Panevėžio darželyje šventiška diena: ne tik nauja žaidimų aikštelė, bet ir dovanos

Birželio pirmąją, šiandieną, minima vaikų gynimo diena. Taip sutapo, kad daugeliui mažųjų ši šventė kaip reta buvo laukiama ir išsiilgta, mat pirma darželio diena po karantino. Ta proga vienas Panevėžio darželis vaikus sutiko itin šventiškai – padovanojo naują vaikų žaidimų aikštelę, o apsilankęs mezgimo karaliumi tituluojamas panevėžietis vaikams dovanojo virbalais megztų ir vąšeliais nertų žaislų.

Mezgimo karaliumi tituluojamas panevėžietis Raimundas Mikuševičius lydimas dviejų bendraminčių mezgėjų vaikų gynimo dienos proga užsuko nustebinti vieno Panevėžio lopšelio – darželio darželinukus. Padovanoti štai tokia pilną pintinę primegztų ir nunertų žaislų iniciatyva kilo kelioms daugiavaikėms mamoms emigrantėms. Bet idėja facebook‘e taip išplito, kad  numegzti po mielą žaislą panoro ir ne viena  mūsų krašto auksarankė.

Dailūs rankdarbiai kaip ir vaikams siūsti mezgėjų palinkėjimai neliko be atsako. Besišypsančių vaikų būrys  drąsiai tiesė rankas džiaugdamiesi kiekvienu nėrinuku.

„Iniciatyva moterų, kurios yra toliau už Lietuvos. vaikų dienos proga, tiems kam labai reikia rūpesčio., kuriems reikia tėviškos šilumos, motiniškos kad vaikams būtų gražu primezgė moterys, tai šita idėja atkeliavo iš užsienio. Ir žaislai atkeliavo iš užsienio“, – sako mezgėjas Raimundas Mikušauskas.

Vaikai pripažįsta, kad šios šventės šiemet be galo laukė, nes karantinas kaip reikiant gadino nuotaikas ir kėlė tikra nuobodulį:

„Pasiilgau savo draugų, auklėtojų. Pasiilgau darželio. Ir žaislų.“

„Žiauriai nuobodžiaudavom, nes nebūdavo ką veikti, labai pasiilgau draugų visų.“

„Aš kai buvau namuose, man buvo nuobodu, aš noriu, kad karantinas pasibaigtų. Atsibodo.“

„Galvojau karantinas pasibaigs kada nors, ar ne ir pasibaigė.“

Tačiau karantinas ir mezgėjoms kišo koją. Mat tik dalis žaislų pasiekė Lietuvą. Buvo planuota, kad iš užsienio atkeliaus dvigubai daugiau moterų primegztų rankdarbių.

„Airija, Vokietija, Danija, Norvegija ėjo laiškai pas mane į namus ir su palinkėjimais gražiausiais yra tokių kur net ašarą išspaudžiau tokia šiluma sklinda, tokia meilė iš tų tėvų. Ir aš, kiek žinau, tos motinos daugiavaikės“, – pasakoja R. Mikušauskas.

„Strigo ir žaisliukai tikrai mes juos ne visus gavom iš Airijos keliauja po dvi savaites ir tiesiog per vėlai susizgribom“, – teigia mezgėja Elena Zauer.

O didžiausia staigmena vaikų laukė nuo pačio darželio Rugelis kolektyvo. Mat prieš pat paskelbiant karantiną kieme buvo pastatyta nauja vaikų žaidimų aikštelė, bet dėl pandemijos iki šiol ja naudotis buvo uždrausta.

„Vaikai labai pasiilgę vieni kitų, jie labai nori bendrauti, pasičiauška, įspūdžių labai daug. O dar kas atėję ir nebuvo matę, kad yra nauja žaidimų aikštelė tai buvo labai sunku išlaukt, kol į lauką galės eiti“, – kalbėjo darželio direktorė Justina Šiaučiūnaitė.

Kol vaikai džiaugėsi vienas kitu ir nauja kiemo čiuožykle apie pusšimtis megztų žaisliukų papuošė medžių šakas.


Rašyti komentarą...
I
Irena
2020-06-02 10:42:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Maža pataisėlė. Akcijos "Aprenkime medį vaikams" idėjos autorė ir organizatorė - Eurika Reiponaitė, gyvenanti Airijoje. Žaisliukus darželiui dovanojo FB grupės "Pasiklydusi tarp mezginių" mezgėjos, kurios administratorės yra Elena Zauer ir Eurika Reiponaitė.
Atsakyti
0

J
Jurgita
2020-06-02 10:48:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na žurnalistai kaip visada.. ne teisybę rašo, o iš pusės nugirsto žodžio reportažą susuka. Tai Eurikos buvo mintis. Ji gyvena Airijoje. Ne kelių daugiavaikių. Elena- ne šiaip kokia mezgėja. Jos abi su Eurika sukūrė ir administruoja grupę "Pasiklydusi tarp mezginių". Raimundo buvo paprašyta padėti realizuoti mintį.labai negražu, kad nepaminėti tikrieji iniciatoriai
Atsakyti
0

E
Elena iš Pasiklydusių
2020-06-02 11:04:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokia neteisybė surašyta, labai skaidu kai organizatoriai įvardijami kaip "daugiavaikės mamos iš užsienio", kaip kokia patyčia.
Organizatorės buvo grupės "Pasiklydusi Tarp Mezginių" adminės Eurika Reiponaite Jurgita Valeišytė ir aš kartu su mezgėju Raimundu. Ir nesam mes visos daugiavaikės emigrantės, bet užtai visos iki vienos esame auksarankės. Mums čia jokių laurų nereikia, mes visą šią akciją organizavome iš širdies vaikams, tačiau iškreipta tiesa labai liūdina... O mes nesustosime ir darysime dar daugiau akcijų, kad pradžiuginti vaikus ir ne tik!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų