Panevėžyje nebelieka sovietinių riboženklių – pasidarbavo vandalai

Panevėžys atsikrato sovietinio palikimo. Po beveik keturių dešimtmečių ties įvažiavimais į miestą griaunami aplinką veikiau darkę, nei puošę riboženkliai. Į pasenusius betoninius monstrus miesto valdžios dėmesį privertė atkreipti šėlioję vandalai.

Beveik keturis dešimtmečius pakelėje dūlantys ir Panevėžio ribą žymintys betono monstrai – riboženkliai – skaičiuoja paskutines valandas. Miestas apsisprendė, laikas atsikratyti sovietmečio palikimo ir visus keturis riboženklius nugriauti.

„Dauguma didžiųjų miestų atsisako tų riboženklių. Bet dabar visi išmanūs, navigacijos, tai čia tokių dalykų nebereikia“, – sako administracijos direktorius Tomas Jukna.

Betoninių gigantų demontavimo darbus atvaryta atlikti sunkioji Panevėžio gatvių technika. Keli geležiniai grybšniai, ir betono gabalas su trenksmu virsta iš koto.

„Vien tik virš žemės yra kokie 4 kubiniai metrai betono, beveik 10 tonų, tai šitą laužą reikia surinkti, utilizuoti, išvežti“, – teigia Panevėžio gatvių direktorius Arvydas Zapalskis.

Pirmas su žeme sulygintas riboženklis ties įvažiavimu nuo VaIvadų pusės, po to neliko ir dar kelių stovinčių nuo Velžio ir Šiaulių pusių. Tiesa, panevėžiečiai džiaugiasi, kad pagaliau nebeteks bjaurėtis senienomis. Jie esą labiau darkė, nei puošė miestą:

„Niekam jie ten nereikalingi. Ką, visi maži vaikai, nežino, kad į Panevėžį atvažiavo.“

„Reikia naujesnių, miestas naujinasi.“

„Seni, seni, reikia tuos jau mesti. Gražinti reikia miestą.“

Kad riboženkliai pasenę, pritaria ir A. Zapalskis: „Jie atsirado giliu sovietmečiu, bet tai yra nesakyčiau, kad tada puošė miestą ir dabar ypač turbūt nepuošia. Na tai yra atgyvenęs reikalas.“

O valdžios dėmesį į šias atgyvenas prieš keletą savaičių atkreipė naktiniai vandalai, vieną tokių riboženklių išterlioję dažais. Tada savivaldybė paskaičiavo, kad atnaujinti juos ties įvažiavimais bus gana brangu, o projektuoti ir statyti naujus miestui nebeaktualu.

REKLAMA

„Įvertinome ir būklę jų, kai po visokių incidentų teko juos atidžiau peržiūrėt ir priimtas sprendimas, kad reikia iš karto juos demontuoti ir tiesiog sutvarkyti“, – aiškina T. Jukna. 

Na, o grėsmę kėlę riboženkliai, virtę griuvėsių krūva, atgims antram gyvenimui – armatūra keliaus į metalo laužą, o sumaltas betonas atiteks kelininkams, kurie pavers jį kelio danga.


Rašyti komentarą...
J
Juokdariai
2021-07-22 07:28:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sovietinių? Tai pusė miesto nusigriaukit, juk namai irgi sovietiniai, gatvės sovietinės, šaligatviai, apšvietimo stulpai ir t.t. Klounai. Na galėsit dabar pasistatyti modernistinį, šiuolaikinį PLASTMASINĮ riboženklį.
Atsakyti
-9

n
nuomonė
2021-07-22 08:31:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
čia ne juokdariai,čia debilai,arba vagys,už nugriovimą pusė milijono, už kokios medinės lentelės įbedimą, pusė milijono,ko ne griaut?
Atsakyti
-3

M
Maxas
2021-07-22 09:36:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Buitinė nostalgija
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų