• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į viešumą kyla galimai dešimtmečiais besitęsiančio smurto prieš vaikus skandalas Kauno darželyje „Bitutė“. Šiurpiais liudijimais pasidalijus vienai mamai, atsirado ir daugiau tėvų, ir net buvusių darbuotojų, prisiminusių įtartinas situacijas.

Į viešumą kyla galimai dešimtmečiais besitęsiančio smurto prieš vaikus skandalas Kauno darželyje „Bitutė“. Šiurpiais liudijimais pasidalijus vienai mamai, atsirado ir daugiau tėvų, ir net buvusių darbuotojų, prisiminusių įtartinas situacijas.

REKLAMA

Darželio vadovai tyli, o Kauno savivaldybė įstaigą gina. Situacija domisi ir vaiko teisių tarnyba, ir teisėsauga. Šis darželis dėl įvairių incidentų linksniuojamas jau ne pirmą kartą.

Kaunietė Samanta šiurpų savo liudijimą, kas vyksta už uždarų durų lopšelyje-darželyje „Bitutė“, paskelbė socialiniame tinkle. Dalintis išdrįso vaiką jau vesdama į kitą įstaigą. Moteris slepia savo veidą, bet sako tylėti daugiau nebegali – nenori net pagalvoti, ką darželyje galėjo kęsti jos dvimetė dukra. Kaunietė įtaria, kad auklėtoja ant vaikų ne tik šaukdavo, plūsdavosi, bet ir galimai juos mušdavo.

„Vaikas pradėjo namo parsinešti tokius žodžius, kaip „papurtysiu“, arba sakyti, kad „mušė“, „gavo per sprandą“. Esu pati girdėjusi, nes, laikui einant, pradėjom stebėti auklėtoją, girdėjome, kaip grupėje rėkaujama, net už rankos imdavo grubiau“, – pasakoja Samanta.

REKLAMA
REKLAMA

Įtarimai krenta ant auklėtojos dirbančios pačių mažiausiųjų „Žiogelių“ grupėje, kur dalis vaikų dar nemoka dorai kalbėti.

REKLAMA

„Tuo metu atrodė, kad gal fantazuoja vaikas, bet dabar supratau, kad tai ne fantazijos. Mano vaikas, aš nežinau, ką dar išgyveno ten būdamas. Tokios istorijos plaukia, kaip ta auklėtoja vaikams miego metu neleidžia judėti arba neleidžia eiti į tualetus, vaikai yra traumuojami psichologiškai ir ne tik“, – tvirtina Samanta.

Sako kartą net įtarusi, kad auklėtoja buvo apsvaigusi.

„Vieną kartą tai labai gerai pamenu, aš ne viena buvau, su viena iš draugių, mes užuodėm alkoholio kvapą, bet nepagautas – ne vagis, nieko neįrodysi“, – kalba Samanta.

REKLAMA
REKLAMA

Kaunietei prakalbus apie galimą psichologinį ir fizinį smurtą prieš mažylius, pasipylė ir kitų tėvų pasakojimai. Prabilo ir buvusi darbuotoja, kurios liudijimai šokiruoja: „Tuos, kurie neklausydavo, paguldydavo ant kilimo ir prie vienos kojos pririšdavo virvę, tokią, kaip iš chalato, o kitą galą prie radiatoriaus... Sakydavo, kad dabar „nesimaišys po kojom“... O jie, lopšelinukai, nelabai turbūt tėvams gebėdavo papasakoti,“

Įtariama, kad tokios negerovės darželyje gajos jau kelis dešimtmečius, pasakojama, kad tualete būdavo pusvonė, kur vaikus eidama prausti auklėtoja pati esą nusirengdavo ir maudydavosi su jais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Darželio vadovai situacijos nekomentuoja. Kauno savivaldybė įstaigą ir auklėtoją gina, sako, buvo susitikę su dabar tą grupę lankančių vaikų tėvais ir jokių nusiskundimų neišgirdę.

„Iš penkiolikos tėvelių dalyvavo vienuolika ir visi paneigė galimai smurto atvejus – tai didelis informacijos šaltinis, nes nė vienas tėvelis tokių dalykų neslėptų. Be to, iš tų tėvelių yra keli, kurie antrą ar trečią vaiką veda pas ta pačią auklėtoją į grupę ugdytis“, – tvirtina Švietimo skyriaus vedėja Ona Gucevičienė.

REKLAMA

Pati darželio auklėtoja į viešumą kylant šokiruojantiems pasakojimams, parašė pareiškimą policijai.

„Auklėtoja yra susikrimtusi, verkia, pergyvena dėl tos situacijos“, – sako O. Gucevičienė.

„Buvo gautas pareiškimas vienos iš ugdymo įstaigos darbuotojos apie viešoje erdvėje pasirodžiusią galimai įžeidžiančią informaciją, Kauno miesto Žaliakalnio policijos komisariate, tikslinamos aplinkybės“, – teigia Kauno policijos atstovė Dovilė Ežerinskienė.

REKLAMA

Situacija susidomėjo ir Kauno miesto vaiko teisių specialistai, gavę žinių apie negeroves ir kitose įstaigose.

„Kreipėmės ir į teisėsaugą, nes kalbame apie galimą smurtą prieš vaiką ar prieš keletą vaikų. Informacija tikrai labai skaudi yra pateikiama. Tai mes kreipėmės tiek į patį darželį, kad pateiktų informaciją, tiek į Švietimo skyrių, nes tai apima nebe vieno vaiko istoriją, o galbūt viso darželio“, – sako Kauno miesto vaiko teisių skyriaus vedėja Andželika Vežbavičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specialistai sako, kad tėvai turėtų stebėti vaikus ir atidžiau vertinti pasikeitusį jį elgesį.

„Vaikai dažnai atkartoja suaugusių elgesį, elgesys su žaislais, kažkokie pliaukštelėjimai jau yra ženklas. Jeigu jisai, jo elgesys pasikeitė, nuotaikos pasikeičia grįžus iš darželio, gal jis ėjo smagiai, noriai ir staiga kažkas atsitiko“, – tvirtina A. Vežbavičiūtė.

Darželį „Bitutė“ skandalai krečia nebe pirmą kartą – 2016 metais auklėtos padėjėja dvimetį ramino psichotropiniais vaistais, dėl to ji buvo nuteista. Dar po kelių metų vidury judraus Taikos prospekto po mašina vos nepakliuvo mažylis, kuris buvo vienas išėjęs iš darželio „Bitutė“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų