• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aiškėjant, kad konservatorių kandidate prezidento rinkimuose greičiausiai taps premjerė Ingrida Šimonytė, kyla įspūdis, kad apie pergalę rinkimuose konservatoriai nebegalvoja.

Aiškėjant, kad konservatorių kandidate prezidento rinkimuose greičiausiai taps premjerė Ingrida Šimonytė, kyla įspūdis, kad apie pergalę rinkimuose konservatoriai nebegalvoja.

REKLAMA

Kas galėtų mesti iššūkį Gitanui Nausėdai, TV3 žinių „Dienos komentare“ svarstė sociologė Rasa Ališauskienė.

Kokių minčių jums sukėlė žinia, kad TS-LKD kandidatė į prezidentus greičiausiai taps Ingrida Šimonytė, o ne Monika Navickienė, apie kurią pastaruoju metu daug kalbėta?

Tai, kad Ingrida Šimonytė tarp konservatorių narių ir rinkėjų turi turbūt didžiausią pasitikėjimą – viešai žinoma paslaptis.

Bet ar jos rinkėjai nėra daug siauresnė auditorija negu būtų, pavyzdžiui, Monikos Navickienės, kuri galbūt būtų buvusi labiau konservatorių Vilija Blinkevičiūtė?

REKLAMA
REKLAMA

Ne visai Viliją Blinkevičiūtę primena, bet ji neturi neigiamo bagažo, Šimonytė, deja, turi jį labai didelį. Taip, jūs teisingai sakote, kad Ingrida Šimonytė yra Tėvynės sąjungos rinkėjų kandidatė ir absoliučiai ne kitų partijų.

REKLAMA

Tuo tarpu, Monika Navickienė galbūt būtų sugebėjusi pritraukti didesnę dalį ir iš kitų partijų, bet ji labai mažai žinoma. Tai vėlgi, ar stiprus savo partijos šalininkų palaikymas duoda didesnį procentą ar toks labiau išplaukęs per visus – sunku atsakyti.

Tėvynės sąjunga anksčiau laikėsi kitokių nuostatų ir palaikydavo nepartinius kandidatus. Kažkada tai buvo Petras Auštrevičius, kuris beveik laimėjo rinkimus, ir vėliau tai buvo Dalia Grybauskaitė – konservatoriai pasiekė savo tikslą, turėjo savo prezidentę. Kokia dabar prasmė kelti kandidatę, kuri – jie patys tai supranta – rinkimų nelaimės?

REKLAMA
REKLAMA

Čia klausimas labiau jiems, bet jeigu pasižiūrėtume iš kitų aptartų žmonių, tai visgi geriausius šansus pasirodyti turėjo Arvydas Anušauskas. Jis ir savo profiliu panašesnis, pagal tai, kas jį palaiko, nepalaiko ar bent jau mėgsta, nemėgsta, į nepartinį kandidatą.

Pasižiūrėjome, kaip įvairių partijų, įvairių sluoksnių žmonės vertina įvairius aptariamus kandidatus, tai Anušauskas patinka visiems – ir Tėvynės sąjungos rinkėjams, ir Darbo partijos, ir demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“. Ir kairė, ir dešinė – visi jį vertina gerai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kita vertus, palyginome tuos žmones, kurie gerai vertina, pavyzdžiui, Gitaną Nausėdą arba Ingridą Šimonytę. Gitanas Nausėda vėlgi patinka visiems, netgi Tėvynės sąjungos rinkėjams ir tiems, kuriems patinka Šimonytė. O Šimonytė sukelia arba labai teigiamus arba labai neigiamus jausmus.

Ir Gitanas Nausėda, ir Ingrida Šimonytė yra seni praėjusių rinkimų varžovai. Ar tarp jų gali įsiterpti kažkas trečias, kuris nustumtų Ingridą Šimonytę savo populiarumu?

REKLAMA

Jeigu žiūrėtume pozicionavimą politiniame lauke ir rinkėjų politines simpatijas, tai Ingrida Šimonytė yra labai nišinė kandidatė, Tėvynės sąjungos rinkėjų. Bet arčiau tos pusės yra ir liberalų rinkėjas, ir Laisvės partijos rinkėjas. Tuo tarpu kairė, kurie labai nemėgsta Ingridos Šimonytės, yra socialdemokratų, valstiečių ir žaliųjų rinkėjas.

Nausėda apima didesnę spektro dalį, o Šimonytė tik mažą dalį – apie 20 procentų viso politinio spektro. Koks turėtų būti kandidatas, kuris pastumtų Gitaną Nausėdą – galėtų būti ekstremaliai kairysis.

Visą pokalbį žiūrėkite straipsnio pradžioje.

Y.S. keista, kad dar liko tokių atsilikėlių, kurie mato kandidatėje kažką gero. Kažkada buvau aktyvus koncervų rėmėjas, bet šita pana su savo bosu visiškai išblaivė. Taip nemylėti savo Tėvynės, žlugdyti ekonomiką, per aną krizę tiek žmonių išvaryti į emigraciją, pinigus masiškai vežti iš šalies (nerealios banko palūkanos, už ką normalioje šalyje būtų nuteisę), dabar per energetiką ir politiką vėl griaunama šalis
Ale ir protas mergos cirkintis. Gal jai maža dėmesio? Bet kad ji chamavota, be to ir melagė.
Dienos citata;
-- Ne, nekandidatuoju į Europos Komisiją, nepaisant karštai verdančios diskusijos. Man Lietuvoj tvoros žydi.
Gerovės valstybė - ne kiekvienam.
Atsakyti:

--Išklausiusi Gyvenimo įgūdžių programą kumelė nusprendė, kad bus žirgas. Ir ką tu jai... ---- jam.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų