Virtuvės šefas atskleidė, kaip pasigaminti tikrą prancūzišką batoną: reikia tik 4 ingredientų

Beretė, Eifelio bokštas, kamamberto sūris – tai tik keletas Prancūzijos simbolių. Tarp jų tikrai nederėtų pamiršti ir prancūziško batono, juk be šio neįsivaizduojamas prancūzų pietų ar vakarienės stalas. Šalies sostinėje net rengiamas geriausio Paryžiaus prancūziško batono konkursas. 

Vienas šį konkursą jau laimėjusių kepėjų sako, kad dalyvauti jame yra didžiulis prestižas.

„Aš esu kepėjas Paryžiaus aštuonioliktame rajone. 2012-aisiais laimėjau Paryžiaus geriausio prancūziško batono titulą. Šiais metais konkursas vėl vyksta ir aš dalyvausiu dar kartą“, – tikino Sebastienas Mauvieux'as. 

Būtent šis laimėjimas tapo postūmiu prancūzo verslui. Jis taip pat gavo galimybę tiekti tradicinį batoną į Eliziejaus prezidento rūmus.   

„Po laimėjimo bene per naktį turėjome trigubai padidinti savo gamybos apimtis – nuo trijų šimtų iki devynių šimtų batonų. Daugiau gaminti negalėjome, nes tai būtų pakenkę kokybei“, – teigė kepėjas. 

Anot jo, technika ir laikas yra svarbiausi komponentai skaniam prancūziškam batonui, nes jis privalo būti be priedų. Ingredientų sąrašą sudaro tik miltai, mielės, vanduo ir druska. 

„Mes įdedame labai mažai mielių ir išminkome tešlą dar naktį prieš. Geram tradiciniam batonui reikia duoti laiko. Visada turite pirkti tris prancūziškus batonus – pirmą suvalgote eidami namo, antrą kartu su maistu, o trečias keliauja į šaldiklį“, – juokėsi S. Mauvieuxas. 

Geriausias Paryžiaus batonas vertinamas pagal kepimo būdą, skonį, traškumą ir dydį. Varžybų dieną dalyviai į Paryžiaus kepėjų sąjungą pristato du tokius kepinius, kuriuos ragauja teisėjai. 

Visą reportažą pamatykite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų