Prastėja padėtis poliklinikose: neapsikentę pacientai plūsta į privačias klinikas – nebesvarsto, ar per brangu

Sunki padėtis ir poliklinikose – žmonės pasakoja, kad sunkiai prisibrauna pas medikus, formuojasi eilės. Neapsikentę pacientai plūsta į privačias klinikas, kurios taip pat pastebi augantį klientų skaičių. O sveikatos apsaugos minsiterija sako, kad situaciją žino, tačiau jos pataisyti negali. Sklandžiai dirbti trukdo ne tik pandemija – trūksta medikų, aršiai puola peršalimo ligos.

Žmonės skundžiasi, kad laukdami vizito pas šeimos gyydtoją ar specialistą poliklinikoje kartais spėja ir pasveikti.

„Laukiau dvi savaites pas šeimos gydytoją, išsirašiau iš ligoninės, iš karto paskambinau.“

Sunki padėtis ir poliklinikose – žmonės pasakoja, kad sunkiai prisibrauna pas medikus, formuojasi eilės. . Neapsikentę pacientai plūsta į privačias klinikas, kurios taip pat pastebi augantį klientų skaičių. O sveikatos apsaugos minsiterija sako, kad situaciją žino, tačiau jos pataisyti negali. Sklandžiai dirbti trukdo ne tik pandemija – trūksta medikų, aršiai puola peršalimo ligos.

„Jeigu skubiai reikia, sako septintą ryte skambinti.“

Žmonės skundžiasi, kad laukdami vizito pas šeimos gyydtoją ar specialistą poliklinikoje kartais spėja ir pasveikti.

„Laukiau dvi savaites pas šeimos gydytoją, išsirašiau iš ligoninės, iškarto paskambinau.“

„Labai daug pacientų, kurie serga peršalimo ligomis. Ir padidėjo, kurie kreipiasi į įstaigą su klausimais dėl galimybių paso, dėl visokių pažymų, arba pasiteirauti dėl vakcinų dėl trečiojo skiepo“, – sako Šeškinės poliklinikos Šeimos medicinos skyriaus vedėja Natalija Šertvytienė.

Nesulaukdami vizito įį polikliniką žmonės pradėjo plūsti į privačias klinikas. Čia taip pat formuojasi eilės.

„Į mūsų gydymo įstaigas, į privačias gydymo įstaigas daugiau kreipiasi asmenys, kurie negali gauti elementarių paslaugų, kurios atrodo suprantamos buvo prieš keletą metų. Pavyzdžiui, pratęsti kompensuojamus vaistus, arba gauti tą patį nedarbingumo lapelį“, – teigia „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Izabelė Juškienė. 

Vos tik paaiškėjo, kad galimybių paso neturintiems gyventojams bus taikomi ribojimai, „MediCA klinika“ skambučių centro telefono linijos pradėjo kaisti nuo žmonių skambučių.

„Vilniaus filialai buvo sulaukę daugiau negu 12 000 skambučių per dieną. Įprastai būna 7, 8. Kai anksčiau buvo klausimas, gal tai visgi per brangu, būdavo pasvarstoma, gal aš ta patį gausiu savo gydymo įstaigoje, kur nereikia mokėti, šiuo metu mes tokio klausimo neturime. Esmė yra patekti pas gydytoją“, – aiškina I. Juškienė. 

Sveikatos apsaugos ministerijai situacija puikiai žino. Kartojasi pernykščių metų scenarijus, kai pandemija rudenį apsunkino darbą poliklinikose. Anot valstybinės ligonių kasos, šiemet 76 procentai pacientų pas šeimos gydytoją pateko per 7 dienas, pernai tokių žmonių buvo daugiau, 82 procentai. Eilės prie kabinetų ilgėja. Nors skaičiai panašūs, skiriasi konsultacijų pobūdis, šiemet beveik pusė konsultacijų poliklinikose nuotolinės, pernai šis dali siekė vos trečdalį.

REKLAMA

„Gydytojų yra tiek, kiek yra ir paroje valandų tikrai nepadaugės. Jeigu mes norime didinti kontaktinių paslaugų skaičių, tada trumpėja vienos paslaugos laikas, pacientui reikia duoti tam tikrą laiką, gydytojas turi ištirti. Čia labai išplėtoti tikrai neišeis“, – kalba Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Birutės Kavaliauskienė. 

Specialistai įsitikę, kad dabartinėmis pandemijos sąlygomis daugiau paslaugų suteikti neįmanoma, reikia daugiau gydytojų.

„Tai yra pagrindinė problema, kurią kelia mūsų regionai savivaldybės. Gydytojų trūkumas, pradedant šeimos gydytojais, kurie yra pagrindas“, – įsitikinęs Valstybinės ligonių kasos vyriausiasis patarėjas Viačeslavas Zaksas. 

Išilgėjo eilės ne tik pas šeimos gydytojus, trūksta ir gydytojų specialistų.

„Registravausi prieš tris mėnesius, o norėjau pas kitą kardiologą, kur man anksčiau gydydavo, pasakė po naujų metų tik eilė, nu tai dukra sako registruokite, kas arčiau.  Siaubas aš nežinau, kaip čia, gal nebėra tų daktarų tikriausiai čia Panevėžyje.“

„Dabar inkstų ekoskopiją turi daryti, reikia du mėnesius laukti. Prastai jaučiamas ir nėra ko padaryti.“

„Apie kokį porą mėnesių, o gal dar ir ilgiau. Per ilgai, jeigu taip rimtesnė problema, truputį gali ir užsiilginti.“

„Aš pastoviai gydausi ir laukiu po kelis mėnesius. Žinoma pablogėjo, tikėjausi apsiesiu be vaistų, reabilitacija, o dabar pradėjau vaistus naudoti.“

„Teko ilginti pacientų priėmimo laikus, reiškia pacientų mažiau patenka pas daktarą nei būdavo tais švariais metais, kai nebuvo COVID-19 tas dabar atsiliepia, tie pacientai susikaupia“, – aiškina Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Mindaugas Vaitkus.

 Anot gydytojų, šiuo metu vienos ilgiausių eilių formuojasi pas gydytojus kardiologus.


Rašyti komentarą...
t
tiesiog
2021-10-11 06:47:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
gal jau laikas baigt tyciotis is zmoniu ir gydyti tas ligas kurio tikrai yra mirtinos ir pradeti skelbt tikrasias mirties priezastis ir nuo kokiu ligu mirsta daugiausiai
Atsakyti
-4

K
Kazimieras
2021-10-11 07:18:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Buvo laikai kai pas gydytojus ta pačia diena prisiregistravęs galėjai prieiti. Gyditoju tur būt per pusę mažiau dirbo, o gyventojų skaičius Lietuvoje manau tikrai nepadidėjo. Kame šuo pakastas? Manau tas pats gyditojas,,ilsisi poliklinikoje ir algele gauna" taip pat dirba už tikrus pinigėlius privačioje klynikoje.. Tai ar verta jam nemokamai priiminėti? nebent dėl akių..
Atsakyti
-9

L
Laikas rodo
2021-10-11 06:14:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viskas daroma sąmoningai , iki ko priveda nesiliaujamos reformos , kai prie valstybės vairo pastoviai dirba ne tas kam reikėtų dirbti , kur nepažvelgsi visur spragos , išvaikyti protingi specialistai ,arba patys neapsikentę pabėgo , ir revoliucija žygiuoja pirmyn , ministrai keičiasi ,o ministerijose sėdi seni tie patys biurokratai .
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (49)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų