REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Petro Gražulio problemos ir skandalai nesibaigia – trečiadienį Seimo narys stojo prieš Konstitucinį Teismą, kuris pradėjo apkaltos procesą dėl balsavimo už Liną Jonauską, kai šis buvo nusisukęs. Teismas sprendžia, ar P. Gražulis šiurkščiai pažeidė Konstituciją. Parlamentaras teisme kaltino teisėjus pasidavus konservatorių spaudimui ir net apsiašarojo.

Petro Gražulio problemos ir skandalai nesibaigia – trečiadienį Seimo narys stojo prieš Konstitucinį Teismą, kuris pradėjo apkaltos procesą dėl balsavimo už Liną Jonauską, kai šis buvo nusisukęs. Teismas sprendžia, ar P. Gražulis šiurkščiai pažeidė Konstituciją. Parlamentaras teisme kaltino teisėjus pasidavus konservatorių spaudimui ir net apsiašarojo.

REKLAMA

Pirmadienį Petras turėjo problemų Seimo komisijoje, kuri siūlo naikinti jo neliečiamybę, nes jis iškoneveikė gėjus. Antradienį Aukščiausiasis Teismas jį pripažino kaltu vadinamojoje „Judex“ koldūnų byloje. Na, o trečiadienį darbo dėl Petro imasi pats Konstitucinis Teismas.

Apkaltą P. Gražuliui iniciavo valdantieji. Konservatorius Andrius Vyšniauskas savo kalboje teismui net priminė, kad P. Gražulis nuolat pažeidinėja įvairias taisykles.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš manau, kad Petras Gražulis yra recidyvistas, kuris nuolatos balsuoja už kitus Seimo narius, to neslepia, jam atrodo, kad su tuo yra viskas gerai, jis dėl to nesigaili ir tai manau yra svarbi aplinkybė teismui vertinant ir šį atvejį“, – teigė A. Vyšniauskas.

REKLAMA

Nors nuo šio pavasario Konstitucinio Teismo teisėju paskirtas ilgametis konservatorius Stasys Šedbaras, bet jis nuo šios bylos nusišalino. Tuo tarpu pats P. Gražulis kaip visada, teisinasi, kad jį persekioja konservatoriai.

„Galbūt, galbūt netyčia ir pabalsavau. Bet ar jūs neskaitėte teismo ekspertų, jie nenustatė kokius veiksmus atlikau. Ko dar reikia? Ar tai didžiausias nusikaltimas, vertas apkaltos ir dėl to 10 metų gali būti nerenkamas Seimo narys, neturi teisės būti renkamas, atimta iš žmonių teisė?“ – piktinosi skandalingasis politikas.

REKLAMA
REKLAMA

Liudyti ir duoti parodymus buvo pakviesti ir dar keli parlamentarai.

„Tą patį, ką ir komisijai sakiau, tą patį ir teismui pakartojau, kad tuo metu tikrai nemačiau ir buvau nusisukęs. Bet kokiu atveju, jeigu teismas vėliau priims sprendimą, kad Petras Gražulis pažeidė Konstituciją, neišvengiamai teks palaikyti apkaltos procedūrą“, – sakė Socialdemokratų frakcijos narys Linas Jonauskas.

„Manau, kad bet kurioje daugumoje, kažkada ir mes buvome daugumoje, Petras buvo opozicijoje, kiekvienai daugumai Petras yra neparankus. Savo kalbomis, išsireiškimais, manau toks noras ir atsiranda daugumoje, kad pašalinti tokį Seimo narį“, – svarstė Seimo Narys Andrius Palionis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gražulio problemas užkūrė pirmas apie tai prakalbęs Tomas Vytautas Raskevičius.

„Tai nieko neturi bendro su mano asmenine kova prieš šį Seimo narį, aš manau, kad Konstitucija galioja visiems Seimo nariams vienodai ir mano, kaip Seimo nario pareiga – saugoti Konstituciją“, – teigė Laisvės frakcijos narys Tomas Vytautas Raskevičius.

Pats P. Gražulis teisėjams rėžė teatrališką kalbą, kaltino valdančiuosius, aiškino, kad nusikaltimas nėra sunkus, o patį teismą apkaltino pasidavus politikų spaudimui.

REKLAMA

„Tai ką jūs, spiritizmo seanso metu, užsidarę kambarėlyje pasikvietėte kažkokias dvasias ir nustatėte, kad balsavau? Kokiu būdu jūs nustatėte, kad aš balsavau, ir dėl ko jūs nagrinėjate šitą bylą?“ – rankomis skėsčiojo P. Gražulis.

Galiausiai teisme pasakodamas apie patirtą sovietinio režimo persekiojimą, P. Gražulis prisiminė savo mamą ir apsiašarojo teisėjų akivaizdoje.

Jeigu teismas nuspręs, kad P. Gražulis šiurkščiai pažeidė Konstituciją, Seimas balsuos ar pašalinti jį iš parlamento. Bet tam reikės bent 85 balsų už. O P. Gražulis parlamente be pertraukų dirba nuo 96-ųjų, pirmą kartą išrinktas, kai T. Raskevičius buvo tik septynerių.

2010-aisiais iš Seimo buvo išmestas Linas Karalius, kai paaiškėjo, kad jam būnant užsienyje, už jį balsavo Aleksandras Sacharukas. Tiesa, A. Sacharuko parlamentarai tada nepašalino, tik L. Karalių.

Teismas savo verdiktą ketina paskelbti per mėnesį.

galiu duoti 100% konservams A.A.per rinkimus,nors Grazulis yra karsto budo,bet tai jo rinkejams spresti,o ne konservu runkeliams!
tikėtis iš LT teismų teisingumo ar tolerancijos gali nebent apsirūkęs , paėmęs kyšį (Masiulis), dar tokie kaip Ulvydas
Šitiek metų seime. Iš Petrelio gavosi puikus artistas. Paprašykit ir per minutę tris kart verks ir du syk juoksis.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų