Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Važiavimas į darbą dviračiu, paspirtuku ar pėsčiomis Vilniuje – ne naujiena, bet ar kada bandėte į darbą tiesiog plaukti upe? Vienas vilnietis į darbą penktadienį keliavo būtent taip – Nerimi plaukė beveik 5 kilometrus. Vyras sako, kad tai puikus būdas išvengti kamščių.

Važiavimas į darbą dviračiu, paspirtuku ar pėsčiomis Vilniuje – ne naujiena, bet ar kada bandėte į darbą tiesiog plaukti upe? Vienas vilnietis į darbą penktadienį keliavo būtent taip – Nerimi plaukė beveik 5 kilometrus. Vyras sako, kad tai puikus būdas išvengti kamščių.

REKLAMA

Keturiasdešimtmetis Ignas daro lengvą mankštelę. Mat šiandien jis į darbą nevažiuos automobiliu, neis, nebėgs, o plauks. Nerimi. Nuo Antakalnio Šilo tilto vyras žada nuplaukti apie 5 kilometrus ir išsilaipinti už Baltojo tilto, Žaliajame slėnyje šalia savo biuro. O viskas prasidėjo nuo nekalto pokšto su kolega.

„Jis neseniai išsikėlė už miesto ir juokaudami aš sakau, aš greičiau atplauksiu į darbą nei tu atvažiuosi, nes pas jį ten kamščiai ir taip toliau, tai vat tikiuosi šiandien kamščių nebus mano kelyje ir aš tikslą pasieksiu“, – pasakoja Ignas Mačeika.

REKLAMA

Ignas dalyvavo Geležinio žmogaus varžybose Suomijoje, kur viena iš rungčių buvo nuplaukti beveik 4 kilometrus, bet upėje didesnį atstumą turės įveikti pirmą kartą. Ignas sako, kad iššūkių nebijo, tik neramu dėl vieno.

„Upėje gali gąsdinti žvejai, nes jeigu žinai…“, – kalba Ignas.

Bet bijoti nebėra kada. Laikas startuoti. Ignas dėl saugumo plaukia su plūduru. Jį lydi ir 15 kilometrų per valandą greičiu plaukianti motorinė valtis.

„Pasroviui tai lengva, prieš srovę tai, aišku, sunku. Nėra sunku. Lengviau negu ežere plaukti“, – sako gelbėtojas Rolandas Kilius.

REKLAMA
REKLAMA

Tik plaukti Nerimi be hidrokostiumo gali būti vėsoka. Vandens temperatūra siekia 18 laipsnių, o ir šiokių tokių pavojų tokiame šlapiame kelyje gali pasitaikyti.

Neris yra negili upė, gali būti visokių riedulių, akmenų didelių, šiukšlių sumėtyta. Reikia atsargiai plaukti Nerimi, nes būna rėvos, kur išvis nebūna gylio. Ten 40 centimetrų“, – kalba R. Kilius.

Išlipus į krantą emocijų plaukikui nestinga.

„Kaip po SPA procedūros. Viskas, žinokit, nuostabu. Vanduo gaivus. Saulė šviečia. Aplinka, nuostabūs žmonės“, – sako Ignas.

O 5 kilometrų atstumą Nerimi iki darbo Ignas įveikė vos per 41 minutę. Tam, žinoma, pasitarnavo ir srovė.

„Jeigu vienu žodžiu apibūdinti – raketa. Kaunas – ranka pasiekiamas“, – tikina Ignas.

Tai gal Ignas į darbą plauks kiekvieną dieną?

„Jeigu Giedrius prisijungs, manau, kad galėsim tą avantiūrą pakartoti“, – juokiasi Ignas.

Nors Ignui iššūkį metęs kolega Giedrius juo tikėjo, bet visgi pačiam plaukimas iš namų iki darbo užtruktų.

REKLAMA
REKLAMA

„Man reikėtų plaukti iš Vilniaus rajono, tai užtruktų maždaug dvi savaites mano tempu, Igno tempu, matyt, valandą“, – kalba Giedrius.

O Igno finiše laukė ir jo 82-iejų metų tėtis, kuris atmynė su dviračiu. Jis taip pat žada su sūnumi plaukti Nerimi.

„Oi būtinai“, – sako Igno tėtis.

Na, o Ignui dabar reikia hidrokostiumą pakeisti į darbinį ir sėsti prie kompiuterio. Jis įrodė, kad į darbą galima ir nuplaukti. O ar vilniečiai tam pasiryžtų?

„Man užtektų ir tam vaikučių varlinyke pasiplaukioti.“

„Mintis, kad verta su šeima praplaukti. Į darbą nepavyks, prieš srovę nepairkluosim.“

„Baidarė? Irklentė? – Aš gyvenu toliau nuo upės, tai man nelabai apsimoka, bet tikrai žinau žmonių, kuriems tai būtų visai geras variantas, būtų smagu taip. – Bet pats plaukti nesiryžtumėt? – Pats tingėčiau, jo, tikrai.“

„Nežinau. Seniai nebuvau darbe.“

„Šiaip prieš mėnesį Italijoje buvau. Komo ežeras. Tai iš vieno galo į kitą taip ir plaukia į darbus.“

REKLAMA
REKLAMA

„Nepasiryžčiau turbūt. Nesu labai gera plaukikė, bet jeigu yra žmonių, kurie moka, ir kuriems gaunasi, tai kodėl gi ne. Tik nežinau, ar labai švaru upėj.“

O vandens kokybė Neryje, anot Grindos atstovų, tik gerėja, higienos reikalavimai atitinka visas normas, tad maudytis Neryje – saugu. O Žirmūnų paplūdimys yra gavęs ir aplinkosauginį Mėlynosios vėliavos apdovanojimą.

„Igno kelyje pasitaikė keli valytuvai ir, tiesą sakant, labai simboliška, kad mes dabar esam visai šalia dar vieno visai neseniai pastatyto už Europos Sąjungos pinigus valytuvo ir vanduo Neryje tikrai daug švaresnis negu buvo prieš 15–20 metų“, – teigia „Grinda“ atstovas Egidijus Steponavičius.

Lietaus ir gruntinį vandenį patenkantį į Nerį ties Vilniumi valo 7 įrenginiai. Prieš kelerius metus jų būta mažiau. Priešingu atveju, į Nerį greičiausiai iš šalia esančių automobilių plovyklų, nebūtų daugybę metų bėgusios putos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų