REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojai skundžiasi pabrangusiomis taksi ir pavežėjų paslaugomis – sumokėti už kelionę tenka beveik pusantro karto daugiau. Pakilusias kainas lėmė vairuotojų stygius. Paklausa gerokai viršija pasiūlą – dingus karantino ribojimams, šalies gyventojai pradėjo daugiau keliauti ne tik tarp skirtingų regionų bet ir didmiesčiuose. 

Gyventojai skundžiasi pabrangusiomis taksi ir pavežėjų paslaugomis – sumokėti už kelionę tenka beveik pusantro karto daugiau. Pakilusias kainas lėmė vairuotojų stygius. Paklausa gerokai viršija pasiūlą – dingus karantino ribojimams, šalies gyventojai pradėjo daugiau keliauti ne tik tarp skirtingų regionų bet ir didmiesčiuose. 

REKLAMA

Vilnietė Daiva taksi automobilį vairuotoja pusmetį. Anot moters, švelnėjant karantino ribojimams, gyventojai suaktyvėjo, smarkiai išaugo klientų skaičius. Taksi automobilių vairuotojai sostinėje vakarais sunkiai spėja visus aptarnauti.

„Užsakymų yra tiek nemažai, kad galbūt net yra trūkumas pačių taksistų. Dažnai sistemoje kabo 200 einamųjų užsakymų, tai faktiškai neįmanoma įvykdyti tiek, kiek yra“, – sako Daiva.

Užsakymų netrūksta ir vadinamiesiems pavėžėtojams. Vairuotojas Gytis pasakoja, kad žmonės šiuo metu mieste aktyviai pramogauja ir savaitgaliais, ir darbo dienomis: „Darbo yra daugiau, žmonės pradeda laisviau judėti, daugiau važiuoja. Anksčiau buvo galima išskirti: vidurdienį laisviau, rytais, vakarais, kai visi juda į darbą sunkiau, dabar yra daugiau mažiau vienodai.“

REKLAMA
REKLAMA

Dėl išaugusio užsakymų srauto, piko valandomis gyventojams vairuotojų tenka laukti gerokai ilgiau.

Vairuotoja Daiva sako: „Vieną keleivį nuveži, tu gauni iškarto kitą. Netgi važiuojant gauni kitą dar nenuvežęs keleivio. Ir tu klausi ar lauksite 10-15 minučių. Dažnai būna taip: „Mes jau laukiam pusę valandos, ką jūs čia juokaujat?“

REKLAMA

„Klientai dažnai pasakoja, kad vakarais būna problemų tiesiog sulaukti kol atsiras laisvas automobilis. Mato programėlėje, kad viskas yra užimta, laukiam kol bus galimybė išsikviesti pusę valandos“, – sako pavežėjas Gytis. 

Išaugo ne tik užsakymų skaičius, bet ir paslaugos kaina. Paslaugos pabrango tiek sostinėje, tiek kituose Lietuvos didmiesčiuose. Tiesa, anot verslo, karantino pabaigoje labiausiai keitėsi ne taksi, o pavėžėjimo paslaugos įkainiai.

„eTaksi“ rinkodaros vadovė Eglė Norkaitienė sako: „Dominuoja pavežimo paslauga, kurios kainodara yra dinaminė, tai reiškia, kad kainos didėja kylant paklausai. Kadangi šiuo metu susiduriame su smarkiai išaugusia paslauga, todėl tos kainos ir kinta.“

REKLAMA
REKLAMA

Taksi paslaugos brangti Lietuvoje negali taip greitai, kaip pavėžėjimo, kurio momentinė kaina priklauso nuo iškvietimo valandos, dirbančių vairuotojų ir užsakymų skaičiaus.

Taksi verslo asociacijos vadovas Arūnas Kaminskas teigia: „Jeigu taksi versle yra konkrečiai reglamentuoti tarifai už nuvažiuotą kelio kilometrą. Tai pavėžėjimams vadinamiems kaina yra sutartinė. Jie nenaudoja taksometrų, tai yra įvardinta kaina sutartinė už kelionę. Sutartinė kaina patys žinot kaip. Atėjot į turgų, vienas prašo tiek, kitas tiek, galit pasiderėti.

Skirtingos taksi, pavėžėjimo bendrovės akcentuoja, kad birželį Lietuvoje keleivių buvo nuo 50-ies iki 80-ies procentų daugiau nei kovą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Bolt“ rinkodaros vadovė Justė Ivaškevičiūtė teigia: „Vidutinė kelionės kaina lyginant su kovu ir birželio mėnesiu yra išaugusi 40-imt procentų, reiškiasi, kad iškvietimų skaičius išaugo gerokai daugiau negu kelionės kaina kito.“

Kainų augimo didmiesčių gyventojai nebūtų pastebėję, jei verslininkams būtų pavykę surasti naujų vairuotojų. Šiuo metu tiek taksi, tiek pavėžėjimo versle trūksta žmonių, norinčių vežti keleivius.

J. Ivaškevičiūtė teigia: „Trūksta tikrai vairuotojų, bandom jų ieškoti visais įmanomais kanalais. Dėl užsieniečių mūsų vairuotojai turėtų mokėti arba lietuvių, arba anglų kalbą, tai irgi nėra taip paprasta tų vairuotojų rasti net jeigu tai būtų ir užsienietis vairuotojas.“

REKLAMA

„eTaksi“ rinkodaros vadovė E. Norkaitienė tvirtina: „Per karantiną sumažėjus užsakymų skaičiui dalis sustabdė šitą veiklą arba nebedirbo dėl rizikos užsikrėsti, tačiau vairuotojai grįžta žinodami, kad gali šiuo metu užsidirbti, ieškom naujų vairuotojų, net užtrunka laiko susitvarkyti dokumentus.“

Jei taksi ir pavėžėjimo paslaugų bendrovėms pavyks surasti pakankamai daug naujų vairuotojų, tiek kainos, tiek paslaugos kokybė turėtų grįžti į įprastą lygį. Jei ne, gyventojams teks susitaikyti su brangesnėmis kelionėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų