REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį prie Seimo susirinkę Šeimų sąjūdžio protestuotojai trečiadienį patraukė prie Vyriausybės. Nors šiam mitingui leidimas ir nebuvo duotas, protesto akcijos iniciatorius ir vadovas Raimondas Grinevičius sako nebijantis baudų, nes nemato joms pagrindo.

Antradienį prie Seimo susirinkę Šeimų sąjūdžio protestuotojai trečiadienį patraukė prie Vyriausybės. Nors šiam mitingui leidimas ir nebuvo duotas, protesto akcijos iniciatorius ir vadovas Raimondas Grinevičius sako nebijantis baudų, nes nemato joms pagrindo.

REKLAMA

Apie protesto akcijos tikslus su R. Grinevičiumi TV3 žinių „Dienos komentare“ kalbėjosi žurnalistė Jolanta Svirnelytė.

Pone Raimondai, jūs antrą dieną prie Seimo, tai kiek dar nusiteikę būti?

Tai mes ne prie Seimo, mes prie Vyriausybės.

Tai ką darysit? Ar prie Seimo būsit, ar prie Vyriausybės, ar gal ir prie Prezidentūros tada eisit?

Rytoj prie Prezidentūros.

Tai kiek jūs nusiteikę būti ir kiek jūs nusiteikę prie tų valdžios institucijų stovėti?

Pradžiai šios trys dienos, toliau gal po savaitės, gal bus mėnesiai.

O tai kada nuspręsite dėl tų mėnesių?

Kai užbaigsim šitą akciją.

Po vakar dienos policija pradėjo administracines teisenas dėl neteisėtų susirinkimų. Tai kaip jūs žiūrite? Gi baudas gausite.

REKLAMA
REKLAMA

Apie kokius neteisėtus susirinkimus jūs šnekat? Jūs labai klystat.

Sako, kad čia yra gudravimas, kad po 15 galvojot, o čia dabar visas būrys, kaip sako policija.

Čia yra 300 grupelių po 15 žmonių, tai įstatymas leidžia. Jų gali būti ir 500.

O jeigu skirs baudas, tai jūs nusiteikę ir mokėti tas baudas ar kaip?

O kaip jum geriau atrodytų? Piliečiui?

Na, jūs protestuojate, jūs sprendimus priimate.

Čia yra ne baudose esmė, skirti baudas nėra pagrindo. Aš šiandien dalyvavau pirmoje apklausoje kaip vieno iš tų dviejų ar daugiau šimtų organizatorių. Iš tos 15 žmonių grupės vienas esu aš, kuris pateikęs pranešimą ir iš mano pusės buvo atsakyta, kad mano 15 žmonių grupė su manimi atvyko, su manimi išvyks, aš asmeniškai ją prižiūrėjau, mes laikėmės distancijų ir visų reikalavimų. Lygiai tą patį gali patvirtinti likusios grupės.

REKLAMA

Jūs sakote, kad labiausiai protestuojate dėl valdžios vykdomos šeimos politikos. Kas jums labiausiai visgi kliūna? Ko jūs labiausiai norėtumėte, kad pakeistų?

Aš labai prašyčiau nenukreipti dėmesio į šeimos politiką, tai yra konkretus protestas. Gegužės 15 d. mitinge Vingio parke buvo įvardyti tam tikri reikalavimai ir tie reikalavimai net nepradėti vykdyti. Mes nusprendėme priversti tuos reikalavimus įvykdyti bet kokia kaina.

O kaip jūs priversite? Nes premjerė, kiek mes girdime, žiūri ironiškai į tuos reikalavimus.

Mes tikime, kad žmogus, ar jis ministras, ar jis premjeras, ar jis prezidentas, ar jis Seimo narys, ar jis eilinis Lietuvos gyventojas, jis turi sveiko proto kaip asmenybė. Neskaitant kaip politikas, bet skaitant kaip asmenybė.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu jūsų paslaugų nenorės TV3 kompanija, ar jūs sėdėsite toje kompanijoje, ar pasitrauksite? Čia yra lygiai ta pati situacija. Šitų asmenų Vyriausybėje nenori matyti dauguma Lietuvos piliečių, kadangi mes esame darbdaviai. Ir jeigu asmuo ar asmenybė nesupranta, kad jis nepageidaujamas toje Vyriausybėje ir jis vis tiek nepasitraukia, tai aš galiu traktuoti, kad tas asmuo ne visai pasižymi intelektu ar sveiku protu.

Bet, pone Raimondai, premjerė žiūri į tai skeptiškai, Seimo pirmininkė irgi sako, kad nemato pagrindo tų žmonių atleisti. Tai ką jūs darysite toliau?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu šimtai tūkstančių Lietuvos piliečių, gyventojų, nepriklausomai nuo rasės, tautybės, pažiūrų ir taip toliau, mato, kad tai yra problema, o Šimonytė ir Čmilytė nemato, tai kažkokia yra problema su jų asmenimis, turi asmeninių problemų, psichologinių.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų