• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vladimiras Putinas yra nepakeitęs savo ambicijų ir jis eis iki galo, jis nori atstatyti imperiją, teigė buvęs VSD vadovas Povilas Malakauskas.

Vladimiras Putinas yra nepakeitęs savo ambicijų ir jis eis iki galo, jis nori atstatyti imperiją, teigė buvęs VSD vadovas Povilas Malakauskas.

REKLAMA

TV3 žinių „Dienos“ komentare P. Malakauskas atskleidė, kad V. Putinas sieks pilnos Ukrainos okupacijos ir jos prijungimo prie Rusijos.

Tęsiasi sunkūs mūšiai dėl Ukrainos miestų, skelbiama, kad pagrindinis rusų taikinys – Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Jūsų manymu, kad ir kaip baisiai tai skambėtų, kiek tokiu atveju liko gyventi taikiniu tapusiam prezidentui ir koks tolimesnis šio karo scenarijus artimiausiomis dienomis?

Aš manau, kad Putinas yra nepakeitęs savo ambicijų, savo ideologijos, o ta ideologija ir jo geopolitiniai tikslai yra aiškūs – atstatyti imperiją, patraukti Jungtines Amerikos Valstijas iš Europos, Europą padaryti labiau sukalbamą.

Jis šių tikslų neatsisakė. Tam, kad pasiekti šituos tikslus, jis ankščiau įvardino gyvybiškai svarbias valstybes – Kazachstanas, Baltarusija ir Ukraina. Dėl to, mano vertinimu, jei šios prielaidos yra teisingos, tai Putinas eis iki galo.

REKLAMA
REKLAMA

Tai reiškia, kad jis sieks pilnos Ukrainos okupacijos ir pilno prijungimo prie Rusijos.

Ką Vladimiras Putinas darys su Ukrainos visuomene, kur milijonai žmonių nekenčia užpuolikų, agresorių ir yra pasirengę priešintis toliau, kad ir kovojant partizaninį karą? Ką darys su visiškai sugriauta šios šalies infrastruktūra?

REKLAMA

Tai, ką darydavo ankščiau, tai, kas ankščiau buvo daroma Ukrainoje, Lietuvoje. Jis aiškiai įvardino, ką jis darys – Ukraina bus okupuota, sumedžiotas, atsiprašau už tą žodį, V. Zelenskis. 

Man tai pikta baisiai, kai mes per savo televiziją ramiai stebime, kai demokratiškos valstybės demokratiškai išrinktas prezidentas yra medžiojamas ir nieko nedarome.

Atsakant į klausimą, ką jis darys – visiška okupacija, „laisvi“ rinkimai, marionetinė valdžia ir genofondo naikinimas. Dalis žmonių išvyks savo noru, suprantama, jie saugo savo šeimas ir savo gyvybes. Kita dalis bus ištremta, nužudyta.

REKLAMA
REKLAMA

Aš žiūriu pesimistiškai, labai norėčiau, kad taip neįvyktų, labai džiaugsiuosi, jei taip neįvyks.

Ką galėjo ir privalėjo padaryti Vakarai, kad padėtų kovojančiai Ukrainai?

Aš atsiprašau už tai, ką dabar pasakysiu viešai, bet negaliu nepasakyti. Aš jaučiuosi kaip siurrealistiniame spektaklyje, kur mes žinome, kas yra režisierius. Mums skirtas stebėtojų vaidmuo, bet mums leista reikšti savo nuomones, jausmus ir mes tai darome.

Mes paišome rodykles ant žemėlapio, darome prognozes, kiek bus aukų, kiek žmonių aukų. Mes leidžiamės į diskusijas apie naują saugumo architektūrą. Kas tai yra per daiktas? Reikalavimai banditui suteikti saugumo garantijas. Banditui plėšti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip minėjau, mes stebime, kaip demokratiškos valstybės demokratiškai išrinktas prezidentas yra medžiojamas. Žiūrime per televiziją. 

Tai, ką galėjo padaryti Vakarų valstybės? Jūsų manymu reikėjo karinės pagalbos įvedant amerikiečių karius į Ukrainą ar griežtesnių ekonominių sankcijų?

Vienareikšmiškai. Prisiminkime, kaip Turkija buvo prijungta į NATO. Aišku, visi dabar apie tai šnekta, tai pirmą, ką reikia padaryti – karinė pagalba, čia ir dabar. Jei kalbame, tai karinė pagalba jau yra konkreti, jau visa kita karinė pagalba per vėlai.

REKLAMA

Tai yra prieš taikinį, priešlėktuvinė ginkluotė, ką Lietuva pradėjo daryti. Tai dabar yra būtina kovai su taikiniais ore, ne su visais, bet bent jau su dalimi, ir kovai su šarvuota technika. Visa logistika pradedant kuru ir medikamentai yra būtina. Čia yra viena karinė kryptis.

Kita yra humanitarinė – mes turime pasirūpinti ukrainiečių karių šeimomis, jų vaikais, žmonomis. Šios šeimos turi jautis saugios, tada ir kariai jausis geriau. 

Tai čia yra apie čia ir dabar, o jei kalbėti apie rytoj – tai pilni ekranai informacijos, ką reikia daryti. Aš galiu tik pakartoti – reikia izoliuoti Rusiją, pašalinti iš visų globalių sprendimo priėmimo mechanizmų.

REKLAMA

Negali agresorius būti Jungtinėse Tautose Saugumo Taryboje, bet aš mes pasiruošę tai padaryti? Abejoju. Antrą, ką reikia padaryti, tai silpninti galias – ekonomines, technologines, karines. 

Tai viskas yra per sankcijas, bet čia yra labai svarbus momentas – asmeninės sankcijos, nes Putinas turi turėti asmeninę atsakomybę. Nusikaltėlius reikia teisti. 

Visą pokalbį išgirskite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų