REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dažnas lietuvis tikriausiai jau spėjo pastebėti, kaip restoranuose kyla patiekalų kainos. Dalis žmonių dėl to piktinasi ir iškoneveikia restoranų savininkus, tačiau vienas tinklalaidės „Kas ant stalo?“ vedėjų Donatas Karklius paaiškino, kodėl pykti ant jų nėra logiška. 

Dažnas lietuvis tikriausiai jau spėjo pastebėti, kaip restoranuose kyla patiekalų kainos. Dalis žmonių dėl to piktinasi ir iškoneveikia restoranų savininkus, tačiau vienas tinklalaidės „Kas ant stalo?“ vedėjų Donatas Karklius paaiškino, kodėl pykti ant jų nėra logiška. 

REKLAMA

„Man galva sproginėja, kad žmonės nesupranta“, – tinklalaidėje „Kas ant stalo?“ sakė D. Karklius.

Natūrali diskusija kilo beragaujant atrodytų daug kaštų nereikalaujančius patiekalus, kurių kaina paskutiniais metais kai kuriose maitinimo įstaigose pakilo net ir iki 60 proc. Tai visiems gerai žinomi lietuviški cepelinai, vėdarai ir žemaičių blynai, gaminami daugiausiai iš ne itin brangių produktų – bulvių.

„Mane labiausiai nervina, kai žmonės bando pastatyti verslą į padėtį, kad verslas turi sumažinti kainą, kad tu ateitum pas jį pavalgyti. Bet palaukit – verslui reikia išmokėti atlyginimus. Daug kas miglotai supranta tą verslų gaunamą pelną“, – teigė D. Karklius.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, daugelis atsidarę viešus duomenis ir pamatę, kad restoranas, pavyzdžiui, per metus gavo 50 tūkst. pelno, iškart ima piktintis dėl patiekalų kainų, nes neva restoranas puikiai uždirba, todėl jiems nėra ko jų didinti. Tačiau realybė ne visai tokia.

REKLAMA

„Pavyzdys, tu į restoraną investuoji 200 tūkst. eurų su viskuo ir tu kokius trejus metus dirbi į nuostolį. Tai reiškia, kad tu ne tik investavai tuos pinigus, bet tau reikia padengti trūkumus, tu dar skoliniesi, tu dar toliau investuoji. Ir maždaug po 4 metų, jeigu tu sėkmingai veikei, nechaltūrinai, ir atradai, kad tau reikia pakelti kainas, tu pasidarai 50 tūkst. eurų galų gale pakeldamas cepelinų kainą nuo 5 iki 8 eurų.

Bet tada kažkas ateina ir piktinasi. Bet, palauk, ar tu supranti, kad tie pradiniai investuoti 200 tūkst. eurų vis dar neatsipirkę? 50 tūkst. eurų reiškia, kad po 4 metų aš pirmą kartą pradėjau atsiimti kažką iš tų pradinių pinigų“, – aiškino D. Karklius.

REKLAMA
REKLAMA

Todėl vedėjas sako, kad nesupranta žmonių, kurie ima kaltinti restoranus dėl kylančių kainų.

„Pakėlė ne todėl, kad jūs neateitumėt, o pakėlė todėl, nes būtina pakelti“, – tikino D. Karklius.

Visą jo komentarą šia tema žiūrėkite straipsnio pradžioje.

Naujausią epizodą žiūrėkite čia:

Naujausią epizodą galite žiūrėti ir TV3 YouTube kanale:

Apie ką kalbėjome:

00:00:00 – Intro

00:00:35 – Aptarimas pirmo podkasto

00:02:55 – „Bernelių Užeigos“ pristatymas

00:08:38 – Raugintos kopūstų sriubos ragavimas

00:16:40 – Žemaičių blynų ragavimas

00:25:48 – Obuolių - kmynų gėrimo ragavimas

00:28:18 – Vėdarų ragavimas

00:37:50 – Cepelinų ragavimas

00:48:20 - Verdiktas „Bernelų Užeigai“

00:50:42 – Restoranų kainos

01:07:15 - Kruasanų ragavimas

Tinklalaidę apie maistą ir restoranus „Kas ant stalo?“ žiūrėkite kiekvieną trečiadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt, TV3 televizijos YouTube kanale ir „Kas ant stalo?“ YouTube kanale.

Jei trumpai ir atvirai, tai BULLSHIT. Žmonės ne tokie kvaili, kad nesuprastų. Puikiai visi supranta tas paskolas. Lietuvos verslo ypatybė - verslininkų (savininkų) nežabotas godumas.
Tai gal dar gėlių nunešti ir padėkoti, kad pakėlė cepelinų kainą nuo 5 iki 8 eurų? Makaronų kabintojo paistalai
Klausimas toks- kas ims sproginėti, kai žmonės vis rečiau lankysis jedalnėse?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų