REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos atstovas pranešė apie pasiektą proveržį mūšio lauke, be to, užsimena, kad rusų pirmoji gynybinė linija buvo pralaužta. To nepavyktų padaryti be karinės technikos, kuri didele dalimi Ukrainą pasiekia iš Vakarų.

Ukrainos atstovas pranešė apie pasiektą proveržį mūšio lauke, be to, užsimena, kad rusų pirmoji gynybinė linija buvo pralaužta. To nepavyktų padaryti be karinės technikos, kuri didele dalimi Ukrainą pasiekia iš Vakarų.

REKLAMA

Apie tai, kokia karinė technika pasiekia ukrainiečius iš Vakarų naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ atsakė karybos ekspertas, Lietuvos kariuomenės atsargos majoras Darius Antanaitis.

Ar Vakarai dar turi, ką duoti Ukrainai?

Galiu pasakyti pavyzdį – Nyderlandai su lėktuvais F-16. Jie negali šių lėktuvų dabar atiduoti, nes Nyderlandų F-16 lėktuvai dalyvauja branduolinio sulaikymo atgrasymo programoje. Tie F-16 yra skirti branduoliniu ginklu atgrasyti Rusiją. Tai jei jie atiduos savo nešėjus Ukrainai, tai reiškia, kad Europa apsinuogins.

Danija atidavė neseniai įsigytas haubicas ir liko be artilerinių pajėgumų ir turėjo ypatingai didelės skubos tvarka pirkti izraelietiškas haubicas. Ginkluotė dabar pagrinde buvo atiduodama iš sandėlių, o ne iš kariuomenės. Kariuomenė toliau privalo atlikti savo darbą, ji privalo gintis.

REKLAMA
REKLAMA

Vokiečiai atiduoda dalį savo tankų leopard 2 ir leopard 1, bet amerikiečiai savo tanko M60, kuris yra leopard 1 atitikmuo, neatidavė nei vieno. Tai be abejo, kad Europai tai yra pakankamai didelė našta apginkluoti beveik pusės milijono karių kariuomenę, praktiškai nuo bato raištelių iki kovinių naikintuvų – tai yra sudėtinga.

REKLAMA

Niekas neperka perteklinės ginkluotės – perka tiek, kiek yra. Kokias užduotis kariuomenei politikai yra nubrėžę arba nustatę, tai kariuomenė pagal tas užduotis ginkluojasi ir treniruojasi. Daugiau niekas neleis kariuomenei pirkti, jei tai nėra nustatyta užduotyse.

Ar Ukraina spėja viską įsisavinti?

Praeitų metų rudenį skambino man pažįstami žmonės ir klausė, ar galiu gauti vokišką granatsvaidžių naudojimo instrukciją. Susisiekus su gamintojais aš gavau net ukrainiečių kalba tą instrukciją. Pasirodo, žmonės dvi savaites bandė suvokti, kaip veikia ši įranga ir negalėjo ja naudotis.

REKLAMA
REKLAMA

Atviruosiuose šaltiniuose buvo nuorodos apie prieštankinę raketinę sistemą „Javelin“, kada ukrainiečiai nežinojo, kaip bateriją reikia įdėti į sistemą, kad pavyktų iššauti. Be abejo, jei užgriozdini visą Ukrainos kariuomenę geležimi, elektronika arba sistemomis, ji nėra įsisavinta, tai yra lėšų švaistymas. Tu atidavei kažką, bet tai nėra naudojama pagal paskirtį. Pavyzdžiui, man dabar duotų vairuoti kombainą, kuris yra itin brangus, kuris gali padaryti labai daug, bet aš jo net užkurti negaliu ir jis tiesiog surūdija.

Visą pokalbį, kuriame kalbėjo ir buvęs užsienio reikalų ministras Antranas Valionis, išgirskite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

Tuoj Nato kariuomėnėms pačioms nieko neliks, o tada kokie kinai ar indai užsimanys užpulti su savo milžiniškom armijom ir nebus kuo apsiginti.
Ko jus cia pergyvenate,kiek reiks,tiek tu ginkluir bus.Buvo uzvakar Kijeve Blinkenas,susitiko su Zelenskiu,paskui 4 valandas susitikes bendravo su Zaluznu,aptare padeti fronte,kokiu ginklu ir kiek reikia,zodziu viskas bus gerai.O jei rusai is S.Korejos ginklu gaus,tai ir dar daugiau tada i Ukraina vakarai tieks,pastiprintai,ka tas reiskia tokiai JAV,kuri kasmet kariniam biudzetui apie 900 milijardu doleriu skiria.O ir nebe reikalo,naujas Ukrainos gynybos ministras,Krymo totorius musulmonas,tuoj is musulmonisko Pasaulio ginklai didziuliais srautais i Ukraina tekes.Dar yra Pietu Koreja,kur ginklu daugiau nei proto.Vienu zodziu,nesirupinkit,ginklu Ukrainai uzteks.
Geriau buti nuzudytam su svaria siela, nei zudyti taip pat ir siela ispurvinsi, del ko yra tikimybe patekti i pragara ir ne faktas kad isgyvensi. O jei nesipriesins niekas, tada zudyti nebus uz ka ir beveik nuline tikimybe, kad visus is eiles zudys.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų