tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžio lengvaatlečiai nekantriai laukia miesto maniežo remonto pabaigos. Pastatas prieš kelerius metus iš pagrindų atnaujintas už daugiau kaip 2 milijonus eurų, tačiau paskutinio štricho – specialios guminės dangos statybininkai taip ir nepakloja.

Panevėžio lengvaatlečiai nekantriai laukia miesto maniežo remonto pabaigos. Pastatas prieš kelerius metus iš pagrindų atnaujintas už daugiau kaip 2 milijonus eurų, tačiau paskutinio štricho – specialios guminės dangos statybininkai taip ir nepakloja.

REKLAMA

Galiausiai įstrigus darbams, miesto valdžia sutartį su rangovu nutraukė ir įsivėlė į teismus, o aukšto meistriškumo sportininkams liko tik sportuoti ant betono.

Bėgikai, šuolininkai ir kitų rungčių atletai laukia nesulaukia Panevėžio maniežo remonto pabaigos. Tačiau jau metai, kaip lengvosios atletikos manieže spengia tyla, mat trūksta specialios bėgimo dangos. Lietuvos sprinto čempionas Kristupas Seikauskas sako bėgioti ant betono negali.

„Patiems bėgimams reikia dangos, nes ant asfalto nebėgiosi, mes turim specifinius batelius. Sąlygos kiekvienai sporto šakai reikalingos: tiek plaukimui reikia baseino, tiek bėgikams reikia dangos“, – sako lengvaatletis Kristupas Seikauskas.

REKLAMA

Panevėžietis sportininkas treniruojasi Kaune. Kitiems lengvaatlečiams tenka važinėti ir į Šiaulius, ar ten, kur sąlygos bent kiek geresnės: „Dar kol vasara gerai, o žiemą mums bėgioti reikia. Dėl to tikrai niekas nesitikėjo, visi galvojo, kaip ir žadėjo, kad greitai bus statybos, greitai prasidės, greitai viską padarys. Žadėjo per keletą mėnesių viską padaryti, o užtruko kelerius metus.“

REKLAMA

Kol naujoji danga nepaklota, o senoji sintetinė išlupta, aukšto meistriškumo sportininkams nėra, ką veikti, tikina ir ilgametis lengvaatlečių treneris Vidmantas Ščevinskas: „Blogiau šuolininkams, nėra kur šokinėti, jiems į aukštį arba per kokius barjerus. Mes galim lauke mėtyti arba treniruokliai, salytė yra, aišku, technika nukenčia, nes į tinklus negali mėtyti, ten rutulio negali stumdyti.“

Sporto skyriaus vedėjas Justinas Jasiukaitis teigia: „Kol orai leido, tai pernai esam susiremontavę centrinį stadioną, tai sportavom ten. Žiemą sunkiau, kai oro sąlygos neleido tai ėjom į sales. Vyko ir į Šiaulių lengvosios atletikos maniežą.“

REKLAMA

Dar pernai gruodį buvo planuota rekonstrukcijos pabaiga. Pirmiausia buvo pakeistas kone trisdešimt metų varvėjęs stogas, paskui apšiltintos sienos ir atnaujintas fasadas. Darbai įstrigo paskutiniame etape, kai prireikė kloti dangą.

„Nuo naujų metų paaiškėjo, kad su danga bus problemų rangovui, tai spalva jam kliuvo, tai medžiagos vėlavo atkeliauti dėl covido situacijos“, – sako administracijos direktorius Tomas Jukna.

Kilus nesutarimams su vilniečių įmone, savivaldybė sutartį nutraukė ir įsivėlė į teismus. Teko ir dalį lėšų, daugiau kaip per 100 tūkst. iš valstybės investicijų programos, grąžinti. Miesto vadovai tikina, kad kol konfliktas su rangovu išsispręs, naujiems bėgimo takeliams pinigų numatyta skirti iš miesto biudžeto.

REKLAMA
REKLAMA

„Visą pirkimą numatyta skirti biudžete, kai tik rangovą surasim, kuris atitiks tą kainą. Techninius parametrus kurių reikalaujama dangos, manau ten darbo mėnesiui ne ilgiau“, – sako T. Jukna.

Tačiau iš miesto biudžeto naujos maniežo guminės dangos klojimas pabrango dvigubai – dabar tam prireiks jau 220 tūkst. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų