Šilutiškė pajūryje užfiksavo įspūdingą reginį: tokį matė pirmą kartą

Trečiadienio rytą šilutiškė Ilona apsilankiusi Smiltynės pajūryje užfiksavo neeilinį reginį – virš jūros susidariusį rūko lanką.

4

„8:37 ryte pamačiau šitą keistą reiškinį. Jūros nesimatė visiškai. Buvo paskendusi rūke. Ryškiai baltas buvo tik lankas virš jos. Jis buvo gana didelis ir darėsi vis ryškesnis. Nebuvau mačius tokio reiškinio“, – naujienų portalui tv3.lt pasakojo Ilona.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rūko lankas

Pasakė, kaip susidaro toks rūkas

Pasak Klaipėdos sinoptikų, tokie rūkai vasarą pasitaiko dažnai, nes vandens temperatūra yra žemesnė nei oro.

„Kai vanduo yra šaltas, o oras šiltas – vyksta garavimas. Tikriausiai esate pastebėję, kad šaltą rytą palei žemę susidaro tokia migla. Virš jūros lygiai toks pats reiškinys susidaro. Jis gali susidaryti ryte ir dieną, gali būti trumpalaikis ar net praslinkti pro pliažą.

<...> Rūkų formos irgi gali būti visokios, gali būti ir slenkanti, besikeičianti, užimti didesnę teritoriją. Kaip gamta sugalvojo, tokia forma ir bus. Galbūt toje vietoje yra šaltesnis vanduo“, – sako sinoptikai.

Tokio rūko atsiradimas nepriklauso ir nuo vasaros mėnesio. Jų pasitaiko ir birželį, ir liepą, ir rugpjūtį.

„Pavyzdžiui, jeigu bus anticiklonas, stiprus šiaurės rytų vėjas ir nupūs tą šiltesnį vandenį į jūrą, toks reiškinys gali pasitaikyti ir rugpjūtį. Esate pastebėję, kad vieną dieną vanduo jūroje 20 laipsnių šilumos, o kitą – jau geliantis“, – sako sinoptikai.

Nidos pakrantė – apgaubta rūko

Primename, kad neseniai poilsiautojai Nidoje nustebo, kai išvydo neįprastą vaizdą. Nidos pakrantė iki pietų meto buvo apniukusi ir apgaubta rūko, nors kitose pajūrio kampeliuose kuo puikiausiai švietė saulė ir jokios ūkanos.

„Prie jūros labai keistas vaizdas, dar nesu tokio mačiusi gyvenime. Lyg ir rūkas, bet čia visi stebisi“, – dalinosi Nidoje viešinti moteris.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nidoje kilo rūkas

Specialistai kaip galimą rūkanos priežastį įvardijo Baltijos jūros vandens atvėsimą Nidos ruože.

„Dabar kelias dienas iš eilės buvo šiaurės vakarų vėjas, kuris atnešė šaltesnį vandenį ir vanduo atšalo. O oras vis dar šyla, kaip matome“, – komentavo meteorologijos ekspertė.

REKLAMA

Klaipėdos specialistų teigimu, toks reiškinys – įprastas ir nekenksmingas: „Čia nėra nieko keista, nieko bloga neprasidės, čia normalu.“

Pasak pajūrio orų specialistų, ši rūkana susitelkusi būtent virš Nidos pajūrio ruožo. „Nedidelis tarpas, ties Nida plius minus. Klaipėdoje jeigu stovėtumėte, tai net ir nematytumėte“, – komentavo jie.

Nors Klaipėdos sinoptikai sakė nematantys rūkanos ties kitais pajūrio kurortais, šį pirmadienį Palangos pajūrį taip pat buvo užklojęs tirštas rūkas, sako Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas.

„Buvo šiandien didžiulis rūkas, nuo čia (Palangos gelbėtojų stoties – aut. past.) net tilto nematėme“, – tv3.lt komentavo J. Pirožnikas.

Pasak gelbėtojų vado, toks reiškinys susidaro dėl temperatūrų skirtumo. „Nuo vandens, nuo jūros ateina šaltas oras, saulė kepina, žemė šyla ir susidaro rūkas. Visą naktį buvo rūkas, čia ne stebuklai“, – sakė J. Pirožnikas.

Tirštas rūkas gali kelti nepatogumų tiems, kas darbuojasi jūroje. Pašnekovas prisiminė, kad prieš maždaug ketverius metus gelbėtojams teko skubėti į pagalbą į jūrą išplaukusiems žvejams.


Rašyti komentarą...
D
Danutė ė
2021-06-09 13:03:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gražus vaizdas. O gal tame baltame rūke žinutė žmonėms.? Juk nedažnas reiškinys.
Atsakyti
0

D
Danutė ė
2021-06-09 13:03:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gražus vaizdas. O gal tame baltame rūke žinutė žmonėms.? Juk nedažnas reiškinys.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų