Sužinokite daugiau apie Meksikos beplaukius: tokį augina ir Nausėda

TV6 laida „Gyvūnų manija“ ir toliau apžvelgia pačias įvairiausias šunų veisles. Meksikiečių plikieji šunys – labai sena šunų veislė, kurią garbino actekai. Tai yra nacionalinė Meksikos šunų veislė, kuri visame pasaulyje yra gana reta. 

Pirmieji meksikiečių plikieji šunys į Lietuvą atkeliavo 2007 metais, o tokį keturkojį, vardu Grikis, augina ir šalies prezidentas Gitanas Nausėda. Skiriamos trys šios veislės šunų rūšys: žaislinis, miniatiūrinis ir standartinis. 

Standartinio dydžio Meksikos plikajį šunį Aldarą auginanti Daiva Blažiūnaitė sako, kad šios veislės keturkojai yra labai draugiški ir mėgsta žmonių bendriją. 

„Charakteris yra labai linksmas, draugiškas ir jeigu žmonės įsigyja mažą šuniuką pamato, kad jie labai aktyvūs, visur laksto. Jie apsiramina, kai užauga, bet juos reikia labai auklėti ir socializuoti. Jeigu jų nesocializuoji, tada jie daro ką nori“, – teigė gyvūnų mylėtoja. 

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sužinokite daugiau apie Meksikos beplaukius: tokį augina ir G. Nausėda

Pasak laidos pašnekovės, šie šunys labai gudrūs, todėl gali lengvai apgauti šeimininką ir net juo manipuliuoti.

„Jie yra labai jautrūs šunys ir jų negalima auklėti grubiai. Jie labai reaguoja į žmogaus pyktį. Jie nori būti kompanjonais, nori būti ir yra labai draugiški šunys ir labai nori būti žmogiški. Nuo pat mažens jie nori būti labai panašūs į žmogų – lipa ant lovos ir ant kėdės prie stalo. Išmokyti jų galima daug ko, bet, aišku, reikia tai daryti proto ribose“, – pasakojo Aldaro šeimininkė. 

Šios veislės šunų priežiūra šiek tiek skiriasi nuo kitų veislių, o svarbiausia yra juos saugoti nuo šalčio ir karščio. Žiemos metu augintinį reikėtų rengti, o vasarą saugoti nuo kaitrios saulės ir naudoti apsauginį kremą. Jei šiltuoju metų laiku nėra naudojami apsauginiai kremai nuo saulės, tada kyla didesnė rizika senatvėje susirgti odos vėžiu. Taip pat svarbu stebėti, ar ant odos neatsiranda spuogelių ir įvairių darinių.

Daugiau apie šios veislės ypatumus sužinosite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Naujausią laidą „Gyvūnų manija“ žiūrėkite sekmadienį 9 val. per TV6.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų