Slidinėjimo trasos uždarytos, nemokami kalnai ir kalneliai – pilni

Žmonėms su rogutėmis ir slidėmis plūstant ant kalnelių, slidinėjimo centrų atstovai piktinasi, kad jiems dirbti neleidžiama ir dėl to jie kreipėsi ir į Vyriausybę. Tačiau epidemiologai tikina, kad aktyviai leidžiant laiką ir sportuojant tikimybė plisti virusui net ir lauke vis vien išlieka nemaža.

Žiemos sporto entuziastas, jau 10 metų snieglente čiuožinėjantis Laurynas šiemet slidinėjimu negalėjo pasidžiaugti nei užsienyje, nei Lietuvoje. Kadangi slidinėjimo centrai uždaryti, vaikinas buvo priverstas rinktis ir taip žmonių nusėtus kalniukus.

„Pats čiuožinėjau Rokantiškėse, ant Tauro kalno savaitgalį, tai žmonių masė, kad ir tu pats nori laikytis kažkokių saugumo reikalavimų, dėvi kaukę, laikaisi atstumų, bet yra krūva kitų žmonių, kurie, nežinau, ten nedėvi kaukių, eina vienas šalia kito, lipa į kalną kartu, niekas jų nekontroliuoja“, – sako snowcamp.lt bendruomenės įkūrėjas Laurynas Balnis.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gyventojams užplūdus gamtą su rogėmis slidinėjimo centrai piktinasi, kad negali veikti

Šią savaitę kalnai ir kalniukai buvo nusėti žmonių ir vaikų čiuožinėjančių rogutėmis, bet Liepkalnio slidinėjimo trasos šiuo metu yra tuščios. Slidinėjimo centro atstovai sako, kad tai yra nelogiška ir kreipėsi į Vyriausybę prašydami atnaujinti jų veiklą.

„Geriau jau leisti žmones pas mus. Ir gi, kur mes bent jau kontroliuoti galim srautus, atstumus. Ir kontrolė vykdoma gali būti“, – pasakoja „Liepkalnio“ slidinėjimo centro vadovas Artūras Bielskus.

Pasak slidinėjimo centro atstovo, iš pajamų, gautų dirbant žiemą, jie išsilaikydavo visus metus ir dengdavo technikos priemonių priežiūrą, nuomą, paskolas, darbuotojų atlyginimus. Paklausus, kaip jie žada išsilaikyti, jei Vyriausybė slidinėjimo centrams atsidaryti neleistų, vyras net atsidūsta.

„Nežinau, neturiu kol kas dar plano. Tai vat. Nesinori dar apie tai galvoti, dar viltis ta, kad logiški sprendimai kažkokie įsijungs ir tikiuosi Vyriausybė įsigilins į mūsų siųstus raštus, saugumo paketus visus, kuriuos mes čia norim užtikrinti ir priims teisingą sprendimą“, – teigia A. Bielskus.

Slidinėjimo centro atstovai kreipėsi į Vyriausybę ir pasiūlė saugumo priemones. Esą slidinėti žmonės galėtų atvykti tik iš anksto rezervavę laiką, ne daugiau kaip dviese. Taip pat neveiktų slidinėjimo įrangos nuoma ir mokykla. Tačiau epidemiologai sako, kad rizika, nors nedidelė, virusui plisti ypač šaltuoju metu laiku vis vien išlieka, o žmogui sportuojant platinti virusą tikimybė dar didesnė.

REKLAMA

„Kai žmogus sportuoja, jisai labai kvėpuoja intensyviai. Reiškia išskiriamas tas oro, oro ta srovė jinai ir toliau sklindanti, ir gausesnė. Taip kad išbūti visada su kauke, kai ji drėksta lauke šaltu oro, jinai vėl nesulaiko pakankamai, kaip turėtų, jos tokia funkcija turėtų būti“, – kalbėjo epidemiologė Daiva Razmuvienė.

Artimiausiomis dienomis ekspertų patariamoji taryba dėl Covid-19 svarstys, ar leisti slidinėjimo centrams atnaujinti veiklą ar ne. Pasak tarybos atstovų, ekspertų nuomonė šiuo klausimu labai išsiskiria.

Tiesa, kai kur Europoje, t.y. Latvijoje, Prancūzijoje, slidinėjimo trasos veikia. Sekmadienį Vyriausybė planuoja priimti sprendimą, ar leisti slidinėjimo centrams atsidaryti ir Lietuvoje.


Rašyti komentarą...
l
landsbergis
2021-01-16 09:46:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
dasigyvenom suprato zmones kad kalnai nemokami lietuvoje :D
austeja privatizuos tuoj ir kalnus
Atsakyti
-2

B
Bobute 87
2021-01-16 08:44:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsikeliau 5 ryto 6 ryto jau buvau ant kalniuko prie penkiaukscio. Paciuzinejau iki dabar ir namo parejau, kad baudos negaut uz tai, kad ziema dziaugiuos. Dabar namie sedesiu visa diena per langa ziuresiu ir galvoju.. kiek laiko praeis kol baudas israsynes uz tai, kad per langa zmones ziuri i ziema ir dziaugias vaizdu jei jau potyriai uzdrausti. Nes teko vaikystej skaityt, reik atimt is zmoniu kas jiem patinka ka jie veikia neleist veikt, tada reik pradet neleist mastyt ka masto. Taip galima palaust ir Lenina liept mylet.
Atsakyti
-4

T
TenKam
2021-01-16 09:32:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vienu ir kitu atveju mokomasi atsigauti, atsigaukite Lietuviai.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų