Pasaulis prisitaiko prie koronaviruso: oro uostuose – įdomūs vaizdai

Pasaulyje patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius jau perkopė septynis milijonus, o aukų skaičius viršijo 400 tūkstančių. Nepaisant to, karantino suvaržymai švelninami toliau, o šalys suka galvas, kaip užtikrinti žmonių saugumą. Štai Vokietijoje vieno oro uosto stovėjimo aikštelė virto didžiule meno galerija, kad lankytojai galėtų saugiai grožėtis kūryba, o Prancūzijoje vienos meno galerijos kūrėjai sugalvojo originalų būdą, kaip lankytojus priversti viduje laikytis saugaus atstumo.

Vairuotojas suka į Vokietijos Kelno-Bonos oro uosto stovėjimo aikštelę. Tik šįkart jis čia nestatys savo automobilio, o lankysis čia įrengtoje meno galerijoje.

Oro uosto aikštelėje apie tris šimtus meno kūrinių eksponuoja 50 menininkų. O kūriniais grožėtis lankytojai gali nė neišlipę iš automobilio – taip esą sumažinama rizika apsikrėsti koronavirusu. Bet jei jie visgi nori išlipti, to daryti jiems niekas nedraudžia – svarbu nepamiršti dėvėti kaukės. Tiesa, paveikslai čia nekaba ant sienų, bet galerijos sumanytojai rado būdą, kaip šią problemą išspręsti.

„Oro uoste pamatėme nenaudojamus vežimėlius, kurių aukštis puikiai tinka eksponuoti paveikslams ir į juos žvelgti iš automobilio. Tad oro uostas mums davė 300 vežimėlių“, – sako galerijos sumanytojas Dieter Nusbaum.

Tuo metu kitoje meno galerijoje Prancūzijos sostinėje Paryžiuje menininkai matuojasi savo kurtas spalvingas skrybėles. Ir jos tikrai nėra tik išskirtinė stiliaus detalė – galerijos viduje apsilankiusieji privalo jas dėvėti. Esą tokios skrybėlės užtikrina, kad lankytojai vienas nuo kito laikysis saugaus vieno metro atstumo. O sukurti tokias skrybėles menininkus įkvėpė Kinijos imperatorių Songų dinastija.

„Anksčiau tokios skrybėlės buvo naudojamos neleisti imperatoriams ir valstybės tarnautojams šnabždėtis tarpusavyje. Tai jau tada jos buvo naudojamos kaip savotiška socialinės distancijos priemonė“, – pasakoja menininkas Dominique Pouzol.

Nuo gegužės 11-osios duris atvėrusios galerijos menininkai džiaugiasi, kad tokios skrybėlės lankytojus ne tik padeda kūrybingai apsaugoti nuo koronaviruso, bet ir sukelia jiems šypseną.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų