Prekybininkai pateikia 2 priežastis, kodėl latviški ribojimai dėl Covid-19 neveikia

Laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga siūlo pratęsti karantiną iki gruodžio vidurio, tiesa, sprendimą dėl ribojimų švenčių metu jis palieka naujai valdžiai. Naujais ribojimais grasina ir prekybos centrams.

Teigiama, kad jei į prekybos centrus toliau plūs minios pirkėjų, o taisyklių nebus laikomasi, bus sekama latvių pavyzdžiu, kurie didesnius prekybos centrus savaitgaliai tiesiog uždarė.

Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ repeticijos vyksta tarp specialių nuo koronaviruso saugančių pertvarų. Permatomos konstrukcijos dengia kiekvieno choro nario šonus ir nugarą.

„Tie narveliai šimtaprocentinio saugumo nesuteikia, šimtaprocentinio saugumo nesuteikia niekas, bet jei sudaro 60 proc., dainuoti saugiau, tai mes tą ir pasidarėme. Čia yra svarbiausia žmogus. Nebus dainininkų, nebus žmogaus, nebus nei koncertinių programų, nebus nieko“, – sako choro vadovė Nijolė Saimininkienė.

„Mes įpratę esam dainuoti kartu. Tie skydai – jie nedraudžia mums susijungti mintims, balsams, viskas yra įmanoma“, – pasakoja chormeisterė Inga Kaškelytė.

Įprasti koncertai salėse šiuo metu nevyksta. Choras taikosi prie karantino ribojimų, savo pasirodymus transliuoja internetu.

„Kalėdoms irgi ruošiamės, dabar pradėsim naują kūrinį, tas kūrinys, aišku, bus atliktas ne gyvai, o įrašo būdu. Žinoma, bus pakviestas dirigentas, taip ir bandysime tas Kalėdas užbaigti“, – teigia I. Kaškelytė.

Panašu, kad tokiomis sąlygomis „Polifonijos“ chorui teks dirbti dar ilgai. Per vakar Lietuvos laboratorijos nustatė 1192 naujus COVID-19 atvejus.

Tokį staigų šuolį žemyn lėmė mažesnis savaitgalį atliktų tyrimų skaičius, mat sergamumo rodikliai toliau Lietuvoje auga.

Per praėjusias 7-ias dienas laboratorijos šalyje aptiko daugiau kaip 12 tūkstančių infekcijų, tai yra dviem tūkstančiais daugiau nei savaitę prieš tai. A. Veryga skelbia: karantiną trečiadienio Vyriausybės posėdžio metu bus siūloma pratęsti iki gruodžio vidurio.

„COVID-19 valdymo komitete po diskusijų ministrai apsisprendė, kad trečiadienį bus siūloma (karantiną – red. past.) tęsti iki gruodžio 16 ar 17 dienos“, – kalbėjo A. Veryga.

REKLAMA

A. Veryga kitiems laikiniesiems ministrams siūlė karantiną tęsti iki pat metų galo, tačiau Vyriausybė nusprendė garbę apriboti ir didžiųjų metų šventes perleisti naujam konservatorių bei liberalų kabinetui.

„Naujoji valdžia kalba apie kažkokius naujus viruso valdymo būdus, naujas strategijas, naujus sprendimus, ministrai ir nenorėjo užkrauti savo sprendimų naujai Vyriausybei ant galvos ir leidžia apsispręsti jau ateinantiems ministrams“, – sako A. Veryga.

Pamačiusi minias parduotuvėse, valdžia jau grasina ir ribojimais prekybos centrams. Vyriausybė šią savaitę žada atidžiau stebėti sergamumo rodiklius bei parduotuvių veiklą. Jei verslas nevaldys žmonių srautų ir sergamumas išliks aukštas, lauks Latvijos pavyzdys – Vyriausybė apribos dalies parduotuvių veiklą didžiausiuose prekybos centruose.

„Tie didieji prekybos centrai, kurie savaitgalį neveikiant kitoms paslaugoms, tampa traukos centrais. Ypatingai prieš Kalėdas, kada žmonės keliauja pirkti dovanų“, – pasakoja A. Veryga.

Prekybininkai aiškina, kad Latvijos pavyzdžiu taikomi ribojimai neveiks, neva pirkėjai arba puls kalėdinių dovanų ieškoti darbo dienomis vakare, arba apguls mažesnes parduotuves. Dėl to esą susidarys eilės.

„Jeigu žmonės nebijo ir yra priėmę sprendimą, kad jie vis tiek eis. Vis tiek kažkokios parduotuvės veiks, veiks maisto prekių, tai jie eis tada ten. Ten pirks knygas, ten pirks kosmetiką, ten pirks drabužius. Ten labai didės apkrova“, – teigia prekybininkų atstovė Rūta Vainienė.

O štai, ką mano patys gyventojai.

„Žmonės nori apsipirkti ir Kalėdos ateina, bet jeigu padėtis bus dar blogesnė, reikia uždaryti.“

„Išlaikant normas, neverta uždaryti, stengtis iš viso daugiau verslų atidaryti, reikia laikytis sąlygų, kad žmonės neapsikrėstų.“

„Prekybos centruose vis tiek visi su kaukėmis ir apsauga tikrina, temperatūra kaip „Topo centre“, puikiai dirba.“

„Aš ryte nueinu apsiperku, o žmonėms, kurie po darbų, reikia apsipirkti, bet ką darysi, jeigu liepė taip daryti.“

REKLAMA

„Nereikėtų. Žmonės pasiskirsto, vis vien mažiau paskui būna.“

„Per išeigines labai daug žmonių eina.“

„Nieko čia baisaus nematau, iš anksto reikia apsipirkti.“

Šiandien dar kartą susirinkusi Prezidentūros Sveikatos ekspertų taryba apie naujus ribojimus dar nekalba, tačiau karantino pratęsimui pritaria ir aiškina, kad pikas bus pasiektas po dviejų su puse savaitės.

„Tokio labai dideli optimizmo nėra. Manom, kad iki gruodžio 11-os dienos, tas atvejų augimas turėtų išlikti. Gruodžio 11-ą dieną gali siekti net 50 000 sergančiųjų“, – kalbėjo Sveikatos ekspertų tarybos narys Mindaugas Stankūnas.

Šalies ligoninėse guli 1629 COVID-19 pacientai. 126 iš jų reanimacijoje.

„Dabar situacija tokia: kai mes paleidome metimą, ir štai kamuolys sukasi ant lanko. Jeigu per varžybas galite stebėti, žiūrėti, laikyti kumščius ir tikėtis, kad tas kamuolys įkris, tai šiuo atveju jūs galite padaryti labai daug.

Pandemijos neįveiks nei politikai, nei ekspertai. Mokslas, patirtis rodo, kad pandemiją įveikia paprasti žmonės“, – sako M. Stankūnas.


Rašyti komentarą...
E
Expertas
2020-11-23 20:41:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nusiraminkit. Visi persirgsim. Tai tik laiko klausymas. Kuo labiau saugosimės, tuo labiau ištempsim pandemijos periodą. Štai ir viskas.
Atsakyti
0

G
Gintaras
2020-11-24 07:08:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
ne maisto prekybcentriai turi nedirbti.O maisto prekybcentriai turi dirbti ILGIAU o ne trumpiau kad žmonėslaisviau galėtų apsipirkti.Kokie durni siūlo trumpinti darbo laiką- gi tada pardėse bus didesnė pirkėjų koncentracija
Atsakyti
0

B
Baisu
2020-11-23 20:19:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek dar reikai užsikrėtimu kad visi pasveiktu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų