REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per karantiną ypatingos higienos turi laikytis ir turgaus prekeiviai. Dezinfekcinis skystis, pirštinės, veido kaukės – griežtai rekomenduojamos. Tačiau turguje vaizdas kitoks. Nors priemonių prekeiviai ir turi, naudoja ne visi. O bausti tarnyba už kiekvieną pažeidimą irgi neketina, tik prašo būti visiems sąžiningiems ir, kiek įmanoma, laikytis higienos.

Per karantiną ypatingos higienos turi laikytis ir turgaus prekeiviai. Dezinfekcinis skystis, pirštinės, veido kaukės – griežtai rekomenduojamos. Tačiau turguje vaizdas kitoks. Nors priemonių prekeiviai ir turi, naudoja ne visi. O bausti tarnyba už kiekvieną pažeidimą irgi neketina, tik prašo būti visiems sąžiningiems ir, kiek įmanoma, laikytis higienos.

REKLAMA

Karantinas smarkiai paveikė prekybą turgavietėse. Iš abiejų pusių anksčiau buvo prekiaujama pramonės prekėmis. Dabar šie paviljonai uždaryti. Tačiau obuolių, morkų, svogūnų turgavietėse yra, kiek norite.

Vilnietis Vaclovas į turgų stengiasi ateiti kuo rečiau – ne dažniau kaip kartą per savaitę. Nors aplink ir siaučia virusai, vyras sako be turgaus išgyventi negalintis: „Parduotuvėj gal geresnės, bet nereikia eiti į parduotuvę.“

Senjoras net ir kaukės nenešioja, jis mano, kad čia, lauke įsikūrusiame turguje, saugiau apsipirkti, palyginti su pastatuose įsikūrusiomis parduotuvėmis:

REKLAMA
REKLAMA

„Pinigėlius kišenėje pradezinfekuoju, pabarškinu – ir viskas gerai. Tą, ką galima greitai nupirkti, kad nereikėtų eiti į parduotuvę. Praeinu pro šoną, apsiperku ir greit namo. Čia nėra žmonių, skersvėjai, bacilas išnešioja, jų čia nėra, man atrodo.“

REKLAMA

Produktus, sako senjoras, namuose tiesiog nuplauna vandeniu, na, o pakuotes kartais nuvalo ir dezinfekciniu skysčiu:

„O kas jiems? Namo parsinešu, išsiplaunu. Pakuotę kokią nors nuvalau su spiritu. Viskas gerai.“

O štai daržovių pardavėja rodo turinti dezinfekcinio skysčio butelį ir tikina juo bent karts nuo karto dezinfekuojanti prekybos stalus ir kitus paviršius:

„Rankom, va čia visur, galim. Pomidorus ne, tik paviršiams.“

O pardavėja Ana prekiauja daugiausia mėsa. Ji su pirštinėmis ir kauke, tikina kas valandą dezinfekuojanti patalpos paviršius, pinigų padėkliuką. Šalia stovi ir dezinfekcinio skysčio butelis pirkėjams rankas dezinfekuoti. Daugiau esą nėra reikalo chemikalų purkšti:

REKLAMA
REKLAMA

„Dezinfekavimo priemonės visur stovi. Prekės mūsų direktorius viską priima, mums paduoda. Pas save irgi turime sau. Viską dezinfekuojame. Langelį dezinfekuojame kas valandą. Jei žmonių daugiau, ir dažniau.“

Tuo metu maisto saugos specialistai sako, kad norint turgų ir produktus apsaugoti nuo koronavirusų, reikia itin stropiai laikytis higienos.

„Imant pinigus, žmogus turėtų po kiekvieno karto nusiplauti rankas ir dezinfekuoti. Kitą pirkėją aptarnauti švariomis rankomis, pirštinėmis, kuriomis nelietė pinigų“, – sako veterinarijos gydytoja-inspektorė Aurelija Načienė.

Pardavėjai turi dirbti su kaukėmis ir vienkartinėmis pirštinėmis. Ypač higieniška turi būti ten, kur parduodami vartojimui paruošti nefasuoti produktai: sūris, rūkyti mėsos gaminiai ir žuvis. Jie turi būti atitverti nuo lankytojų, o pardavėjai turi dėvėti prijuostes ir itin dažnai keisti pirštines ir plauti bei dezinfekuoti rankas. Kiekvieną darbo dieną pradėti išplautais rūbais ir išvalytose patalpose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu veterinarai ragina ne tik pačiame turguje laikytis ypatingos higienos, bet ir parsinešus produktus namo, žalias daržoves ir vaisius būtinai nuplauti vandeniu geriau nei įprastai. Be to, užkratas gali plisti ir per pakuotes.

„Virusas ant įvairių paviršių išsilaiko skirtingą laiką. Jei galima užsikrėsti nuo durų rankenos, galimai yra galimybė užsikrėsti ir nuo užteršto maisto pakuotės“, – pasakoja A. Načienė.

Tad prieš maisto pakuotę atidarant, higienistai rekomenduoja ją ir rankas nusiplauti karštu vandeniu su muilu arba dezinfekuoti.

Na, o patys turgaus pirkėjai, panašu, grėsmių turguje įžvelgia mažiau nei veterinarai ar pardavėjai. Mat retas naudojasi ir pardavėjų pastatytų dezinfekciniu skysčiu. Sako, tik namie kaip įprasta produktus po vandeniu nusiplauna.

REKLAMA

Gyventojai virusų stengiasi nepasigauti tiesiog rečiau ir greičiau apsipirkinėdami:

„Mes nebijom, aš Černobylį praėjęs, nebijau jokių virusų. Ir dar gyvenu.“

„Apibėgu čia greitai, nusiperku čia, kad kuo mažiau į prekybos centrą eičiau.“

„Stengiuosi savaitei prisipirkti.“

Maisto veterinarai teisinasi, kad nuolat tikrinti, kaip turguose laikomasi apsaugos nuo koronaviruso, neturį pajėgumų. Tad specialistai prašo tiek prekeivius, tiek pirkėjus būti sąmoningus ir, kiek įmanoma, saugotis patiems.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų