REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nenustebkite, jei ateityje jus sustabdytų ne policijos pareigūnas, o Valstybinė mokesčių inspekcija. Inspekcija siekia, kad jos darbuotojams būtų leista keliuose transporto priemones tikrinti be kitų pareigūnų palydos. Esą taip efektyviau bus panaudojamos biudžeto lėšos ir nebereikės trukdyti policijos ar kitų tarnybų.

Nenustebkite, jei ateityje jus sustabdytų ne policijos pareigūnas, o Valstybinė mokesčių inspekcija. Inspekcija siekia, kad jos darbuotojams būtų leista keliuose transporto priemones tikrinti be kitų pareigūnų palydos. Esą taip efektyviau bus panaudojamos biudžeto lėšos ir nebereikės trukdyti policijos ar kitų tarnybų.

REKLAMA

Vairuotojai bijo, kad inspekcijos darbuotojų neatpažins, o bet kam stabdant neva stoti nenori, tačiau naujos tvarkos norintys inspekcijos atstovai pasakoja, kad automobilius žymės švyturėliais, kitais ženklais, o patys vilkės uniformas. „Kur važiuojat? – Į Vilnių. – Į Vilnių. Supratau. Gero kelio.“

Tokius klausimus prieš porą metų pareigūnai uždavinėjo žmonėms, pandemijos metu norintiems vykti į kitą savivaldybę. Panašias galias nori turėti ir Valstybinė mokesčių inspekcija. Finansų ministerija registravo įstatymo pataisą, kuria remdamiesi transporto priemones galėtų stabdyti ir tikrinti Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojai. Automobilius inspekcija tikrindavo ir iki šiol, bet tą darė su policijos ar muitinės palyda.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo įstatymo pakeitimu yra siekiama sudaryti savarankišką teisę tiek stabdyti, tiek tikrinti. Tokiu būdu mes mažiau trukdysime kitus pareigūnus, kitas institucijas ir savarankiškai atliksime funkciją nuo iki“, – teigia Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovė Rasa Virvilienė.

REKLAMA

„Tiek ir policija, tiek ir kiti pareigūnai, kurie yra susiję su sienų apsauga, jie turi darbo, ypač šiuo laikotarpiu, kuomet yra įtampos ir pasienyje, kad tiesiog turi ir kitų funkcijų, kurias reikia vykdyti, ir galbūt ne visada spėja pakankamai efektyviai atsiliepti į Mokesčių inspekcijos prašymus lydėti tokiuose tikrinimuose“, – kalba finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Valstybinė mokesčių inspekcija kartu su kitais pareigūnais stabdė autovežius ir Lietuvoje neregistruotus automobilius, tikrino ir tikrintų, ar jie turi privalomą unikalų transporto priemonės savininko deklaravimo kodą, ar krovininiai automobiliai turi apskaitos dokumentus. Taip pat ir toliau vykdytų akcizinių prekių, vežėjų ir pavežėjų kontrolę.

REKLAMA
REKLAMA

Anot inspekcijos atstovų, tikrinimo apimties jie išplėsti nežada. Pavyzdžiui, tikrinti įmonių automobilius – ar jie yra naudojami pagal paskirtį, ar savo asmeniniams tikslams.

„Nebent atsitiktų taip, kad išryškėtų nauja rizika, o mes tikrintus mokesčių mokėtojus pasirenkame pagal didžiausią riziką. Taigi jeigu matysime rizikas ir kitose srityse, negu prieš tai išvardinau, tai taip, jie bus kontroliuojami, nes tai yra mūsų funkcija kontroliuoti“, – aiškina R. Virvilienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad policijai nufotografavus kelių eismo taisykles pažeidusį įmonės automobilį, kuris buvo naudojamas asmeniniams tikslams, Valstybinė mokesčių inspekcija šių duomenų panaudoti negali, kad įrodytų įmonę nuslėpus mokesčius.

„Kai kuriuos klausimus galima būtų išspręsti labiau per reguliavimą, negu kad per tą kontrolės funkciją, tačiau tai galėtų būti vienas iš klausimų, kur Valstybinė mokesčių inspekcija galėtų efektyviau vykdyti savo funkcijas turėdama savarankiškumo didesnę laisvę, bet tai yra dar diskusijų klausimas“, – sako G. Skaistė.

REKLAMA

 Ir visgi tokio Valstybinės mokesčių inspekcijos noro savarankiškai tikrinti automobilius gyventojai nesupranta:

„Keistas atvejis, nes įprasta, kad policija stabdytų, bet jeigu sustabdys, tegul stabdo, tegul tikrina.“

„Jeigu VMI stabdys, čia per daug jau.“

„Kokia jie forma, kam aš turiu ant kelių stoti. Aš turiu atpažinti, kad jis VMI darbuotojas, ne? Šiaip policijai reikia stoti, o ne visiems iš eilės.“

Tačiau gyventojai, anot Valstybinės mokesčių inspekcijos, tikrinami nebus, o inspekcijos darbuotojai kelyje bus atpažįstami.

REKLAMA

„Bet kokiu automobiliu pareigūnai nevažiuoja, tačiau mes papildomai dar žymėsime automobilius garsiniais signalais, švyturėliais, papildomi atpažinimo ženklai. Taip pat ir mūsų  darbuotojai bus su specialia apranga arba uniforma“, – tikina R. Virvilienė.

Tačiau tokį Valstybinės mokesčių inspekcijos norą ir Finansų ministerijos registruotą įstatymo pataisą kritikuoja Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.

„Yra visi instrumentai pakankamai mokesčių administratoriui atlikti savo darbą. Yra tam tikros teisėsaugos institucijos, kurios turi teisę stabdyti automobilius“, – teigia M. Majauskas.

Jei įstatymo pataisos, leidžiančios Valstybinei mokesčių inspekcijai savarankiškai tikrinti automobilius, būtų patvirtintos Vyriausybės ir priimtos Seimo, pakeitimai įsigaliotų nuo kitų metų lapkričio 1 dienos.

Kodėl tik automobilius? Patikrinkit šaldytuvus, piniginių turinį, dantis burnoj perskaičiuokit. Ai, taip, dar finansavimą sau pasididinkit dėl atsiradusių naujų funkcijų. Skaistė daro viską, kad pasivytų Dulkį, Landsbergį ir Armonaitę nepopuliariausių ministrų reitinge.
Logika tokia, praplėskim atliekamas funkcijas, tada rėks, kad etatų per mažai, nėr kam dirbti, po to finansavimo trūks, ir vėl rėks , kad reik padidinti. Tada dirbs keturias dienas per savaitę, nes jie juk spėja. O jūs kvsileliai dirbkit, mokesčius mokėkit, nes reik juk biurokratinį aparatą išlaikyt. Finale dar ir naujų mokesčių prigalvos. Daros nebe priežiūros, o reketuojanti institucija.
Įdomu,prie ko vairuotojui VMI.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų