Vilniuje surengtas padelio turnyras papiktino teniso atstovus

Vilniuje savaitgalį surengtas į tenisą panašaus žaidimo – padelio turnyras papiktino tikro teniso atstovus. Anot padelio turnyro organizatorių, jame dalyvavo tik aukšto meistriškumo sportininkai, kuriems rengiantis varžyboms sportuoti leidžiama. Teniso atstovai abejoja, ar turnyre dalyvavę žmonės tikrai yra aukšto meistriškumo standartus atitinkantys sportininkai, jų nuomone toks statusas gali būti naudojamas karantino ribojimams apeiti.

„Bent jau iš solidarumo turėtų vengti žmonės fotografuotis neužsidėję kaukės, apsikabinę vienas kitą meiliai ir panašiai, tai norėtųsi, kad laikytųsi tų vienodų standartų, ką mes esam šiandien jau įpratę“, – įsitikinęs Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas.

Pasak vieno iš padelio turnyro organizatorių, tai buvo nacionalinio lygmens varžybos, kuriose dalyvavo stipriausi padelio sportininkai iš visos Lietuvos. Esą renginys kritikos sulaukė dėl pavydo, kad vieni randa būdų kaip sportuoti, o kiti ne.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje surengtas padelio turnyras papiktino teniso atstovus

„Lietuvai nebūdinga laimingi žmonės, sportuojantys. Visi pripratę matyti kenčiančius, gedinčius, kažkokioje panikoje įvarytus žmones“, – sako Padelio turnyro organizatorius Tomas Drukteinis.

Tačiau turnyras pasipiktinimo sulaukė ne tik dėl to, kad galėjo būti pažeisti karantino reikalavimai. Nors aukšto meistriškumo sportininkams treniruotis ir dalyvauti varžybose leidžiama, teniso sporto atstovams abejonių sukėlė turnyre dalyvavusių sportininkų meistriškumo lygis – ar išties jį galima vadinti aukštu.

„Mes turime atskirti sportininką profesionalą, sportininką, kuris ruošiasi tarptautiniams turnyrams, realiai mes matome juos dalyvaujančius ir žaidžiančius nuo menamų galbūt čempionatų ar kažkokių tai varžybų“, – teigia R. Grušas

Anot Germano Čepo, Klaipėdos krašto vandens sporto asociacijos prezidento, gauti aukšto meistriškumo statusą nėra taip jau ir sunku.

REKLAMA

„Galų gale įtraukiami visi vėliau sportinių varžybų dalyviai, vaikai, kurie buvo tik tai registruoti varžyboms. Va ir visas jums aukštas meistriškumas. Tai gudraujant gali faktiškai bile ką įtraukti į sąrašus, pavadinti aukšto meistriškumo sportininku ir jau organizuoti aukšto sporto meistriškumo kažkokias tai rungtynes“, – kalba jis. 

Beje, vienas vaikas taip pat dalyvavo padelio turnyre. Renginio atstovas paklaustas, ar vaikas taip pat yra aukšto meistriškumo sportininkas, atsako nedvejodamas, bet apie kokį konkrečiai žmogų kalbama nežino.

„Be abejo. Visi turi. Aš negaliu tiksliai pasakyti, apie ką eina kalba, bet aš girdėjau, kad dalyvavo tėvas su sūnumi“, – priduria jis. 

Dėl karantino metu surengto turnyro problemos nemato ir Lietuvos padelio teniso federacijos prezidentas. Pasak jo, turnyras yra skirtas pasiruošti birželį vyksiančiam Europos padelio čempionatui, o  teniso kortuose esą laikomasi visų karantino reikalavimų. Tiesa, po šio savaitgalio turnyro, kuriame dalyvavo virš 100 dalyvių, vis dėl to tenka apgailestauti.

„Gaila, kad turnyro nuotraukos socialiniuose tinkluose nebuvo, sakykim, tvarkingos“, – teigia jis. 

Lietuvos teniso sąjunga primena, kad aukšto meistriškumo pažymėjimų padelio žaidėjams ji neišduoda. Teniso sąjungos atstovai  kreipėsi į Vyriausybę su prašymu sušvelninti karantino ribojimus tenisui, nes, pasak jų, tai yra viena iš saugiausių sporto šakų atsižvelgiant į ploto ir žmonių skaičiaus ribojimus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų