Vienur Moters dieną švenčia dviejų moterų vestuvėmis, kitur – protestais

Ryškūs tradiciniai apdarai, galvos papuošalai ir skaros, derantys moterų balsai ir ritmiški plojimai – Alžyro moterys mini Tarptautinę moters dieną. Minia alžyriečių taip švenčia ir džiaugiasi moterų teisėmis.

Surengtoje šventėje netrūko šokių ir kitų linksmybių – pavyzdžiui, suvaidintos vestuvės. Jaunavedžiais persirengė dvi moterys.

„Šiais laikais moterys turi daugiau teisių, tad gyventi paprasčiau. Senosios kartos moters neturėjo tiek teisių. Moterys gali mokytis, išeiti iš namų, dirbti. Tačiau mes vis dar kenčiame dėl nelygybės“, – sako alžyrietė Miyassa Missani. 

Šventės metu bokso ringe susikibo dvi moterys – tiesa, ne tam, kad išsiaiškintų, kuri yra stipresnė.

„Ši dviejų moterų kova atspindi jų kasdienį gyvenimą. Boksas joms nėra sunku. Mat kliūtis, su kuriomis jos susiduria kiekvieną dieną, yra daug sunkiau už boksą. Ši kova pasakoja apie neteisybę ir smurtą prieš moteris“, – teigia Moterų asociacijos prezidentė Fadela Bekouche.

Tiesa, Filipinų moterys, kovo 8-ąją mini visai kitaip – pasipuošusios violetinės spalvos drabužiais ar aksesuarais, jos išėjo į gatves. Šalies sostinę užpildė bene 400 moterų, nešinų plakatais su užrašu „Sustabdyk žudynes“

Moterų teisių aktyvistės protestuoja prieš žmogaus teisių pažeidimus ir mirtinus Vyriausybės išpuolius prieš valdžios kritikus.

Filipų prezidentą visuomenė kritikuoja dėl viešų seksistinių anekdotų ir komentarų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų