naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mamos susiduria su įvairiais vaikų nepasitenkinimais. TV3 laidos „TV Pagalba“ studijoje apsilankiusios Rita ir Julijana pasakojo, kad po nesėkmingų pirmų santykių vaikai joms neleidžia turėti naujų antrų pusių.

Mamos susiduria su įvairiais vaikų nepasitenkinimais. TV3 laidos „TV Pagalba“ studijoje apsilankiusios Rita ir Julijana pasakojo, kad po nesėkmingų pirmų santykių vaikai joms neleidžia turėti naujų antrų pusių.

REKLAMA

Rita teigė, kad jos pirmoji santuoka iširo. Po jos moteris liko su dviem vaikais, tačiau vyresnioji duktė buvo labai kategoriška, kai mamos gyvenime atsirado naujas draugas. 

„Tik naujam draugui atvykus pas mus į svečius, ji sukėlė namuose didžiulį chaosą, pasiskundė tėčiui, kad pas mamą atvažiavo draugas.

Buvęs mano vyras, mergaitės tėtis, atėjęs į namus sukėlė triukšmą ir pradėjo rėkauti, kad niekas čia negali vaikščioti, nes tai jo butas“, – sakė Rita.

Jos dukra naujo mamos mylimo nepripažino.

„Ji pasakė, kad aš turiu gimtąjį tėtį ir niekas čia nevaikščios. Aš jai aiškinau, kad tėvai yra išsiskyrę, kad ir tėtis nori būti laimingas, ir mama nori būti laiminga, ir mes turime tokią teisę kurti savo naujus gyvenimus. Ji pasakė, kad nieko čia nebus, niekas nevaikščios ir aš prieš“, – pasakojo moteris.

REKLAMA

Julijanos istorija kiek kitokia, ji tapo našle ir naujas vyras jos ir vaikų gyvenime atsirado todėl, nes moteriai buvo sunku tvarkytis buityje. Moteris neieškojo naujo mylimojo.

REKLAMA

„Likau našle, man teko auginti 3 vaikus. Vaikas nepriėmė tokio dalyko kaip tėvo mirtis, po kelių mėnesių ji sugalvojo ar įkišo kiti, kad neva aš kalta, jog vyro neliko. Tada ji pradėjo keršyti.

<...> Pradėjau bendrauti todėl, nes pusė namo nebuvo sutvarkyta ir reikėjo remonto. Tai nebuvo kitas vyras, tai buvo mano draugas, kuris šeimoje gerai pažįstamas“, – pasakojo moteris.

Ji pažįstamo vyro paprašė pagalbos, nes jai buvo sunku ir baisu.

„Aš bandžiau dukrai paaiškinti, bet buvo žmonių, kurie jai įkišo mintį, kad kažkas užims tėvo vietą. Ji buvo mylimiausia tėvo dukra, daugiau laiko ji praleisdavo su tėčiu.

REKLAMA

Bandžiau viską ištaisyti, išlyginti, pašnekėti daugiau, kad suprantu, – nepavyko. Man teko nutraukti santykius, bendravimus“, – teigė Julijana.

Prienų „Žiburio“ gimnazijos psichologė Janina Kuncienė pašnekovėms aiškino, kad dabar kalbama tik apie pasekmes, o krizės užuominos galėjo būti jau ankščiau.

„Įmanoma rasti tinkamą momentą dar prieš norint pasakyti apie savo santykius, kad aš turiu draugą, kodėl aš jį turiu, kodėl man tai svarbu. 

REKLAMA
REKLAMA

Reikia kalbėti su vaiku, bet pradėti kalbėti reikia nuo to, kuo tu man esi kaip dukra, kuo tu man esi svarbi, ką tu man reiški, padėkoti už tai, kad aš tave turiu ir bandyti susitarti, derėtis, kaip šiuo sunkmečiu mums išgyventi, ką aš galiu padaryti ir ką tu gali padaryti“, – pasakojo J. Kuncienė.

Daugiau patarimų išgirskite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „TV Pagalba“ žiūrėkite kiekvieną darbo dieną 16:30 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „TV Pagalba“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų