Pasvalio rajone viduryje gatvės atsivėrė smegduobė: sukėlė rimtą pavojų

Pasvalio rajono krašte vėl atsivėrė smegduobės. Šįkart žemės prasmego net keliose vietose – Saločių miestelyje smegduobė prasivėrė vidury gatvės ir sukėlė rimtą pavojų gyventojams. Žemė balandį įgriuvo ir greta Puškonių kaimo ūkininko dirbamame lauke.

Saločiuose Pasvalio rajone greta mokyklos Basanavičiaus gatvėje staiga prasivėrė plyšys tiesiog vidury gatvės. Smegduobė nuo smalsuolių iškart aptverta, ją kaip mat apsėmė vanduo.

Dalį storo asfalto prarijusi smegduobė ne juokais išgąsdino miestelio gyventojus. Vietiniai pasakoja, kad gatvė judėjo jau kurį laiką.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pasvalio rajone vėl atsivėrė smegduobė: sukėlė rimtą pavojų gyventojams

„Kiek važinėdavau rytą, vakarą vis matydavau, kad ji smenga ir galvodavau, kad kažkas tikrai. Baisu. Gali visko būti, mes neįlysim į vidų, nepasižiūrėsim, čia bet kur gali atsiverti“, – sako Saločių gyventoja Daiva.

„Darbuotojas mokyklos ėjo, pamatė ir paskambino. Na laimingai praėjo“, – pasakoja Saločių seniūnijos darbuotojas Petras Garsevičius.

Šioje vietoje ir aplink gyvenamąjį namą žemės įtartinai dubo ir anksčiau. Aplink pasidairius matyti kelios jau buvę senos smegduobės. Viena jų grėsmę kelia net namui prie gatvės. Kaskart stipriai judant ir grimztant žemėms jo pamatai atitrūko. Laimei, namukas jau negyvenamas.

„Kenčia pamatai dabar smenga žemyn jau viskas. Ir stogas matosi pažeistas“, – teigia Saločių gyventojas Antanas.

Kol Pasvalio rajono savivaldybė rūpinosi pavojingos smegduobės miestelyje užpylimu, gretimo Puškonių kaimo gyventojai pranešė apie dar vieną įgriūvą.

„Balandžio gal pradžioj buvo, važinėjo Gabriūno, čia laukai ūkininko, ir atrado traktoristas. Aš dabar bijau, kad mano nenusmegtų namai“, – kalbėjo Puškonių kaimo gyventoja Danutė.

Kaimo pakraštyje žiemkenčiais apsėtame lauke prasivėrusią žemę atvyko apžiūrėti ir išmatuoti Pasvalio administracija. Šulinio formos smegduobė gili beveik 4 metrų.

„Baisoka ateiti artyn. Kažkaip labai įdomiai tos vėžos atrodo, kažkada ir traktorius važiavo, toj vietoj galėjo ir liūdnai baigtis“, – sako P. Garsevičius.

REKLAMA

„Tai yra šulinio formos 4 m gylio vidutinė smegduobė. Eilę metų buvo sausi metai, įšalo nebuvo, sniego sluoksnis pavirto vandeniu ir susigėrė į žemę, ji pasidarė sunkesnė ir apačioj tuštuma įgriuvo“, – pasakoja Pasvalio rajono administracijos direktorius Povilas Balčiūnas.

Pasak administracijos direktoriaus Povilo Balčiūno, karstinės įgriuvos Pasvalio apylinkėse – ne retas reiškinys. Kad ir tuose pačiuose Saločiuose prieš kelis metus žemė visai greta dabartinės smegduobės prasivėrė ir prarijo elektros stulpą.

Tuomet miestelio gyventojams nutrūko elektros tiekimas, suniokotos buvo vandentiekio bei nuotekų trasos. Pavojingą duobę seniūnijai teko užpilti gruntu. Kadangi miestelyje žemė vėl naujai veriasi pasienyje prireiks nuodugnių tyrimų.

„Va stulpas dingo su visa lempa ir net nesimatė. Šitoj vietoj jau 4 ar 5 kartą tikrai smenga žemės ir užasfaltuota buvo ne kartą“, – teigia P. Garsevičius.

„Kreipsimės į geologus dėl smegduobės Saločiuose, nes ten ne be pirmąkart veriasi, reiks daryti gręžinius ir priimti sprendimus“, – kalbėjo P. Balčiūnas.

Smegduobių padariniai panaikinus vyriausybės specialų karstiniams reiškiniams fondą likviduojami iš rajono savivaldybių biudžeto rezervo lėšų.

Vien Pasvalio krašte smegduobių priskaičiuojama apie 2000-čius. Karstinių reiškinių daug būna ir Biržuose.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų