Dalaso „Mavericks“ (30-24) komandos žvaigždė Luka Dončičius praėjusią naktį įspūdingu metimu išplėšė klubui pergalę.

Jis pataikydamas itin sunkų metimą iš trijų taškų zonos paskutinę sekundę privertė kapituliuoti Jono Valančiūno atstovaujamą Memfio „Grizzlies“ (27-26) ekipą. „Mavericks“ tiesioginis savo varžovus dėl geresnė vietos turnyrinėjte lentelėje įveikė rezultatu 114:113.

„Aš tikrai nustebau, kai kamuolys įkrito į krepšį. Tai yra nuostabiausias jausmas. Kartais tu pataikysi tokius metimus, kartais – pramesi. Turi su tuo susitaikyti. Tai yra svarbiausia. Jeigu komanda manimi pasitiki, toliau ties tuo dirbsiu“, – sakė slovėnas.

L.Dončičius per savo karjerą pataikė 10 metimų iš 25, kurie per paskutines 30 rungtynių sekundes lygino arba persvėrė rezultatą.

Tai yra 40 proc. taiklumas yra lenkia tokias žvaigždes kaip LeBronas Jamesas (57-178, 32%), Kevinas Durantas (43-143, 30%), Damianas Lillardas (37-106, 35%).

„Tai nenutinka dažnai. Luka pataikė vieną iš įsimintiniausių ir ypatingiausių metimų per ilgą laiką. Tai tikrai yra vienas džiugiausių vakarų šį sezoną, nes sugebėjome iš čia ištrūkti gyvi“, – po susitikimo sakė „Mavericks“ klubo treneris Rickas Carlisle'as.

Fantastišku slovėno metimu žavėjosi ir kiti krepšininkai, tarp jų ir LeBronas Jamesas.

Nors pergalei komandos nepavyko iškovoti, bet mače puikiai ir vėl pasirodė J. Valančiūnas.

Jis pralaimėjusiems per 33 minutes pelnė 19 taškų (7/12 dvit., 5/8 baud.), atkovojo 15 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, prarado penkis kamuolius ir sykį suklydo.

Jam tai buvo 40-tasis dvigubas dublis šiame sezone. Tai yra geriausias lietuvio rezultatas NBA karjeroje. Kartu aukštaūgis dviženklių atkovotų kamuolių mačų seriją pratęsė iki 23.

„Grizzlies“ vakaruose kol kas yra aštunti, o Dalaso klubas rikiuojasi septintas.