Suteikia paprastą gyvenimą: Švedijos monarchas „nukarūnavo“ vaikaičius

Švedijos monarchas Karolis Gustavas „nukarūnavo“ penkis savo vaikaičius. Karališkasis teismas pranešė, kad jie yra atleidžiami nuo viešų karališkųjų pareigų.

Švedijos karalius Karolis Gustavas turi tris atžalas. Jo pristatyta naujoji rokiruotė karališkoje šeimynoje nepalies tik sosto įpėdinės, karaliaus vyriausiosios dukros princesės Viktorijos ir jos dviejų vaikų, kurie tiesiogiai pretenduoja į karališkąjį sostą.

„Šiuo sprendimu, visų pirma, siekiama apibrėžti karališkosios šeimos narių ratą, kurie karaliaus įsakymu turės vykdyti viešąsias pareigas“, – sako karališkojo teismo atstovas Frederik Wersali.

Tai reiškia, kad penkios karaliaus Karolio Gustavo sūnaus princo Karlo Filipo ir dukros princesės Madeleinės atžalos nuo vienerių iki penkerių metų nuo šiol nebevykdys viešų karališkųjų pareigų. Tam yra dvi priežastys. Visų pirma – finansinė.

Šiuo metu Švedijos karališkojoje šeimynoje oficialias pareigas vykdo nemažai šeimos narių, o tai yra nemenka našta mokesčių mokėtojams. Be to, karalius nori, kad jo anūkai galėtų džiaugtis paprastų žmonių gyvenimu.

„Jie nebebus Karališkųjų rūmų nariai ir neteks Jų Didenybės titulo. Žinoma, jie išliks karališkosios šeimos nariai ir išlaikys princo ir princesės bei kunigaikščio ir kunigaikštytės titulus“, – teigia F. Wersall.

Beje, gali būti kad šiuo pavyzdžiu paseks ir kitos Europos karališkosios šeimos. Britų princas Čarlzas palankiai įvertino Švedijos karaliaus sprendimą ir pareiškė, kad ir pats tai apsvarstys.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų