Sparčiausiai augantis Covid-19 židinys Lietuvoje – antstolių kontora Panevėžyje

Koronavirusas plačiai įsisuko Panevėžyje. Čia auga keli viruso židiniai, pavojingiausios iš jų vietos – antstolių kontoroje. Iš ten infekcija nukeliavo net iki vaikų darželio. Kaune koronavirusu susirgo gimdymo namų medikė. Tuo metu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga dalinai grįžo iš savo atostogų. Dabar Verygai tenka gintis nuo naujų kaltinimų. 

„Atostogauti, žinot, kiekvienam žmogui reikia. Žmonės tikisi, kad aš, būdamas darbe, būsiu produktyvus ir galėsiu susikaupti ir dirbti. Tas laikas buvo labai intensyvus. Tikrai poilsio labai reikėjo“, – sako sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

Savo atostogas susitrumpinęs Veryga pasakoja, kad pakeisti savo laisvalaikio planus jį privertė ne telefoninis pokalbis su Gitanu Nausėda, o tiesiog augantis koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius.

A. Veryga visiškai savo atostogų nesustabdė. Ministras pasirinko netradicinį sprendimą. Atostogos sutrumpėjo viena savaite, ministras pilnai vėl dirbti pradės rugpjūčio 17-ąją, tačiau iki tol A. Veryga pasižadėjo kiekvieną penktadienį trumpam sugrįžti.

„Penktadienį yra daugiausiai operacijų, rašomasi vadovo sprendimų. Dėl šalių, dėl kitų dalykų, kurie paprastai įsigalioja sekančią savaitę, tai penktadienis yra vienas darbingiausių“, – pasakoja ministras.

Sparčiausiai augantis židinys Panevėžyje

Kol iš atostogų pusiau sugrįžęs A. Veryga bando grįžti darbus, naujų Covid-19 infekcijos atvejų skaičius Lietuvoje toliau išlieka stabiliai aukštas ir nemažėja. Per vakarykštę para užfiksuota 19 naujų atvejų. Užvakar 16, pirmadienį 8, o sekmadienį 11 naujų infekcijų. 

Visuomenės sveikatos specialistų dėmesys šiandien krypsta į Panevėžio miestą, į antstolės kontorą, kuri miesto centre turi 2 biurus. Tai sparčiausiai augantis koronaviruso židinys Lietuvoje. Čia iš viso jau fiksuota 12 infekcijos atvejų. Pusė jų nauji.

REKLAMA

„Antstolių kontoroje susijęs atvejis, registruoti šeši atvejai. Iš viso šiame židinyje yra susiję 12 susirgimo atvejų, tarp šios kontoros darbuotojų ir jų šeimos narių“, – teigia visuomenės sveikatos centro atstovė Rolanda Lingienė.

Antstolių kontora įrengta gyvenamosiose patalpose. Štai, ką pasakoja žmonės.

„Na, aš žiūriu, kad kažkaip taip nedirba, tai visuomet mašina kieme būdavo. Man niekas nesakė, aš net nežinojau.“

„Dievas tiktai saugos, aš tai meldžiuosi ir Dievas saugo mane, o ką daugiau daryti? Visur pilna tų bacilų, ar čia dabar drebėsi, aš esu tikinti, mane Dievas saugo.“

„Bijau labai, kaip nebijosi. Tai užneš ir netik man, bet ir vaikams.“

Blogiausia tai, kad koronavirusas išplito ne tik antstolių kontoros darbuotojų gretose, bet ir nukeliavo iki vietos lopšelio darželio „Gintarėlis“.

„Yra antriniai atvejai, susirgo šios antstolių kontoros darbuotojų artimieji asmenys ir tame tarpe nepilnamečiai. Jie lanko ikimokyklinio ugdymo įstaigą ir su ja susisiekta, bendraujama, nurodyta, kokių priemonių reikia imtis. Situacija tokiu būdu valdoma“, – kalbėjo R. Lingienė.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sparčiausiai augantis Covid-19 židinys Lietuvoje – antstolių kontora Panevėžyje

Pasirodė susitikime Kaune

Ministras A. Veryga pirmą kartą po atostogų viešumoje pasirodė Kaune Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos susitikime. Tiesa, ministras vėlavo – dalyvavo apklausoje kaip liudytojas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tyrime dėl reagentų pirkimų.

„Kalbėjomės apie regentų pirkimus ir apie Šarūną Narbutą“, – teigia A. Veryga.

Buvęs Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidentas ir „Invest Lithuania" valdybos narys Šarūnas Narbutas įtariamas prekyba poveikiu. STT pareigūnams užkliuvo tai, kad Lietuva iš Ispanijos bendrovės už 5 milijonus eurų pirko COVID-19 tyrimams reikalingų reagentų, o Š. Narbutas už tai gavo 300 tūkstančių eurų atlygį.

„Kas man atrodo tikrai keista ir nesąžininga, tai kad apie tai niekam nebuvo pasakyta. Nei aš, nei mano komanda apie tai nežinojome, kad gavo už tai uždarbį“, – kalbėjo A. Veryga.

REKLAMA

Pats Š. Narbutas šiandien aiškina, kad nieko neteisėto nepadarė ir pirštu rodo į Sveikatos apsaugos ministerijos klaidas. Esą valdžia vėl lipa ant to pačio grėblio kaip ir pavasarį. Anot buvusio Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidento, jei valdžia nepaskubės, antrąją infekcijų bangą Lietuva pasitiks be apsaugos priemonių.

„Antrąjai bangai pirkimai paskelbti dėl apsaugos priemonių, respiratoriai, kombinezonai, kaukės, antbačiai buvo pradėti pirkti gegužės mėnesį. Iki šios dienos, liepos pabaigos, tie pirkimai dar nėra pasibaigę. Kitas pirkimas, dar daugiau apsaugos priemonių įsigyti, kuris geriausiu atveju, jeigu nebus apskųstas, prekių pristatymas bus po Naujų metų“, – sako Š. Narbutas.

Anot jo, Lietuva dar neužsisakė ir COVID19 tyrimams reikalingų reagentų. Tiesa, Veryga bando visus raminti. Esą visos priemonės Lietuvą pasieks laiku.

„Ir planuojame, ir perkami yra regentai. Dabar tikrai nepasakyčiau kokiam laikui yra nupirkta, reikėtų pasitikslinti, bet kol kas tikrai jų turim. Dar tuos pačius naudojam, kurie anksčiau buvo nupirkti. Jų yra kiek žinau iki rugsėjo pabaigos“, – pasakoja A. Veryga.

Taip pat virusas įsisuko į vienus Kauno gimdymo namus – Covid 19 nustatyta P. Mažylio gimdymo namų oeracinos slaugytojai. Dabar tiriami kiti darbuotojai ir kontaktiniai atvejai. Lietuvoje koronavirusu šiuo metu serga 330 žmonių.


Rašyti komentarą...
v
va taip
2020-07-30 22:11:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Anstoliai daugiau gyvenimu yra sugriove zmonems nei virusas,gal pats dievas bando jiems atlyginti uz tai,jie to tikrai nusipelne.
Atsakyti
-1

z
zenonas
2020-07-30 21:49:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dievo rykste sitiems antzmogiams !
Atsakyti
0

n
nu
2020-07-30 20:14:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
šiandien jau panevėžyje t.y.ketvirtadienį neregistruotas nei vienas atvejis,gana čia šitą baimę varyt bobutėm Panevėžio,galit jau nebesimelst šiandien savo Dievui
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų