Plinta vaizdo įrašai su nelegalių migrantų tariamais „parodymais“: „Jie naudojo elektrošoką“

Nauja taktika neįleisti nelegalų į Lietuvą, bent jau pirmąją parą, pasiteisino. Antradienį pasieniečiai sulaikė tik 35 sienos pažeidėjus, o į mūsų teritoriją neįleido mažiausiai du šimtus. Tiesa, Lukašenkos režimas parengė atkirtį – Baltarusijos žiniasklaida jau rodo grįžusius ir lietuvių neva sumuštus nelegalus, neva mūsiškiai lazdomis talžo moteris ir vaikus. Lukašenka skelbia neva ant jų pasieniečių rankų mirė ir žiauriai sumuštas irakietis. Žmogaus teisių gynėjai ir teisės ekspertai trimituoja apie gresiančias problemas – sako, kad Lietuva gali sulaukti bylų Strasbūro teisme.

„Jie naudojo elektrošoką, taip? — Taip, taip. — Ar jie naudojo ginklus? — Ar jie šaudė? — Jie nešaudė. — Jie trankė jus ginklais? Net vaikus? — Ar jie šaudė į orą?“ – tokiais interviu jau dalinasi Lukašenkos režimą aptarnaujanti Baltarusijos žiniasklaida.

Lietuvai pradėjus neįsileisti per sieną plūstančių nelegalų, jau trimituojama apie neva žiaurius mūsų pasieniečius. Jų filmuojami užsieniečiai verčiami rodyti mėlynes ir žaizdas. 

„Pasieniečiai per paskutinę parą užfiksavo apie 40 sieną kertančių imigrantus iš Lietuvos pusės. Jie buvo per prievartą išsiųsti iš Lietuvos link Baltarusijos. Tie asmenys su įvairaus sunkumo kūno sužalojimais ir yra prastoje psichologinėje būklėje. Tarp jų yra ir moterų ir vaikų. Prieš juos taip pat buvo naudojama fizinė jėga.“

Šiandien baltarusiai pasieniečiai net paskelbė apie pasienyje mirusį irakietį. Esą jis buvo žiauriai sumuštas, jį aptikę pasienio pareigūnai neva bandė suteikti pagalbą, bet jis mirė ant jų rankų.

„Galima komentuoti, kaip aiškią dezinformaciją, kadangi, kaip visi suprantame, prieš Lietuvą vykdoma hibridinė ataka ir tokios dezinformacijos skleidimas, tai yra pavyzdžiai, kaip tai daroma“, – trečiadienį teigė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Matosi, žinutės parengtos, Lukašenka liepė apklausti liudininkus, kurie rado, t.y. civilius asmenis, o pasirodo rado pasieniečiai, pagal kitą žinutę. Rašo daug detalių, kurių tas žmogus, jų teigimu, surastas jau negalėjo papasakoti ir t. t.“, – teigė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Mes puikiai žinome istorijas, kurios jau ne kartą buvo naudotos propagandiniuose karuose, mes žinome istoriją apie nukryžiuotą berniuką Ukrainoje ir visus panašius melus, kurie tokioje situacijoje yra naudojami. Manau, kad tai yra dalykas, kurio galima tikėtis, nes melo jau girdėjome ir anksčiau“, – kalbėjo ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė. 

Antradienį sulaikyti tik 35 nelegalai, o kiek tiksliai migrantų buvo neįleista į šalį, neatskleidžiama. Bet pasieniečiai duoda užuominą, kad tokių buvo daugiau, nei pirmadienio naktį, kai neįleista 180 nelegalų. Tad mažiausiai pora šimtų. Pasieniečiai tvirtina, kad jėga naudota nebuvo.

REKLAMA

„Pasieniečiai naudos jėgą tiktai tuo atveju, jeigu tą jėgą reikės naudoti. Jeigu bus tokios situacijos“, – aiškino vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. 

A. Bilotaitė sako, kad dabar iš propagandistų galime sulaukti daugybės melo apie mūsų pasieniečius ir jų veiksmus. Gali būti skleidžiama dezinformacija ir apie pasienyje esančius karius. Jau anksčiau Balarusios propaganda rodė vaizdus, kuriuose tamsoje bėgančius žmones lydi šūvių garsai. Neva, lietuviai šaudo į migrantus. Mūsų institucijos sako, kad tai melas.

Šia naujiena dalinasi ir patys arabai savo grupėse. Tiesa, kol kas daug apie tai nešneka. Ir dažniau rodo tiesiog nemalonias gyvenimo čia sąlygas, už kurias keikia Lietuvą.

Mūsų valdžia tikisi, kad žinutės sklindančios tarp pačių arabų ir nuslopins jų srautą – išsigandę tiek baltarusių žinių apie smurtą, tiek vaizdų iš Lietuvos, jie tiesiog nedrįs čia keliauti. Bet buvęs Konstitucinio teismo pirmininkas Dainius Žalimas sako, kad galime sulaukti kitų problemų – bylų Strasbūro teisme.

„Pats savaime priverstinis asmenų apgręžimas, masinis grąžinimas atgal, Europos žmogaus teisių konvencijos prasme gali būti prilygintas pagal konvenciją draudžiamam kolektyviniam išsiuntimui, kada nėra nagrinėjama kiekvieno asmens situacija individualiai, o jie tiesiog masiškai grąžinami“, – sako buvęs Konstitucinio teismo pirmininkas Dainius Žalimas. 

„Mes saugom savo sieną, mes saugome savo visuomenės rimtį, mes saugome Europos civilizaciją. Tai yra aukščiausia vertė. Visa kita detalės“, – teigia Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Anot D. Žalimo, panašių bylų yra turėję ir pralošę vengrai, kai griežtomis priemonėmis stabdė nelegalų srautą į savo šalį. Tačiau Lietuvos situacija kitokia.

„Nei Vengrija, nei tarkime, Ispanija, vis dėlto, analogiškos situacijos nebuvo, nė viena iš šitų šalių neturėjo šalia esančios valstybės su neteisėtu režimu, kuris akivaizdžiai specialiai imasi visų šitų priemonių, transliuoja pasauliui visiškai priešingas žinias, ką mes matome iš Baltarusijos televizijos reportažų, į tai irgi taip pat gali būti atsižvelgta“, – kalba D. Žalimas. 

REKLAMA

L. Kasčiūnas sako, kad jau du Seimo komitetai kreipėsi į šalies vadovus ir europarlamentarus, kad būtų pradėta siūlyti Europai peržiūrėti taisykles, užtikrinančias migrantų teises. Nes dabar jomis manipuliuoja nedraugiškos jėgos.

„Ta situacija, kuri vyksta dabar, manau yra aiškus signalas Europai, kad dabartinė prieglobsčio politika, teisė, visiškai neatitinka laikmečio realijų. Ir tai yra postūmis ją labai rimtai peržiūrėti“, – aiškina L. Kasčiūnas.

Kitą savaitę bus šaukiama neeilinė Seimo sesija, joje turėtų būti palaimintas ne tik aktyvesnis karių įsitraukimas saugant sieną, bet ir palengvintos sąlygos sienos pasienyje pirkimui ir statybai.

„Mūsų tikslas eliminuoti visas nereikalingas biurokratines procedūras, nes šis projektas yra nacionalinio saugumo projektas, mūsų strateginis projektas, ir jis turi būti pastatytas, kaip galima greičiau“, –  tikina A. Bilotaitė. 

O portalas alfa.lt vakar paskelbė, kad gavo neaiškų laišką, kuriame neva musulmonai žada keršyti Lietuvai ir mini neva užminuotus prekybos centrus, Migracijos departamento, bei kitus pastatus. Policija informavo, kad pranešimų apie sprogmenis negavo, o minimi pastatai bus patikrinti.


Rašyti komentarą...
P
Pasiūlymas
2021-08-05 07:19:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Išspardyti jiems subines ir - atgal iš kur atėjo. Niekas čia jų nekvietė. Jei mes taip brautumės pas juos, tai būtume labai greitai sukabinti kaip kindziukai ant medžių, o geriausiu atveju - uždaryti į kalėjimą. Gal jau pabuskime ir žiūrėkime kas darosi?
Atsakyti
-3

B
Bjaurybės
2021-08-05 08:01:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Video reportaže vienas su didžiuliu žiedu, visi, kaip eržilai ir dar šmeižia šalį į kurią taip norėjo įsibrauti. Tai, kaip juos galime gerbti, tegul važiuoja ten, iš kur ir atvyko.
Atsakyti
-4

M
M
2021-08-05 08:05:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Būti laukan ir kuo greičiau,apsmeis mus prieš visą pasaulį ,valdantieji neturės kada dirbti,tik vis aiškintis ir irodines visiems savo teisumą ,čia ne jokie pabėgėliai ,jiems jokios pagalbos reikia ,tai mūsų priešai ,sukurstyti naikinti Lietuva.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų