Prekyba turguje: specialistai pataria, kaip reikėtų elgtis su ten pirktais produktais

Per karantiną ypatingos higienos turi laikytis ir turgaus prekeiviai. Dezinfekcinis skystis, pirštinės, veido kaukės – griežtai rekomenduojamos. Tačiau turguje vaizdas kitoks. Nors priemonių prekeiviai ir turi, naudoja ne visi. O bausti tarnyba už kiekvieną pažeidimą irgi neketina, tik prašo būti visiems sąžiningiems ir, kiek įmanoma, laikytis higienos.

Karantinas smarkiai paveikė prekybą turgavietėse. Iš abiejų pusių anksčiau buvo prekiaujama pramonės prekėmis. Dabar šie paviljonai uždaryti. Tačiau obuolių, morkų, svogūnų turgavietėse yra, kiek norite.

Vilnietis Vaclovas į turgų stengiasi ateiti kuo rečiau – ne dažniau kaip kartą per savaitę. Nors aplink ir siaučia virusai, vyras sako be turgaus išgyventi negalintis: „Parduotuvėj gal geresnės, bet nereikia eiti į parduotuvę.“

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prekyba turguje: specialistai pataria, kaip reikėtų elgtis su ten pirktais produktais

Senjoras net ir kaukės nenešioja, jis mano, kad čia, lauke įsikūrusiame turguje, saugiau apsipirkti, palyginti su pastatuose įsikūrusiomis parduotuvėmis:

„Pinigėlius kišenėje pradezinfekuoju, pabarškinu – ir viskas gerai. Tą, ką galima greitai nupirkti, kad nereikėtų eiti į parduotuvę. Praeinu pro šoną, apsiperku ir greit namo. Čia nėra žmonių, skersvėjai, bacilas išnešioja, jų čia nėra, man atrodo.“

Produktus, sako senjoras, namuose tiesiog nuplauna vandeniu, na, o pakuotes kartais nuvalo ir dezinfekciniu skysčiu:

„O kas jiems? Namo parsinešu, išsiplaunu. Pakuotę kokią nors nuvalau su spiritu. Viskas gerai.“

O štai daržovių pardavėja rodo turinti dezinfekcinio skysčio butelį ir tikina juo bent karts nuo karto dezinfekuojanti prekybos stalus ir kitus paviršius:

„Rankom, va čia visur, galim. Pomidorus ne, tik paviršiams.“

O pardavėja Ana prekiauja daugiausia mėsa. Ji su pirštinėmis ir kauke, tikina kas valandą dezinfekuojanti patalpos paviršius, pinigų padėkliuką. Šalia stovi ir dezinfekcinio skysčio butelis pirkėjams rankas dezinfekuoti. Daugiau esą nėra reikalo chemikalų purkšti:

„Dezinfekavimo priemonės visur stovi. Prekės mūsų direktorius viską priima, mums paduoda. Pas save irgi turime sau. Viską dezinfekuojame. Langelį dezinfekuojame kas valandą. Jei žmonių daugiau, ir dažniau.“

REKLAMA

Tuo metu maisto saugos specialistai sako, kad norint turgų ir produktus apsaugoti nuo koronavirusų, reikia itin stropiai laikytis higienos.

„Imant pinigus, žmogus turėtų po kiekvieno karto nusiplauti rankas ir dezinfekuoti. Kitą pirkėją aptarnauti švariomis rankomis, pirštinėmis, kuriomis nelietė pinigų“, – sako veterinarijos gydytoja-inspektorė Aurelija Načienė.

Pardavėjai turi dirbti su kaukėmis ir vienkartinėmis pirštinėmis. Ypač higieniška turi būti ten, kur parduodami vartojimui paruošti nefasuoti produktai: sūris, rūkyti mėsos gaminiai ir žuvis. Jie turi būti atitverti nuo lankytojų, o pardavėjai turi dėvėti prijuostes ir itin dažnai keisti pirštines ir plauti bei dezinfekuoti rankas. Kiekvieną darbo dieną pradėti išplautais rūbais ir išvalytose patalpose.

Tuo metu veterinarai ragina ne tik pačiame turguje laikytis ypatingos higienos, bet ir parsinešus produktus namo, žalias daržoves ir vaisius būtinai nuplauti vandeniu geriau nei įprastai. Be to, užkratas gali plisti ir per pakuotes.

„Virusas ant įvairių paviršių išsilaiko skirtingą laiką. Jei galima užsikrėsti nuo durų rankenos, galimai yra galimybė užsikrėsti ir nuo užteršto maisto pakuotės“, – pasakoja A. Načienė.

Tad prieš maisto pakuotę atidarant, higienistai rekomenduoja ją ir rankas nusiplauti karštu vandeniu su muilu arba dezinfekuoti.

Na, o patys turgaus pirkėjai, panašu, grėsmių turguje įžvelgia mažiau nei veterinarai ar pardavėjai. Mat retas naudojasi ir pardavėjų pastatytų dezinfekciniu skysčiu. Sako, tik namie kaip įprasta produktus po vandeniu nusiplauna.

Gyventojai virusų stengiasi nepasigauti tiesiog rečiau ir greičiau apsipirkinėdami:

„Mes nebijom, aš Černobylį praėjęs, nebijau jokių virusų. Ir dar gyvenu.“

„Apibėgu čia greitai, nusiperku čia, kad kuo mažiau į prekybos centrą eičiau.“

„Stengiuosi savaitei prisipirkti.“

Maisto veterinarai teisinasi, kad nuolat tikrinti, kaip turguose laikomasi apsaugos nuo koronaviruso, neturį pajėgumų. Tad specialistai prašo tiek prekeivius, tiek pirkėjus būti sąmoningus ir, kiek įmanoma, saugotis patiems.


Rašyti komentarą...
Z
Zita
2020-04-04 12:04:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesuprantu kodel apie turgu kalbame neadekvaciai. Turguje pirktos darzoves 100 kartu maziau uzkrestos nei prekybos centruose. Prekybos centrai vaisius ir darzoves suveza is viso pasaulio ir tikrai ju neplauna dezinfekciniu skysciu.
Atsakyti
0

A
Austėja L.
2020-04-04 12:23:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai keista pramoninėms prekėms prekiauti prekyvietėse draudžiama,o maisto ne,kaip suprasti ar nesirenka ten žmonės.Asilai taip sugalvojo
Atsakyti
0

A
As
2020-04-04 11:22:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Turgus tikra užkrato zona, Neeinu į turgų kol nesibaigs pandemija. Parduotuvėse saugiau, yra skystis dezinfekcinis, gali rankas nusivalyti. O turgui nieko neturi, vandens išpila į bonke ir atseit purskia, dezinfekuoja.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų