naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paragvajuje vyksta pirmasis kanapių festivalis. Lankytojai galėjo susipažinti, kaip yra auginamos kanapės, sužinoti apie jų poveikį.

Paragvajuje vyksta pirmasis kanapių festivalis. Lankytojai galėjo susipažinti, kaip yra auginamos kanapės, sužinoti apie jų poveikį.

REKLAMA

Tiesa, įdomu tai, kad kanapių auginimas šalyje yra nelegalus. Tad tokiu festivaliu augintojai siekia pritraukti valdžios dėmesį, kad ši pagaliau imtųsi veiksmų ir įteisintų kanapių auginimą.

Paragvajaus glūdumoje, Pietų Amerikos širdyje, stypso kanapių stiebai. Šio augalo ten – ištisi laukai. O aplink susirinkę dešimtys žmonių klausosi, kaip jos auginamos, mat ten vyksta pirmasis marihuanos festivalis.

Nustebsite, tačiau festivalis vyksta, nors Paragvajuje kanapes auginti draudžiama. Tiesa, akivaizdu, kad ūkininkai pareigūnų visai nebijo. Priešingai – taip jie tikisi patraukti valdžios dėmesį, kad ši imtųsi veiksmų ir leistų šalyje auginti kanapes. 

Paragvajus yra trečias augintojas pasaulyje. Manoma, kad šalyje marihuanos laukai užima apie 20 tūkstančių hektarų. Mūsų darbas – skleisti žinią, kad žmonės pamatytų, jog problema yra tie, kurie kriminalizuoja arba marginalizuoja augintojus, kuriuos Vyriausybė apleido“, – teigia kanapių augintojas Juan Carlos Cabezudo.

REKLAMA

Didžiausias paradoksas šalyje tas, kad kanapes medicininėms reikmėms Paragvajuje galima pardavinėti jau šešerius metus, tačiau jos privalo būti importuojamos. O vietoje auginti jas draudžiama. Tad visa užauginta produkcija iškeliauja į Braziliją, Argentiną, Urugvajų, Čilę. O ir kiekvienas gyventojas prie savęs gali turėti ne daugiau nei 10 gramų kanapių.

Kanapių augintojai argumentuoja, kad marihuana yra itin naudinga norint palengvinti epilepsijos, Parkinsono ligos simptomus ar sumažinti skausmus onkologiniams pacientams. Vis tik ar toks festivalis priartins kanapių augintojus prie jos legalizavimo, neaišku, mat paskutinįkart šis klausimas šalies parlamente buvo iškeltas prieš 8-erius metus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų