Švedijoje dirbanti lietuvė – apie tai, kaip COVID-19 pakeitė medikų algas: lietuviai gali tik pasvajoti

Šiuo metu vis dažniau žvelgiame į Švediją, kur kovai su COVID-19 buvo pritaikytos kiek kitokios priemonės nei karantinas. Stokholmo universitetinėje ligoninėje dirbanti lietuvė Edita pasakoja, kad prasidėjus pasaulinei pandemijai buvo ne tik skubiai perskirstytas medikų ir medicinos personalo darbo krūvis, bet ir drastiškai didėjo atlyginimai.

Pasak lietuvės, šiuo metu tie medikai ir slaugės, kurie tiesiogiai susiduria su koronaviruso infekcija susirgusiais pacientais, per tris paras uždirba netoli trijų tūkstančių eurų.

„Kai pradėjo virusas plisti sparčiau ir prasidėjo tos blogosios prognozės, mums buvo staiga pakeistos darbo valandos. Visi dirba tris dienas ir dvi ilsisi, – teigė chirurginiame  skyriuje dirbanti emigrantė iš Lietuvos. – Po dviejų savaičių buvo pasirašytas naujas kontraktas ir buvo leista pasirinkti žmonėms, kas nori pasirašyti šį kontraktą“.

Šiuo metu kontraktą pasirašę medikai už darbo valandą gauna nuo 66 iki 77 eurų.

Pasak lietuvės, savaitgaliais retas švedas saugosi nuo koronaviruso ir lieka namuose, o miesto kavinėse ir parkuose knibždėta knibžda žmonių. Nors yra ir kritikuojančių tokį valdžios sprendimą neriboti žmonių visuomeninio gyvenimo, lietuvė pastebi, kad dauguma žmonių patenkinti vykdoma politika.

„Dabar yra pabrėžiama, kad negalime mes sužlugdyti ekonomikos, nes atėjo dar viena liga į mūsų pasaulį, į mūsų gyvenimą. Mes turime daug kitų virusų, mes turime mirštančius žmones kasdien ir galime pasižiūrėti skaičius praeitų metų, kiek mirė nuo gripo ar nuo kitų ligų. O dabar pas mus žmones kažkodėl miršta tik nuo COVID-19. Aš ir asmeniškai galvoju, kur dingo visi kiti“, – retorinį klausimą uždavė asistuojanti operacinės sesutė.

Visą laidos ištrauką žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE:


Rašyti komentarą...
N
Normalu
2020-04-26 14:43:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na kaipgi ir pas mus medikams pakėlė algas,tik žodžiais,o pinigais pasididino politikai ir ministeriai sau.
Atsakyti
-4

h
hehe
2020-04-26 12:44:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai juk yra Švedija.. ten nėra tarybų valdžios naisių mužikyno pavidalu.. ten pažadėjo - padarė.. žodžio žmonės.. ai, mes gi irgi turim kelis.. vienas netgi žadėjo atistatydinti, jei nelaimės prezidento rinkimų
Atsakyti
-19

K
Korona virusas
2020-04-26 14:45:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pas mus svarbu yra žadėti o nedaryti
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (28)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų