Tėtis apie daugiau nei 5 kg sveriančia naujagimę: „Kai uždėjo ant svarstyklių, buvo lengvas šokas, galvoju, milžinė“

Lietuvą stebina gimusios rekordinio dydžio mažylės. Kauniečių šeima sulaukė 5 kilogramų ir 250 gramų mergytės, o šią savaitę ji jau įgijo konkurentę – 20 gramų sunkesnę mažylę, gimusią Šiauliuose. Medikai pastebi, kad pastaruoju metu gimsta vis daugiau sunkesnių kūdikių.

Kauniečių Gretos ir Jono Šmitų meiliai glaudžiama jaunesnioji dukra Sofija – tikra rekordininkė. Tai didžiausia šiemet Kaune gimusi mergytė. Gimdyme dalyvavo ir tėtis.

„Pilvukas buvo didesnis ir pagal ultragarsą matėsi, kad didesnė, bet kad tokio dydžio, tikrai nieks“, – pasakoja mama Greta Šmitienė.

Džiaugiasi ir tėtis Jonas Šmitas: „Man virkštelę leido nukirpti, kai uždėjo ant svarstyklių, buvo lengvas šokas, galvoju, milžinė.“

Balandžio 30-ąją gimusi mažoji kaunietė svėrė 5 kilogramus 250 gramų, ūgis 57 centimetrai. Tad tėvai sako, kad įprastai naujagimiams tinkančiais pirmaisiais drabužėliais dukros taip ir nepapuošė, teko ieškoti didesnių.

„Jau matosi ūgis tas, ankšta vaikui, norisi, kad laisviau būtų ir norisi, kad pačiai būtų lengviau judėti. Rūbeliai, tai 62 ant ribos, jau 68, tai trijų mėnesių atitinka“, – sako mama. 

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Per savaitę gimė virš 5 kilogramų sveriančios mergytės: pastebi, kad ši tendencija dažnėja

Tai antroji kauniečių dukra, pirmajai jau pusšeštų metų. Abi dukras mama pagimdė pati.

„Sakiau, stengsiuosi pati, kadangi ir pirmą dukrą pati natūraliai gimdžiau. Sakiau, jei būtų ekstra atvejis, tada gal kitos priemonės. Tikrai labai greitai, apie dvidešimt minučių“, – atskleidžia ji. 

Smagiai nusiteikusi šeima pasakoja, kad viskas vyko sklandžiai ir labai greitai.

„Aš su humoro jausmu, sakau, pajuokausiu su tavimi, kad mintis nuo gimdymo nukreipti, bet žiūrime, jau kažkas ne taip, sakau, jau čia sąrėmiai prasidėjo, sako ne ne, dar neprasidėjo. Aš sakau, einu pro duris ir kviečiu gydytoją ir kaip tik gydytoja… atėjo, sako, kad galvytė matyti, gimdymas prasidėjo“, – dalijasi tėtis. 

REKLAMA

Mažoji kaunietė pasaulį išvydo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje. Mažylę priėmusi akušerė Ilona Joneliūnienė sako, tai neeilinis įvykis – tokio svorio mergytė per jos ilgametę darbo praktiką pirmoji.

„Man didžiulis džiaugsmas, kad Sofija atėjo į mano rankas, per 30 darbo metų tai pirmoji tokio didžiulio svorio naujagimė priimta, gimdymas buvo labai sklandus. Priėmus, pakėlus, uždėjus prie krūtinės, jautėsi ta patirtis – be svarstyklių jauti, kad kilogramų nemažai, kad virš penkių, apie penkis tai tikrai“, – teigia ji. 

Mažylė gimė sveika ir stipri. Ligoninėje mama su dukryte prabuvo vos porą dienų ir iškeliavo namo.

„Tai buvo natūraliais takais gimęs sveikas, gražus naujagimis, kuris antrą parą išvyko namo. Jokios papildomos priežiūros nei mamai, nei vaikučiui nereikėjo“, – sako I. Joneliūnienė.

O štai šią savaitę kaunietė sulaukė ir konkurentės. Šiaulių ligoninė gimė 20 gramų sunkesnė mergytė, sverianti 5 kilogramus 270 gramų.

„Į pasaulį atėjo sveika mažylė, kuri jaučiasi šiuo metu puikiai ir viskas yra gerai. Nežinau, kokia čia ta savaitė, su kuo jinai yra susijusi, bet iš tikrųjų mes turėjome vieną budėjimą, tai buvo tas žymusis birželio 1-osios budėjimas, kada neturėjome mažesnio negu 4 kg gimusio vaiko“, – aiškina Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos vadovė Emilija Bogužienė.

Medikai pastebi, kad pastaruoju metu gimsta vis daugiau didesnio svorio naujagimių. Įprastai sunkesni berniukai.

„Gal berniukai raumenų daugiau turi, mergaitės daugiau apvalesnės. Naujagimiai kiekvienais metais gimsta vis didesni, nebūtinai jie turi viršyti tą rekordą pasiektą – 5 kilogramus, bet pastebėjome, kad ir ūgiai didesni, ir kūno masė didesnė, kas buvo prieš 50 metų, 30 metų“, – kalba Kauno ligoninės Naujagimių skyriaus vedėja Jolanta Gineikienė.

Vis dėlto šių metų rekordininkėms kaunietei ir šiaulietei  pritrūko kelių šimtų gramų, kad  aplenktų sunkiausią Lietuvos naujagimę – 1974 metais Panevėžyje gimusi mergytė svėrė  5 kilogramus 650 gramų, o štai sunkiausio berniuko titulas priklauso 2001 m. Vilniuje gimusiam mažyliui. Jis svėrė 6 kg 800 gramų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų