Pasaulis regėjo Saulės užtemimą: pamatykite įspūdingus vaizdus

Šiaurinio Žemės pusrutulio gyventojai šiandien turėjo progą pasimėgauti retu dangaus reiškiniu – Saulės užtemimu. Dalinis užtemimas popiet buvo matomas ir Lietuvoje.

Kylantį Saulės diską užstojęs mėnulis sukūrė išties įspūdingą, ir tuo pačiu pragarišką – lyg raudonose pragaro liepsnose kylančių velnio ragų vaizdą. Dalinį Saulės užtemimą šiandien stebėjo ne tik kanadiečiai, bet ir JAV, Aliaskos gyventojai, taip pat ir europiečiai, Karibų, Azijos ir Šiaurės Afrikos gyventojai – Žemės šiaurės pusrutulyje esančios teritorijos.

Pavyzdžiui šį dalinio užtemimo vaizdą nufilmavo amerikiečiai Naujajame Džersyje.

Saulės užtemimas – retas reiškinys – įvyksta tuo metu, kai Mėnulis sukdamas aplink Žemę atsidura tarp mūsų ir Saulės. Kartais mūsų palydovas visiškai uždengia Saulę – tuomet įvyksta pilnas Saulės užtemimas ir danguje pasirodo ugnies žiedas.

Nuo Saulės ir mūsų palydovo Mėnulio priklauso daugelis procesų Žemėje. O kai kuriems politikams, panašu, atrodo, kad į visatos procesus galima kištis, vardan žmonių naudos. Štai vienas Amerikos respublikonas Louis Gohmertas Kongreso komiteto posėdžio metu net pasiūlė tarnyboms pakeisti Mėnulio ar Žemės trajektoriją ir taip stabdyti klimato kaitą: 

„Ar galėtų Nacionalinė miškų ar Žemės tarnyba ką nors padaryti, kad būtų pakeista Mėnulio trajektorija, arba Žemės trajektorija aplink Saulę? Nes tai, akivaizdu, paveiktų klimatą.“

Belieka tikėtis kad to neprireiks. O štai kitą Saulės užtemimą žmonės galės išvysti šių metų gruodį, tiesa kitą kartą įspūdingais vaizdais džiaugsis ne šiaurės, o pietų pusrutulio gyventojai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų