, kur viešpatavo 12 demonų ir jų pakalikų, galėjusių sukelti badą, mirtį, ligas, skausmą ir skurdą.
2. Šventosios smegduobės Meksikoje
Šventosios smegduobės – vienos iš olų, kurias majai naudojo ne tik aukojimo apeigoms, bet ir kaip saulės laikrodį – laikotarpiu tarp gegužės 23 ir liepos 19 dienų saulė nemesdavo jokio šešėlio olose. Buvo tikima, kad ir čia yra Chaak buveinė, majai čia nešdavo savo aukas geresniam derliui išmelsti.
1. Averno ežeras Italijoje
Ilgus amžius Averno ežeras buvo laikomas vartais į požemio karalystę. Tamsus, su mirusiais vulkaniniais krateriais, giliais urvais, nuodingomis dujomis besispjaudantis ežeras visus čia apsilankusius tarsi perspėdavo, kad iš jo gelmių gali išnirti Hadas.