Ugniagesiai supyko dėl Alytaus: gaisrą gesinom broliškai, o premijos – tik kai kuriems?

Pragariškomis sąlygomis Alytuje gaisrą gesinę nestatutiniai rajono ugniagesiai pasijuto nuskriausti – jie vis dar nesulaukia nei premijų, nei sveikatos patikrinimo. Tuo metu statutiniai ugniagesiai pinigus jau gavo. Vidaus reikalų ministerija rajono ugniagesius ramina – esą premijos juos pasieks, tik vėliau, o ir sveikatą kitą savaitę jau bus galima pasitikrinti kartu su statutiniais ugniagesiais Vilniuje.

Padangų gaisrą Alytuje gesinę rajono nestatutiniai ugniagesiai jaučiasi ir nusivylę, ir užmiršti. Dirbę lygiai tiek pat, kiek ir kolegos iš miesto tarnybų, jie kol kas dar negavo pažadėtųjų premijų. Nors gaisrą Alytuje gesinusiems ugniagesiams Vidaus reikalų ministerija skyrė 250 tūkstančių eurų, vienkartines premijas iki šiol gavo tik statutiniai pareigūnai.

Alytaus rajono ugniagesys Alvydas neslepia kartėlio, vyras buvo atšauktas iš atostogų, gaisre dirbo nepavydėtinomis sąlygomis, tačiau iki šiol nesulaukė nei premijos, nei sveikatos patikrinimo.

„Visi baisiai pasipiktinę ir tais pažadais, ir viskuo. Iš pradžių tai visi būkime kaip broliai, susibendraukime, o kaip reikia paskui, tai baigiasi broliškumas, ir visi žiūri tik savo, kas, kaip, ką“, – sako ugniagesys Alvydas Runta.

„Nėra jos ir pagal visus vaizdelius nesimato lygybės…“, – teigia ugniagesys Antanas Žukauskas.

Gaisrą Alytuje iš viso gesino 16 Alytaus rajono Alovės ir Miroslavo komandos ugniagesių. Visi jie aukojo savo laiką, energiją ir sveikatą, prisikvėpavo dūmais.

Pasipiktinus Alytaus rajono ugniagesiams, sujudo ir Vidaus reikalų ministerija. Pastaroji žada, kad bus pasirūpinta ir nestatutiniais pareigūnais. Esą pinigus išmokėti uždelsta dėl skirtingo pavaldumo. Visiems gaisre dirbusiems ugniagesiams yra pažadėta po 1000 eurų premija neatskaičius mokesčių. Į rankas suma bus kiek kuklesnė – apie 600 eurų.

„Valstybiniai ugniagesiai yra statutiniai pareigūnai, kadangi jie yra direktoriaus pavaldume, tai buvo paskatinti iš savo asignavimų. Tuo tarpu Alytaus rajono savivaldybė turėjo priimti sprendimą savarankiškai ir savalaikiai išmokėti pinigus taip pat. Bet jie kažkodėl uždelsė, ieškojo būdų, kaip būtų papildytas biudžetas“, – pasakoja viceministras Česlovas Mulma.

REKLAMA

Alytaus rajono savivaldybė tikina, kad buvo kilęs klausimas, ar iš viso reikia mokėti premijas rajono ugniagesiams. Ir neva tik sureagavus merui Algirdui Vrubliauskui reikalai ėmė taisytis – jau dabar Vidaus reikalų ministerija papildomai premijoms žada skirti apie 16 tūkstančių eurų. Tiesa, kol kas pinigai bus išmokėti iš rajono savivaldybės biudžeto.

„Iš viso buvo klausimas – kaip: ar mokėti, ar nemokėti. Bet meras operatyviai ir griežtai reagavo, buvo pokalbis su ministre. Ir tikrai mes pasiūlėme būdus, kaip būtų galima apmokėti. Manau, premijos bus apmokėtos mėnesio bėgyje, nes reikia Tarybos sprendimo, bet stengsimės kuo greičiau“, – kalbėjo administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė.

Valdžios malonės kol kas dar nesulaukę statutiniai ugniagesiai iki šiol džiaugėsi paprastų žmonių ir verslininkų iniciatyva. Vieni jiems dovanojo bilietus į kiną, kiti į SPA centrus ar krepšinio varžybas.

Be to, gyventojai, įmonės ir organizacijos į miesto savivaldybės paramos sąskaitą ugniagesiams paaukojo daugiau nei 200 tūkstančių eurų. Didžioji dalis – daugiau nei 170 tūkstančių – bus padalinta ugniagesiams, praktikantams ir tiems žmonėms, kurie dirbo su sunkiąja technika. Visiems ugniagesiams tiek statutiniams, tiek nestatutiniams bus skirtos vienodos sumos.

„Išskyrus praktikantus, jiems bus po 100 eurų, nes jie dirbo vieną dieną po kelias valandas, o visiems kitiems, ugniagesiams – šiek tiek daugiau nei 600 eurų į rankas“, – sako meras Nerijus Cesiulis.

Rajono ugniagesiai kol kas dar nesulaukė ir medicininės patikros. Pasirodo, Vidaus reikalų ministerijos Medicinos sveikatos centre sveikatą tikrintis gali tik statutiniai pareigūnai. Ministerija žada padaryti išimtį ir jau kitą savaitę visi gaisrą gesinę rajono ugniagesiai bus atvežti į Vilnių tikrinti sveikatos.

Daugiau naujienų stebėkite TV3 žiniose:


Rašyti komentarą...
S
Slykstynes
2019-11-16 10:23:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kur zmoniu pinigai suaukoti premijom. Sudegint sita lietuvele gal tada kas pasikeis. Eilini karta isduria zmones
Atsakyti
-1

E
Edgaras
2019-11-16 13:00:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man liūdna kad dedasi šitoi šalį nenoriu nei gyvent čia, žmonės aukoja savus pinigus, valstybė su jais elgiasi kaip su savais ir svarsto kam iš mokėt pinigus kam ne....
Atsakyti
-1

N
Nesvarbu
2019-11-16 11:06:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Palauk dar, straipsnis aiskiai aukstina padla Vrubliauska ir bando apsikti Cesiuli. Nenustebciau jeigu tie suaukoti pinigai dar ir del teisiniu priezasciu kazkur uzdelstu
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų