Trumpas pasipuošė savo ištaigingo vizito Indijoje proga

Kone vizitine kortele – raudoną kaklaraištį – Amerikos prezidentas šiandien iškeitė į šviesiai geltoną. Donaldas Trumpas taip pasipuošė savo ištaigingo vizito Indijoje proga. Šalis Amerikos prezidento vizitui ruošėsi itin kruopščiai: šveitė Tadž Mahalą, gaudė palaidus šunis ir bandė paslėpti lūšnynus.

Iš lėktuvo Indijos Ahmadabade Donaldas Trumpas žengia atrodantis kiek neįprastai. Visuomet raudonu kaklaraiščiu pasipuošęs Amerikos prezidentas šio vizito metu užsirišo geltoną. Ši spalva Indijoje simbolizuoja laimę, šilumą ir saulės šviesą. Geltona itin svarbi induistams. Melania Trump taip pat neatsilieka – baltą drabužį persijuosė indiška juosta. Porą pasitinka Indijos premjeras Narendra Modis.

Pirma ištaigingo vizito stotelė – Indijos nepriklausomybės didvyrio Mahatmos Gandhi ašramas Gudžarato provincijoje. Čia Trumpui su pirmąja ponia teko ir nusiauti batus. Vienuolyne Amerikos prezidentas net pabandė verpti siūlus.

Donaldo Trumpo vizitas Indijoje vadinamas labiau parodomuoju, mat po gražiais pasisveikinimais ir šypsenomis slypi didelė įtampa. Modžio valdoma Indija, kaip ir Trumpo Amerika – smarkiai gina savo verslą ir prekybą. Prieš vizitą Trumpas net peikė Indiją – esą ši ilgus metus skriaudė Ameriką savo muitais. Bet vizitas yra vizitas – čia apie problemas galima bent trumpam negirdėti, nematyti ir nekalbėti. Būtent tokias bezdžionėlių statulėles Trumpas gavo dovanų.

O netrukus Donaldas Trumpas turėjo progą ir pasimėgauti minios dėmesiu. Didžiausiame pasaulyje kriketo stadione, šimtui tūkstančių žmonių Trumpas gyrėsi savo valdymu ir vadino indus – ypatingais žmonėmis. Beje, gražūs tokie žodžiai gali pagelbėti ir per artėjančius rinkimus, mat JAV gyvena net 4 mln. indų tautybės žmonių.

„Indijos ir JAV santykiai, tai ne šiaip partnerystė. Tai daug svarbesni ir artimesni santykiai“, – sako Indijos premjeras Narendra Modi.

REKLAMA

„Man malonu pranešti, kad rytoj mūsų atstovai pasirašys sutartis dėl 3 mlrd. dolerių vertės geriausių pasaulyje karinių sraigtasparnių ir ginkluotės pardavimo Indijos kariuomenei“, – pasakoja JAV prezidentas Donald Trump.

Beje, skelbiama, kad prieš vizitą čia virė darbai – stadione buvo statoma siena, kuri uždengtų netoliese esantį lūšnyną. Iš rajono išgaudyti ir išvežti valkataujantys šunys, karvės ir beždžionės.

Net nuo Tadž Mahalo mauzoliejus, kuriame Donaldas Trumpas su žmona pirmos vizito dienos pabaigoje stebėjo saulėlydį, buvo šveičiamos dėmės ir naikinama smarvė, sklindanti iš šalia esančios upės. Sutartis dėl gynybos ir prekybos Trumpas su Modžiu turėtų pasirašyti rytoj.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų