naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo vadovybė suskato galvoti, kaip ateityje gintis nuo neadekvačių svečių parlamente. Tiksliau, tų, kuriems leidimus išrašo pavieniai Seimo nariai, bet kitiems jie atrodo kaip įsibrovėliai, trukdantys dirbti.

Seimo vadovybė suskato galvoti, kaip ateityje gintis nuo neadekvačių svečių parlamente. Tiksliau, tų, kuriems leidimus išrašo pavieniai Seimo nariai, bet kitiems jie atrodo kaip įsibrovėliai, trukdantys dirbti.

REKLAMA

Šitaip atsitiko riaušių dieną, kai į parlamentą sugužėjo apie 70 kaukių nedėvėjusių mitingo dalyvių. Jie filmavo ir šnekino Seimo narius, fotografavosi prisisegę žydų simbolius, taip lygindami skiepus su holokaustu. Šiuos žmones įleidę seimūnai ginasi, kad svečiai elgėsi kultūringai. Tik štai pats Petras Gražulis tą kultūrą ir šiandien demonstruoja toliau keikdamas žurnalistus.

Dar prieš kylant riaušėms, Seime vykstant posėdžiui, parlamento koridorius ir konservatorių kabinetų duris filmavo už riaušių kurstymą vėliau sulaikyta viena iš „Šeimos maršo" lyderių Adelina Sabaliauskaitė. Kartu – kelios dešimtys šalia vykstančio mitingo dalyvių, dauguma nedėvi kaukių. Lydinčio asmens, dirbančio Seime, bent šiame įraše nematyti.

REKLAMA

Šalia savo kabineto pasirodė ir Gabrielius Landsbergis. Nors neatrodo, kad žmonės būtų kliudę konservatorių pirmininkui patekti į darbo vietą, vakar Landsbergis pasakojo pasijutęs nesaugiai.

REKLAMA

„Mane patį prie mano kabineto vakar pasitiko 30 žmonių, kvietė visaip ateiti pasikalbėti. Tiksliau, net nekvietė, aš buvau tarp jų. Nebuvo labai saugu“, – sako G. Landsbergis.

Erdvėje prie Seimo salės, būriavosi jau kiti asmenys. Šalia – ir leidimus jiems išrašęs Petras Gražulis. Žmonės šnekino pro šalį einančius politikus. Pagrindinė tema – skiepai.

Iš viso riaušių dieną vienkartinius leidimus patekti į Seimą gavo apie 70 prašalaičių. Leidimais pasirūpino daugiausia Petras Gražulis, Mindaugas Puidokas, Dainius Kepenis.

REKLAMA

„22, bet esu išrašęs ir šimtą, ir dar daugiau“, – tvirtino P. Gražulis

18 leidimų išrašė M. Puidokas: „Visi žmonės buvo nuolat lydimi mano patarėjos nuolatinėje priežiūroje, elgėsi kultūringai, etiškai.“

Gražulio ekskursantus lydėjo buvęs seimūnas, dabar padėjėjas Naglis Puteikis. Juos du kartu riaušių dieną tarp riaušininkų nufilmavo ten buvęs vakcinom pritariantis mitingo žiūrovas: „Aš juos, atsiprašau už tokį žodį, ganiau, kad jie nieko blogo nepadarytų. Bet jie visi buvo mandagūs ir kultūringi, nekibo prie jokio Seimo nario.“

REKLAMA
REKLAMA

Bent įrašuose išties nematyti, kad antivakseriai mitinguotojai būtų pridarę žalos ar kabinėjęsi prie politikų. Ramiai jie elgėsi ir užėję į posėdžių salės balkoną, kur jiems rankų spausti atėjo M. Puidokas. Tiesa, netrukus juos iš čia išprašė apsaugininkai. Seimo pirmininkė tvirtina, kad antivakseriai visgi trikdė parlamento darbą.

Priekaištų turi net M. Puidoko frakcijos kolega Andrius Mazuronis: „Vienkartiniai leidimai tapo dešimtiniais leidimais – po 30,40, 60 buvo išrašyta. Akivaizdus piktnaudžiavimas.“

REKLAMA

Beje, kaip ir mitinge, kai kurie ekskursantai Seime fotografavosi su improvizuotais žydų geto simboliais, skiepus lygindami su holokaustu. Tokiais poelgiais jau pasibaisėjo Lietuvos žydų bendruomenė. Kaip ir lauke, taip ir viduje mitinguotojai tyčiojasi iš savo darbą dirbančių žurnalistų.

Drąsos mitinguotojams įpūtė patys jų globėjai Seime. „Palaukit, ko jūs čia kabinėjatės, „Čmil“ čia jus atsiuntė, KGB-istės dukra?“, – teigė P. Gražulis. P. Gražulis ir šiandien toliau keikė akredituotus žurnalistus: „Šitos žiniasklaidos praėjo eteris, viskas, žmonės jumis netiki.“

REKLAMA

Tikėti ragina ne patikrinta informacija, o tyčia melą skleidžiančiais kanalais socialiniuose tinkluose. Kol P. Gražulis su kompanija Seime tiems kanalams rengia spaudos konferencijas, Seimo pirmininkė siūlo apriboti galimybę Seimo nariams išrašinėti tiek leidimų svečiams, kiek jie nori. Esant reikalui tai nuspręstų kancleris arba Seimo valdyba.

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia: „Kad išskirtiniais atvejais vienkartiniai leidimai negali būti išrašomi arba jų skaičius gali būti apribotas dėl tam tikrų susiklosčiusių aplinkybių. Dėl saugumo.“

REKLAMA
REKLAMA

„Valdybai vadovauja NKVD-isto anūkė ir KGB-isto dukra. Ir sako, vaikai už tėvus neatsako. Bet darbai panašūs“, – tvirtino P. Gražulis. 

„Seimo pirmininkė ir valdyba be reikalo bijo žmonių. Dabartinė tvarka yra gera, kiekvienas Seimo narys privalo atsakyti už tuos žmones, kuriuos jis pasikviečia, kad jis elgtųsi tinkamai“, – sako M. Puidokas. 

„Jeigu neišeina užtikrinti tarnyboms rimties ar saugumo Seime, tai tas kiekis žmonių Seime turi būti ribojamas“, – teigia opozicijos lyderis Saulius Skvernelis.

Galutinį sprendimą Seimo valdyba priims rytoj. Seimo vadovybė svarstys ir dar vieną naujovę – parlamentarams į darbą leisti patekti tik su galimybių pasu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų