Tautiečiai kepa pyragus ir ruošiasi TV3 išsipildymo akcijos pyragų dienai

Jau penktadienį – nuostabi ir prasminga tradicija – „Pyragų diena“! Vėl visa Lietuva keps pyragus, jais dalinsis ir aukos Išsipildymo akcijai. Nors dėl pasaulinės pandemijos šiuo metu daug kam „ne pyragai“‘, tačiau tai negali sustabdyti nuostabios iniciatyvos padėti sunkiai sergantiems mūsų šalies vaikams. Priešingai, šis laikas labai tinka susimąstyti ne tik apie save, bet ir tuos, kuriems dar sunkiau nei daugeliui mūsų.

Vilnietė Ingrida jau ruošiasi „Pyragų dienai“. Ją ketina švęsti ir pyragą valgyti namuose, tačiau kartu su kolegomis bendroje vaizdo konferencijoje. Ingridos gardumynas, kurį ji demonstruoja nuotoliniu būdu – tinginys, tik neįprastas – baltas, kurį gaminti išmoko iš krikšto mamos ir prisimena nuo pat vaikystės.

„Receptą turiu iš krikšto mamos. Paprastas, skanus, saldus, patinka vaikams, paprasta pasigaminti“,  sako vilnietė Ingrida Bartkienė.

Tinginiui reikia riebios grietinės, sutirštinto ir saldinto pieno, citrinų rūgšties, saldžių krekerių, graikinių riešutų, spanguolių ir mandarinų papuošimui:

„Pirmiausia reikia sumaišyti grietinę su sutirštintu pienu.“

Viską sumaišius, laikas tešlą sudėti į specialią formą, o kad pyragas būtų gražesnis, papuošti mandarinais:

„Taip dėsime vieną šalia kito.“

Ingrida „Pyragų dienoje“ dalyvauja jau ketvirtus metus ir nuolat ragina kuo daugiau kolegių ir kolegų gaminti ir pasidaryti saldžią šventę. O dabar jau metas pasižiūrėti, kaip gi atrodo tinginys, porą valandų pastingęs šaldytuve:

„Matote paruoštą tinginį, pyrago formos, reikia valgyti šakute.“

„Pyragų diena“ – ne tik saldi šventė, bet ir labdaros renginys. Ingrida vaikystėje neteko tėvų ir augo pas močiutę, tad labai gerai supranta, kokia svarbi yra visų mūsų parama skaudžius likimo smūgius patiriantiems vaikams.

„Esu augusi be tėvų, noras padėti vaikams, sergančiam, neturinčiam tėvų. Akciją palaikau, faina, kad žmonės irgi palaiko akciją“, – pasakoja I. Bartkienė.

REKLAMA

TV3 televizijos inicijuota saldaus gerumo šventė – „Pyragų diena“ – jau penktadienį! Tai metas, kai visa Lietuva kepa pyragus, dalinasi jais, o paaukotus pinigus skiria paramos projektui „Išsipildymo akcija“. Ir nors šiemet dėl karantino suvaržymų „Pyragų diena“ bus truputį kitokia, kviečiame visus kuo aktyviau joje dalyvauti. Elena iš „Power Hit Radio“ taip pat jau gamina pyragą.

„Kokia pyragų diena, jei pyragas dar nekeptas? Labai kviečiu prisijungti prie akcijos kepti pyragus, juos ragauti turbūt su šeima ir namiškiais, aukoti pinigus, o surinktas lėšas skirti Išsipildymo akcijai. Mažiau kalbų, daugiau darbų, kibkim prie darbų“, – teigia laidų vedėja Elena.

Nors ir pandemijos metu, dalyvauti „Pyragų dienoje“ vis tiek labai paprasta. Tegu šeimos kepa kartu, bendradarbiai – susijungę „online“, tegu moksleiviams tai būna skaniausia nuotolinė pamoka. Pasidarykime saldaus gerumo šventę nuobodaus karantino metu!

„Pyragų diena bus kaip visada. Nesvarbu, su kuo juos valgysime. Svarbu, kad juos kepdami norime pasidalinti su kitais ir paaukoti tiems, kam reikia mūsų pagalbos. Noriu visus pakviesti, kepkime pyragus, lepinkime artimiausius, kartu prisidėkime prie gražaus Kalėdų laukimo“, – kalbėjo TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė.

O kad gerumo žinia sklistų dar plačiau ir įtrauktų dar daugiau jautrios širdies žmonių – dalyvaukite foto konkurse.

Savo kepinių nuotraukomis dalinkitės socialiniuose tinkluose su grotelėmis #pyragudiena ir #issipildymoakcija ir paaukokite „Išsipildymo akcijai“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų