Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Rekordinius užsikrėtimų koronavirusu skaičius fiksuojanti Rusija nusitaikė į antivakserius – prašo ne tik juos skųsti tarnyboms, bet aktyviai seka jų socialinius tinklus ir už melagienas apie vakcinas grasina net penkerių metų kalėjimo bausme.

Savo ruožtu Europos vaistų agentūra leido nuo koronaviruso skiepyti penkerių – vienuolikos metų vaikus. Lietuvoje mažamečių vakcinacija prasidės jau gruodžio viduryje.

5-11 metų vaikus nuo koronaviruso skiepys ne tik Izraelis. Europos vaistų agentūra uždegė žalią šviesą mažamečių vakcinacijai. Agentūra pabrėžia, kad vakcina yra saugi ir efektyviai apsaugo vaikus nuo COVID-19 ligos. Gamintojo „Pfizer-BioNTech“ vakcinos 5-11 metų vaikams Lietuvą ir kitas Europos Sąjungos šalis pasieks antroje gruodžio pusėje – tada ir prasidės vaikų skiepijimas. O pirmąją Lietuvai skirtą siuntą sudarys net 78 tūkstančiai vaikiškos vakcinos dozių.

Rusijoje praėjusią parą šalyje užfiksuota beveik 34 tūkstančiai naujų koronaviruso atvejų ir 1238 mirtys. Užsikrėtimų ir mirčių rodikliai pastarosiomis savaitėmis Rusijoje – rekordiniai. Ir tai vyksta ne tik dėl rusų nenoro skiepytis, bet ir dėl antivakserių skleidžiamo melo apie skiepus.

Dėl to Federalinė sveikatos priežiūros tarnyba pradėjo „šukuoti“ socialinius tinklus ir ieškoti žmonių, kurie skleidžia melagienas apie vakcinas. Tarnybai antivakserius ar prieš skiepus nusistačiusius medikus net galima įskųsti. Iš viso tarnyba jau nusitaikė į 30 antivakserių, kuriems už skiepų naudos neigimą gresia penkeri metai kalėjimo.

REKLAMA
REKLAMA

O 11 įtakingų Rusijos medikų išplatino viešą laišką prieš vakcinas nusistačiusioms šalies garsenybėms ir pakvietė antivakserius apsilankyti ligoninių reanimacijose. Esą galbūt tai padės pakeisti nuomonę. Iš beveik 146 milijonų Rusijos gyventojų visiškai pasiskiepiję yra mažiau nei 40 procentų jų.

Savo pavyzdžiu rusus įkvėpti mėgina prezidentas. Vladimiras Putinas esą ne tik pasiskiepijo sustiprinančiąja doze, bet ir praėjus trims dienoms po to, išbandė eksperimentinę per nosį vartojamą vakciną nuo koronaviruso. Jis sako nepajutęs jokio nepageidaujamo eksperimentinės vakcinos poveikio. 

„Tai irgi švirkštas, tik vietoje skystos medžiagos jis paėmė miltelius, paprašė manęs giliai įkvėpti, skaičiuojant iki trijų, įpurškė iš vienos pusės, iš kitos pusės. 15 minučių pasėdėjau ir viskas tuo baigėsi“, – sako Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Su ketvirtąja koronaviruso banga kovoja ir Vokietija, kur nuo pandemijos pradžios COVID-19 jau pareikalavo daugiau nei 100 tūkstančių žmonių gyvybių. Vakar įsigaliojo vadinamoji 3G taisyklė, kai viešuoju transportu važiuoti gali tik pasiskiepijęs, pasveikęs ar neigiamą testo rezultatą turintis žmogus. Patikrinimai, ar draudžiamomis paslaugomis nesinaudoja nepasiskiepiję žmonės, vyksta ne tik viešajame transporte, bet ir kavinėse, parduotuvėse, Kalėdų mugėse ir kitose laisvalaikio vietose.

„Nesuprantu žmonių, kurie nesiskiepija. Žinoma, tai asmeninis reikalas, tačiau tai labai kenkia plačiajai visuomenei. Dabar tie, kurie pasiskiepiję, kenčia dėl nepasiskiepijusių“, – kalba Berlyno gyventoja Paula.

Štai Slovakijoje sergamumo rodikliai vieni blogiausių pasaulyje, tad Slovakija bent dvi savaites gyvens karantino režimu. Žmonėms nebus leidžiama iš namų išeiti nuo 1 val. iki 5 val., šalyje nedirbs maitinimo įstaigos ir parduotuvės, išskyrus pačias būtiniausias. Tiesa, mokyklos veiks ir toliau ir, kaip skelbia šalies valdžia, užsidarytų tik kritiniu atveju.

Gairės:

Rašyti komentarą...
❗❗❗
2021-11-25 23:13:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai va, antivakseriai varykit į Rusiją, ten niekas prievarta neskiepija.
Atsakyti
-1

A
Arvydas_M
2021-11-26 00:08:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kaip bus su melagienomis, kurios virsta teisybe, pvz galimybių pasas, vaikų skiepijimas, 3,4,5,..10 dozė kažkada buvo melagienos?
Atsakyti
0

B
Bronius
2021-11-26 03:39:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
O pas mus valdžia jiems lankstosi...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
❗❗❗ 2021-11-25 23:13:32
Tai va, antivakseriai varykit į Rusiją, ten niekas prievarta neskiepija.
Atsakyti
-1
A Arvydas_M 2021-11-26 00:08:34
O kaip bus su melagienomis, kurios virsta teisybe, pvz galimybių pasas, vaikų skiepijimas, 3,4,5,..10 dozė kažkada buvo melagienos?
Atsakyti
0
B Bronius 2021-11-26 03:39:56
O pas mus valdžia jiems lankstosi...
Atsakyti
0
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų