REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvą skalbusi audra paskui save paliko šleifą nuostolių. Ugniagesiai gelbėtojai ir miestų gatves prižiūrinčios tarnybos pjaustė vėjo išverstus medžius, kurie virto ant kelių ir automobilių.

Lietuvą skalbusi audra paskui save paliko šleifą nuostolių. Ugniagesiai gelbėtojai ir miestų gatves prižiūrinčios tarnybos pjaustė vėjo išverstus medžius, kurie virto ant kelių ir automobilių.

REKLAMA

Draudikai skaičiuoja, kad audra pridarė nuostolių už daugiau nei 100 000-ą tūkstančių eurų: lietaus vanduo tvindė rūsius, žaibai gadino elektrinius prietaisus. Sinoptikai perspėja: audra niokos Lietuvą ir toliau, gali užeiti krušos, liūtys ir dar stipresnis vėjas.

Valstybinių numerių paieškos sostinėje, Žirmūnuose, po liūties sėkmingos. Vakar ne vienas vairuotojas pametė automobilio numerius bandydamas įveikti paskendusias gatves. Vilniečiui Simonui pasisekė, šalia važiavę vairuotojai jam padėjo.

„Neabejingas, jis pasignalizavo, sustabdė mane man pasakyti, kad numerius pamečiau. Nes tikrai būčiau nepastebėjęs, kad pamečiau numerius. Ir net nebūčiau žinojęs kur, nebūčiau bandęs ieškoti“, – sako vilnietis Simonas Dailidė.

REKLAMA
REKLAMA

Kol vieniems reikia tiesiog užsidėti numerius, kitiems teks remontuoti visą automobilį. Pylimėlių gatvėje sostinėje vienas medis suniokojo net tris automobilius – VW, Škoda ir Toyota: „Aš mačiau tiesiog pro langą, kad labai stiprus vėjas, kruša prasidėjo. Buvo tiesiog pilka viskas. Ir paskui kaimynė skambina, sako, o tavo mašina po šaka. Bet iš tikrųjų ne po šaka, o po visu medžiu. Visas medis nukrito.“

REKLAMA

Gyventojams dėl šios nelaimės ypač pikta. Mat savivaldybei jie buvo pranešę apie pavojingą medį.

„Prieš mėnesį maždaug buvo užregistruotas medis, buvo netgi pažymėtas, buvo numatyta, kad jį reikia kirsti – visos procedūros buvo atliktos. Rašysim naują raštą, bandysim ieškoti kažkokių tai sprendimų. – Ieškosit, kas žalą galėtų atlyginti? – Taip“, – kalba Pylimėlių gatvės gyventojas Gintaras Gimžauskas.

Tačiau audra medį nuvertė greičiau nei Vilniaus savivaldybė.

„Tikrai medis buvo pasakyta, kad yra sergantis, ir jis šalinamas turi būti, bet jam skuba jokia nebuvo suteikta. Tiesiog gamta, vėjas šiuo atveju atėjo anksčiau negu mes“, – teigia Vilniaus savivaldybės atstovas Gintautas Runovičius.

REKLAMA
REKLAMA

Miestus prižiūrinčios tarnybos pasakoja, kad jiems teko ne tik šalinti nuvirtusius medžius, bet atkimšinėti lietaus nuotekų sistemas.

„Kai kurios gatvės, kurios buvo arba neseniai nušienautos, arba lapai nuplėšyti nuo medžių ir pateko ant važiuojamosios dalies užkimšo groteles, ten buvo keli patvinimai“, – pasakoja „Grindos“ atstovas Egidijus Steponavičius.

Ugniagesiai gelbėtojai užfiksavo apie 30 iškvietimų. Pasitaikė ir išskirtinių situacijų – vakar Kaune pareigūnams teko vaduoti su automobiliu baloje įstrigusį vyrą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Neeilinis atvejis, kada žmogus negali išlipti iš automobilio, kai jį semia vanduo. Ugniagesiai prikabina gervę, jį ištraukia į sausą vietą ir taip buvo tas žmogus išlaisvintas“, – kalba ugniagesių gelbėtojų atstovas Aurimas Gudžiauskas.

Ugniagesiai užfiksavo ir vieną atvejį, kai Kauno rajone nuo stipraus vėjo virto namo siena ir sužalojo žmogų.

„Dėl stipraus vėjo virstanti siena pastato konstrukcija prispaudė žmogų, tačiau tas žmogus iki atvykstant gelbėtojams jau buvo išsigelbėjęs pats“, – teigia A. Gudžiauskas.

REKLAMA

Lietuvos draudimas įvykius skaičiuoja šimtais. Preliminariai skaičiuojama, kad nuostolių suma gali siekti ir 150-imt tūkstančių eurų.

„Gal ta vasara užklupo netikėtai ir nuotekų neišsivalę, ir lietvamzdžių neišsivalę, gauname daug pranešimų apie užlietus rūsius. Dėl žaibo iškrovos sugedo ir buitinė technika, po medžiais buvo pastatyti automobiliai, žaibas trenkė į medį, medis užvirto ant automobilio ir jį smarkiai apgadino, lygiai taip pat apgadino kruša ir šiltnamius ir pavėsines, ir automobilių kėbulus“, – sako „Lietuvos draudimo“ komunikacijos vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

REKLAMA

Pasak sinoptikų, vakarykštė audra labiausiai siautėjo Vilniaus, Kauno ir Marijampolės regionuose.

„Vakar artėjome link stichinio lietaus, negana to, vėjo gūsiai buvo stiprūs fiksuoti Vilniaus pakraštyje. Kybartų ir Kauno apylinkėse iki 20-ies metrų per sekundę, tai prilaužyta šakų, medžių, fiksuota kruša vietomis stambi iki 4-ių centimetrų. Tokia kruša net ir žmogui gali būti pavojinga“, – kalba sinoptikas Tadas Kantautas.

Tačiau blogiausia dar gali laukti priešaky: anot sinoptikų, ypač šiaurės Lietuvoje vakare šiandien laukia nauji išbandymai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tos liūtys vėl formuosis, galingi perkūnijos debesys, turėtų jie plisti į Šiaurinius, centrinius, artėjant vakarui ir į rytinius rajonus, iki vidurnakčio liūtys su perkūnija pasirodys didesnėje šalies dalyje“, – komentuoja T. Kantautas.

Sinoptikai prognozuoja, kad gyventojai gali tikėtis smarkaus lietaus, krušos ir stiprių vėjo gūsių iki 23-ijų metrų per sekundę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų