Prestižinėje Rygos įlankos regatoje – konkurencija ir audringas vėjas su perkūnija

Audringas vėjas ir perkūnija – su tokiomis sąlygomis Baltijos jūroje pastarosiomis dienomis susiduria prestižinės Rygos įlankos regatos dalyviai, tarp kurių yra ir mūsų atstovai – „Extreme Itella TV3“ komanda. Kviečiame iš arčiau pasižiūrėti kokiomis sąlygomis Latvijos ir Estijos jūriniuose vandenyse tenka kovoti buriuotojams.

Tuo metu, kai didžioji Lietuvos dalis leipsta karščiuose, Rygos įlankos regatos dalyvius vėsina kardinaliai kitokios oro sąlygos. Ši regata intriguoja ne tik didele konkurencija, bet ir tuo, kad ji vyksta Latvijos ir Estijos vandenyse Baltijos jūroje. Tai yra vienos iš didžiausių ir prestižiškiausių Baltijos šalių jūrinio buriavimo varžybų.

Čia dalyvauja ir mūsų komanda – „Extreme ItellaTV3“, plaukianti X laivų klasėje. Jau pačią pirmąją dieną laivai plaukė olimpines distancijas Ventspilio uosto akvatorijoje. Jūroje buriuotojai gavo nemažai lietaus – su trumpomis pertraukomis lijo net penkias valandas. Tokiomis sąlygomis galima tikėtis smarkių vėjo pasisukimų, todėl taktiniai sprendimai čia gali nulemti viską. Audringos oro sąlygos organizatorių planus keitė ir kitą dieną –teko  atsisakyti plano plaukti į Saremos salą. Vis tik sunkumų ir taip netrūko – škvalas, perkūnija ir staigūs vėjo gūsiai iki 16 metrų per sekundę. Tokiomis sąlygomis laivai skriejo pavėjui kone maksimaliais greičiais. Vis tik netrukus nepasisekė „Extreme Itella TV3“ komandai, kuri vieno gūsio metu atsigulė ant vandens ir ilgai vargo, kol nusiėmė didelę pavėjinę burę spinakerį.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prestižinėje Rygos įlankos regatoje – konkurencija ir audringas vėjas su perkūnija

„Kaip ir neblogai buvo, bet su spinakeriu paguldė į vandenį, stiebas vos ne vandenyje buvo. Kol išsikapstėme, daug laivų praėjo pro šalį, o tuomet jau pasivyti sunku“, – sako „Extreme Itella TV3“ kapitonas Aistis Kalanavičius.

Galiausiai atkarpą prie Kolkos kyšulio pakeitė plaukimas prieš vėją. Čia ir vėl netrūksta iššūkių – įsisiūbavusios jūros bangos užpildavo denį, o laivai šokinėjo nuo bangos ant bangos.

REKLAMA

„Sudėtingas, vėjo stiprumas buvo labai permainingas. Pradedant nuo starto vėjo pasisukimais, momentiniais škvalais. Rūkas, saulė – matėme visko. Sudėtingas, buvo daug pavėjinių kursų. Sudėtingas plaukimas“, – pasakoja „Cool Water“ kapitonas Raimondas Šiugždinis.

Po dviejų dienų „Extreme ItellaTV3“ regatoje užima 5-6-ą vietas. Pirmauja „Keturių vėjų“ ir „Cool Water“ laivai. Tuo metu šios dienos etapas dėl pernelyg audringo vėjo Rygos įlankoje – atšauktas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų